Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak mam. Wyświetlany numer nie jest numerem z żadnej posiadanej przeze mnie karty. A mam ich dwie. Sprawdzone wielokrotnie.

Zawsze ten sam numer. Nigdy inny. Za to obecnie bez krępacji na kanałach: 33, 34, 35 i to bez względu na wydarzenia sportowe.

I idą coraz śmielej, bo wysokość czcionki tak wyraźna, że ślepy, to zauważy. Czy liczą na odzew abonenta? Czy nadawcy o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko- czy tylko u mnie wyświetlacz Pace PVR 500GB jest prawie nieczytelny? Nawet wieczorem, gdy w pokoju jest półmrok litery na wyświetlaczu świecą na tyle słabo, że prawie nic nie widać... :/

 

Nie tylko. U mnie NIC nie widać zupełnie.

 

W ogóle zdycha [beep]stwo. Szkoda tylko nagrań. No i jak będę chciał wymienić to pewnie dostane jakiś szmelc po kimś innym. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją warunki przy których nie będzie działać i warto to wcześniej sprawdzić.

 

Jesli w drugim pokoju ma zasięg sieci wifi to działac będzie.

Tzw. Wlan repeater odbiera po wifi sygnał internetu i po lanie wysyła. To działa podobie jak router z funkcją AP client.

 

Adaptery PLC to już inna sprawa ale większosc z nich działa w każdym mieszkaniu - domku jednorodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardzo praktyczne.

Mam zapełniony dysk a aktualnie instalacja antenowa w rozbudowie i chciałem przy tej okazji zgrać filmy/programy na komputer. Mam w stacjonarnym kartę TV, robiłem to już.

Chciałem to jednak zrobić lepiej niż poprzednio bo używając EURO(SCART)-> S-Video a nie EURO->CVBS plastycznie obrazując: zamiast EURO-> 3 x RCA biały i czerwony audio + zółty wideo, EURO-> 2 x RCA audio + gruba wtyczka S-Video. Rożnica jest widoczna, wystarczy Menu czy Ustawienia i czcionka ostrzejsza, nie widać lekkiego "ziarna". Dekodery nbox po wciśnięciu RES dawały możliwość wyboru między RGB, CVBS a S-Video (SD1,SD2,SS3). Pace daje wybór między RGB a PAL przy ustawieniu telewizora na SD. Wiem także że przesyłanie S-Video poprzez EURO/SCART nie jest standaryzowane tak jak przesyłanie CVBS i RGB.

Czy ktoś próbował przesyłać obraz EURO->S-Video na dekoderze PACE?

Wiem że najlepszym wyjściem jest podłączenie nagrywarki DVD do dekodera (EURO->EURO z ustawionym RGB) ale moja nagrywarka ma już problemy z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Ja wiem ze mój nie ma, podłączyłem kabel EURO->S-Video i miałem tylko szary obraz (czyli była tylko Luminancja) ale wiem że są dwa warianty tego dekodera, poza tym jak pisałem S-Video nie jest standaryzowane w złączu EURO, może ktoś się bawił w zmienianie pinów (np. z pinu 19 na 20)?

Gdyby nie to że nbox-y z dyskiem które teraz NC+ rozdaje w promocji na kartę są parowane z kartą to bym zakupił nbox-a bo jak pisałem w nbox jest S-Video (przynajmniej w tych starych było). Mam kartę kameleon.

Ciekawe czy te nbox z dyskiem przerobione na Enigma2 mają możliwość wyboru S-Video na wyjściu EURO...ale tam chyba można kopiować nagrania z dysku wewnętrznego na pendrive/dysk zewnętrzny...ale...

... pozostaje jeszcze spróbować Ferguson Ariva S300 bo z tego co czytałem na tym forum nie koduje nagrań na zewnętrznym dysku a to znaczy że cała sprawa staje sie łatwiejsza.

Udanych Świąt Życzę Wszystkim !!! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...