Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

W końcu mam wszystko co potrzeba, ale oczywiście nic nie idzie tak jak powinno.

Wiec tak, dokupiłem do mojego pace500 PVR splitter clone+ z 3 kartami i Fergusony arriva link 200.

Robiłem jak każą instrukcje i lipa.

Najpierw zaktualizowałem soft Arrivy , potem na wszelki wypadek soft clone+ , wykonałem tak jak piszą w instrukcjach i niby cameleon pracuje w splitterze ok ale karty klienckie nie działają.

Problemem jest równiez to że nawet jak wkładam cameleona do Pace to i tak muszę się nieźle nakombinować aby załapała [ tu dodam ze bardzo rzadko była wyciągana więc czytnik nie powinien być wyjechany ] a co dopiero o karcie klienckiej clone+.

Zwyczajnie nie idzie tak jej włożyć aby znikły komunikaty o nieprawidłowym włożeniu tejże.

Wydaje mi sie ze one są obustronne więc ich ułożenie nie ma znaczenia, chyba że się mylę.

Powiedzcie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wifi może być problemem dla arivy która jest na górze, clone na razie stoi koło pace tylko że właśnie nijak karty klienckiej nie mogę włożyć do pace, wtedy problem wifi nie istnieje.

Na razie jest tak , cameleon świeci w splitterze, niby diody od wifi pracują, ale karta w arivie świeci tylko na czerwono tzn dioda od ready i upgrade , reszta nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowałeś karty klienta?

 

""Podłączyć wtyczkę zasilacza sieciowego serwera SRF150 do gniazda zasilania i włączyć do sieci 230V AC/ 50-60Hz. Czekać do momentu włączenia się na stałe diody LED Ready. Wyciągnąć kartę abonencką operatora ze slotu SmartCard serwera. Włożyć kartę kliencką CRF150 do slotu SmartCard serwera. Czekać do momentu wyłączenia diody LED Upgrade na karcie klienckiej. Wyciągnąć kartę kliencką CRF150 ze slotu SmartCard serwera - karta kliencka jest gotowa do pracy w cyfrowym tunerze satelitarnym, kablowym, naziemnym lub w module CI. Uwaga: W celu przydzielenia następnym kartom klienckim CRF150 dostępu do serwera należy powtórzyć czynności od kroku 5 do kroku 7. 3. 1. 8 Włożyć aktywną kartę abonencką operatora do slotu SmartCard serwera. Umieścić kartę kliencką CRF150 w cyfrowym tunerze satelitarnym, kablowym, naziemnym lub w module CI.""

 

Z instrukcji :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że dekoder ten ma bardzo ubogie audio jeżeli chodzi o możliwości ustawiania czegokolwiek w tej kwestii, nie mam pojęcia o co biega.

 

Edit

wystarczyło podmienić ścieżkę głosową na angielski i na powrót na polski.

Lol :shock: takie proste ze aż śmieszne choć swoją drogą nie pojmuję tego iż na niektórych kanałach występowała ta usterka że się tak wyrażę.

 

Jeszcze tylko sprawić aby niektóre kanały szybciej dekodowało i będzie super, polecają alternatywne oprogramowanie dla Arivy, ale nie jestem przekonany i boje się że się wszystko sypnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam spitter divISO bezprzewodowe na trzy dekodery Ferguson Ariva 202E , przedłużyłem abonament w NC+ i dodatkowo w umowie właczone wszystkie Canal + , HBO , Cinemax , Filmbox , dwie pierwsze paczki mi świecą , natomiast Cinemax i Filmbox nie świeca kazali mi przełączyć na TVP INFO żeby uprawienia przeszły ja tego nie zrobiłem i może dlatego te dwie paczki mi nie świecą , czy posiadając ten spitter i dekodery Ariva też trzeba przełączyć na podany kanał TVP INFO żeby przeszły uprawnienia czy nie trzeba jak to jest , myślałem ze tylko w dedykowanych dekoderach NC+ trzeba przełączyć na dany kanł by przeszły uprawnienia jak to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam spitter divISO bezprzewodowe na trzy dekodery Ferguson Ariva 202E , przedłużyłem abonament w NC+ i dodatkowo w umowie właczone wszystkie Canal + , HBO , Cinemax , Filmbox , dwie pierwsze paczki mi świecą , natomiast Cinemax i Filmbox nie świeca kazali mi przełączyć na TVP INFO żeby uprawienia przeszły ja tego nie zrobiłem i może dlatego te dwie paczki mi nie świecą , czy posiadając ten spitter i dekodery Ariva też trzeba przełączyć na podany kanał TVP INFO żeby przeszły uprawnienia czy nie trzeba jak to jest , myślałem ze tylko w dedykowanych dekoderach NC+ trzeba przełączyć na dany kanł by przeszły uprawnienia jak to jest ?

Upewnij się, że na pewno przesłali uprawnienia do nowych pakietów - najlepiej zadzwoń i pogoń ich, żeby wysłali ponownie.

Inną opcja jest zrobienie reaktywacji samemu w ICA.

Żeby się przekonać , czy uprawnienia przechodzą wystarczy podejrzeć aktualna datę uprawnień na karcie i po reaktywacji - czy się zmienia.

Uprawnienia dobrze łapać na TVP info, ale niekoniecznie kwestia jak sprawnie przekazuje dekoder uprawnienia to mogą być inne kanały np. C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem diviso air(297zl), tani nie jest ,umowe na dwa lata przedłużyłem z nc+ i zastanawiam się jak to działa tzn. jak jest połączony spliter z dekoderem ? Kablem USB czy jak ?

Karte idzie do spliter , karta air do drugiego dekodera lub kablowe połączenie no i wifi rozumiem ale czytam ten opis i nie jarze a paczka jeszcze nie doszła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to już kiedyś jak się interesowałem tym urządzeniem i kilka dni temu znowu.

 

"Splittery w wariancie AIR posiadają natomiast możliwości komunikacji bezprzewodowej. Karty klienckie łączą się z serwerem drogą radiową w bezpłatnym paśmie częstotliwości. Dodatkowo, ponieważ splitter stoi często przy jednym z dekoderów, posiada on także złącza kablowe - co umożliwia zastosowanie w takim przypadku tańszych klientów."

 

Edit...

Chciałbym żebyś mi to wytłumaczył tak na chłopski rozum bo jest tam napisane , że spliter łączy się droga radiowa a z racji tego że zawsze jeden stoi blisko dekodera to może iść po kablu .Spliter jest podłączony do produ to wiadomo ale jak jest połączony z dekoderem jeśli nie po kablu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...