Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem. Pierwszy raz zdarzyło się to podczas meczu Polska Niemcy 2:0, zaraz po rozpoczęciu 2 połowy. Wiem jak to brzmi , ale tak było. W tym dniu sprzęt śmigał już kilka godzin i nagle obraz i dźwięk zaczęły zanikać na kilka sekund. Po kilku minutach ekran zrobił się całkowicie czarny. Pomogło wyłączenie i włączenie dekodera na kilka godzin. Z każdym dniem okres bezawaryjnej pracy dekodera skracał się sukcesywnie. Obecnie obraz wywala się już po kilkunastu minutach. Dodam, że nie mam splitera , rzecz nie zdarza się na dekoderach Fergusona Ariva 120 jak i analogowym Pace c+. Powiem więcej w ciągu 7 dni wymieniałem już naszego Pace 3 razy MASAKRA!!!! Zauważyłem też , że nie ma znaczenia czy w dekoderze jest nowy czy starszy soft.

Przećwiczyłem już dwa TV LG i Samsung, wszystkie wejścia HDMI i pięć kabli HDMI !!!! Zauważyłem , że obraz nie zanika na połączeniu SD za pomocą złącza SCART. Problem istnieja tylko na HDMI.

Popadłem w paranoje i sprawdziłem całą instalacje antenową i nic.

Moim skromnym zdaniem (z zawodu jestem elektromechanikiem ze znajomością elektroniki) problemem są nowe zabezpieczenia na kartach w naszych dekoderach. Sprawdziłem swoją zaczyna się od cyfr 14... . W Sat Kurierze już o tym pisano kilka dni temu, ale w innym kontekście. Myślę , że programiści c+ zapomnieli o tym że nasze dekodery mają wbudowane dwa tunery co jest sprzeczne z nowym kodowaniem (ograniczenie ilości dekodowanych jednorazowo programów na jednej karcie) i wszystko jasne, może :? Na Ferdku problem nie istnieje.

Teraz najlepsze. Pierwsze zgłoszenie powyższego problemu wykonałem telefonicznie już 17.10.2014 OLEWKA. Następne dzisiaj gdzie usłyszałem , że problemu nie ma! A koleś , który ze mną rozmawiał powiedział mi , że mam napisać tutaj: informacje@ncpluspl.com

Jak mu powiedziałem , że nie jest to tylko mój wymysł to usłyszałem , że to tylko forum i ludzie różne rzeczy piszą. Odleciałem w tym momencie :brawo:

Tak więc proszę wszystkich zainteresowanych o pisanie na powyższą skrzynkę może ktoś się ocknie.

Proszę też podać jakich marek i modeli TV używacie, może nie być to bez znaczenia. (wyłączenie SIMPLINK w moim LG LB550 nic nie pomogło.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tylko cos sie zacznie dziać z obrazem od razu zgłaszać awarie , panowie to nie awaria dekoderów tylko nc+ miesza z nowymi zabezpieczeniami na kartach i sobie z nas zrobili króliki doświadczalne pewnie testują na wybranych losowo abonentach i tyle w tym temacie , zgłaszać , dzwonić , pisać i nie dać sie zwieść że to wina dekoderów , cyfra + kiedyś robiła ten sam manewr było tyle zgłoszeń że odstąpili od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znikający obraz i ciemność występuje także u mnie. Objawy dokładnie takie same jak u poprzedników. Jakaś zbiorowa awaria??? Problem u mnie wystąpił już około soboty. Dziwna sprawa.

 

Ja również mam tego typu problemy.

W poniedziałek i we wtorek były, dziś jeszcze nie sprawdzałem.

Zacięcia występują jak mi się wydaje gdy w trakcie oglądania programu nagrywam inny.

Splitera nie mam.

Sprawa softu to nie jest, w obu tunerach posiadam jeszcze 154.

Nie wiem czy na drugim deku też jest ten problem bo tam jest tylko jeden kabel a dzieciak problemów mi nie zgłaszał, a na pewno nie nagrywał nic podczas oglądania, więc powinno być na nim OK.

Reklamacja poleciała przez formularz kontaktowy bo nie wiem czy jeszcze mail informacje@cyfraplus.com.pl działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało. Od wczoraj mam nowy problem - mam fajny komunikat " UPRAWNIENIA DO ODBIORU WYGASŁY"

Konsultanci po raz kolejny odsyłają mnie do salonu w celu wymiany sprzętu. Po raz czwarty! Może tym razem coś to pomoże. Tylko kto mi zwróci za bezsensownie wypalone paliwo w aucie i stracony czas?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam następujący problem z pacem 500, gdy włączam go do zasilenia dioda non stop miga takim cienkim światełkiem bez przerwy na czerwono. Tuner nie reaguje na pilota (nie można go uruchomić). Dopiero, kiedy odłączę główny przewód od dekodera z tyłu obudowy to za którymś razem tuner odpali.

 

PS: Nie było mnie miesiąc w domu, ponieważ byłem na leczeniu z NFZ. Telewizor i tuner był praktycznie nie używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem zobaczymy co odpiszą.

 

Edit: Po jakim czasie można spodziewać się jakiejś odpowiedzi?

 

Edit2: Wczoraj wieczorem przywróciłem ustawienia fabryczne i o dziwo przez cały wieczór żadnej przyciny. Tylko źle zrobiłem bo mogłem najpierw przed resetem pooglądać, bo może to mail na to wpłynął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...