Skocz do zawartości

TV do 5000zł


Rekomendowane odpowiedzi

@Mobo40

W temacie tv do 15 tys. napisałeś, że super jest Samsung H6400. Czy jakościowo jest to tv porównywalny z Philipsem, Sony i Panasonikiem? Czytałem właśnie jego testy i niby jest super, teraz za 55 cali musiałbym zapłacić trochę ponad 3,2 tys., czyli strasznie tanio. Jakoś nie mam przekonania do Samsunga, więc tym bardziej proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrycą, 640 ma VA a 650 IPS, i jeszcze 650 ma okulary w zestawie. Philips 8109 to inna pólka cenowa, ja już teraz nie polecam Philipsów. Mają skopany soft, telewizory się resetują, wolno kanały się przełączają, zawieszają się. Gdyby nie te przypadłości to ten Philips był by doskonały. czterostronny Ambilight, 100 Hz matryca VA, obraz cud miód, świetny upłynniacz obrazu, doskonałe skalowanie sygnału SD, ale ten soft .. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja te wszystkie funkcje smart mam w głębokim poważaniu, dla mnie najważniejsza jest jakość obrazu. Czyli ten Philips nawet jako, nazwijmy to, monitor się nie sprawdzi?

 

Obejrzyj to

tutaj dowiesz się wszystkiego. Ogólnie 1 na 100 trafi się takich że wszystko działa

 

Na plus jakość obrazu która gniecie wszystkie inne marki razem wzięte

na minus to co dowiesz się z tego klipu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Panowie, byłem dziś w rt.../ ag... i na ścianie było zawieszonych około 15 telewizorów głównie Sony i Samsung o różnych przekątnych do 55. Popatrzyłem, popatrzyłem i na podstawie jakości obrazu najlepiej wyszedł 46H7000. Na drugim miejscu uplasował się 48H6700.

 

Wielka szkoda, że na stanie nie mieli Philipsa z serii 8109. To byłby wielki finał w tej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiego ogladania w sklepach niewiele wynika. W każdym TV jest pewnie z 1000 kombinacji co do ustawień obrazu. Swój TV mam już dłużej niż miesiąc i ciągle jeszcze coś poprawiam i uzyskuję lepszy obraz. Jaką mamy gwarancję, że obsługa sklepu dołożyła staranności w możliwie obiektywnym ustawieniu najlepszego obrazu dla każdego modelu ? Nie mówiąc już o tym, że warunki sklepowe (oświetlenie) praktycznie uniemożliwiają jakiekolwiek sprawdzenie telewizora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w takim sklepie nie należy być przestraszonym. Inicjatywa musi należeć do mojej, waszej osoby. Biorę pilota w ręce. Wybieram źródło nadawania i sprawdzam. A jeśli mi tego odmawiają, to taki sklep najzwyczajniej świecie opuszczam.

Zdaję sobie sprawę, że obywa się to w warunkach sklepowych. Jednakże zmiana sygnałów z odbioru z zapętlonej reklamówki na sygnał z satelitarny i sygnał naziemny (a w dobrych sklepach są takie do wyboru) można sobie wyrobić wstępne zdanie o testowanych z poszczególnych firm telewizorów. W moim przypadku są to dwie firmy. I ewentualnie trzecia zarekomendowana przez samego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat, zostało mi jakieś 2 miesiące na podjęcie decyzji. Telewizor 55 cali, teraz mam plazmę 42 cale, więc ważna jest czerń i odpowiednia reprodukcja barw i ruchu(oglądam dużo sportu, a szczególnie piłki nożnej). Nie zależy mi na kątach, najczęściej oglądam tv na wprost. Jakieś nowe propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, zostało mi jakieś 2 miesiące na podjęcie decyzji. Telewizor 55 cali, teraz mam plazmę 42 cale, więc ważna jest czerń i odpowiednia reprodukcja barw i ruchu(oglądam dużo sportu, a szczególnie piłki nożnej). Nie zależy mi na kątach, najczęściej oglądam tv na wprost. Jakieś nowe propozycje?

 

Chcesz dzisiaj kontynuować dyskusję? Wkrótce nastąpi wysyp modeli 2015 r. Warto poczekać na ten moment z dwóch powodów: po pierwsze - nowsze - zwykle lepsze, będzie można wybierać wśród lepszych modeli. Po drugie: modele 2014 stanieją nieco jak do sklepów zaczną być przysyłane nówki. Można faktycznie wybrać teraz i zaryzykować, że model nie zostanie do końca wyprzedany i odnajdzie się go za niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory CX700? Od wszystkich telewizorów UHD w takiej cenie trzymałbym się z daleka. Nie ma co się oszukiwać - za dobrą jakość UHD - matrycę bez cloudingu, z ładnymi kolorami trzeba zapłacić przynajmniej 7000 za 50 cali. Ciekawie zapowiada się tegoroczna oferta Philipsa, może jednak warto poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Sony, jedynie zastanawiam się czy wybrać model 805B czy 829B. Mają świetne recenzje, szczególnie w kwestii ostrości ruchu, czyli dla kibica piłki jest to najważniejsze :). Ten pierwszy jest tańszy, czy ktoś się orientuje czy warto dopłacić kilkaset zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz te nowe Sony mają obsługę plików mkv przez USB? Bo jeszcze niedawno Sony ze względu na wspieranie rynku filmowego nie chciało wspierać mkv w telewizorach ze względu na pirackie kopie filmów HD rozprowadzanych właśnie w formacie mkv. Samsung nie miał tych skrupułów, co owocowała największa liczbą sprzedanych telewizorów, bo jak ktoś chciał mieć w telewizorze obsługę mkv to nie miał wyboru i brał Samsunga. Mam nadzieję, że Sony poszło po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej. Podnoszę temat z opcją zakupu.

co myślicie o

Samsung - UE58J5200 - 3000 zł.

Sony - KD-55X8005C - 4500 zł.

Samsung - UE55J6370 - 4400 zł

Philips - 55PUS7170/12 - 4400 zł.

LG - 55UB830V - 4400 zł.

LG - 55UF8007 - 4600 zł.

LG - 55UF800V - 5000 zł.

Panasonic - TX-65C320E - 5000 zł.

Samsung - UE55J6510 - 5500 zł.(delikatnie powyżej kwoty ;) )

 

Na tą chwilę posiadam stary dobry Samsung PLAZMA jeszcze z serii B :)

 

Zależy mi najbardziej na głębi czerni oraz zachowaniu obrazu przy trybie dynamicznym (piłka nożna)

 

Do TV podłączone PS3, Blue-Ray 3D oraz dekoder płatnej TV cyfrowej (ale tutaj i tak nie ma dobrego HD ;) )

 

Tv oglądane z 3,5-4 metrów od matrycy (bez patrzenia kątowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć  LG   żałosny serwis   . Samsung raczej sie nie nadaje do piłki z mankamentem bandingu ghostingu  jeśli   dużo oglądasz meczy to będzie ciebie to irytować co innego plazma Samsunga ale wiadomo następnej plazmy już  nie kupisz.

Panasonic   hmmm   nie ta seria  za tą kase  niby 65 za 5000zł to mało i dużo  ale to musi być wyższa seria.     Philips   @rarab będzie wiedział bodajże  jaki panel w nim siedzi  chociaż mógłbyś się rozglądać za Philipsem z Androidem który ma już kilka modelu z nowym Androidem tegorocznym  ale może być albo mniejszy rozmiar  albo trzeba będzie nieco dołożyć. Jeśli dużo grasz   to będziesz potrzebował TV o niskum  input lag niestety w tym już nie siedze i nie gram wiec nie powiem.

 

Czerń?  w Samsungu ani LG tego nie uzyskasz     

Panasonic  Sony   Philips  owszem  tylko nie ten model co wymiłeś  obawiam się że to rocznik 2014 ale moge się mylić. Philipsy teraz tylko z Andkiem innych nie dotykaj .

Także  obadaj  z tej listy  Soniaka    Panasonica ale wyższy model jeśli o serwie chodzi nie C320 najlepiej 6XX tylko wtedy najprawdopodobniej będzie droższy.

 

Jak wybierzesz to daj znać  jak się prezentuje ale obawiam się z że z Soniakiem skończysz.    Polityka tej firmy to kabaret 100hz panele dopiero od 50'     gdyby udostepnili  te TV o niższych rozmiarach i to z Andkiem to sam bym sobie kupił. Jedyna przewaga  Philipsa nad wszystkimi to procesor najmocniejszy z wszystkich  oraz obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan dzieki za info,

Bar

Co do Lg i Samsunga to serwisant jest mojm znajomym takze nie bedzie problemu z serwisem, a na pewno nie bede rezygnował z tv bo serwis maja słaby, bardziej przeraża mnie na jaką skalę i w jakiej ilości robią te TV.

Największym problemem jest to ze matryce plazmowe odeszły do lamusa :(

Nie zależy na android tv ani za bardzo na smart (te treści mam z tunera sat z wifi)

Najbardziej mi zależy na utrzymaniu krawędzi przy obrazie dynamicznym (sport) oraz na głebii czerni.

Nie upieram sie przy 65 calach, może być nawet 55 oby był warty ceny. Panas c320 odpadł po 1 przeczytanej opinii.

Zauważyłem:

KDL-55W756C

TX-55CX670E

55PUS7150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałeś je wszystkie? Najlepiej zobaczyć na własne oczy, np. mieć ze sobą zdjęcia z przyciemnionymi kolorami, wtedy najlepiej będziesz mógł wypróbować kontrast, odwzorowanie czerni. Podobnie z obrazem jaskrawym, jestem zdania, że bez własnego oglądu na zakup decyzja może okazać się niedokładna . PUS 7150 można obejrzeć gdzieniegdzie na pewno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że należy iść z materiałami testowymi  . Nie można iść od tak do salonu  5 minut  i pooglądac  zapętlone  dema w trybie sklepowym/hotelowym   i TV  na maksa przesterowane.  Trzeba obadać  czern   płynność bo zdarzają się modele bez panelu  100hz     porównać dla własnych potrzeb   jaki panel pasi  czyli IPS  czy VA  zdarzają się też  panele od Philipsa .

 

Ja byłem właśnie w salonie w sprawie Philipsa i powiem że jestem zaskoczony  nagle  aż  8 philipsów  się  pojawiło . Wstawie potem fotki  w sekcji  TV  15000    .  Miałem też na porównanie  SONY   tylko że z jednym wałek bo postawili klocka 75 ' już się przymierzałem do robienia fotki a tu żonk  tylko 1080p  a po drugiej stronie za mną stał  65'  4k  Android  oczywiście bez HDR. Dlatego  na wiosne Philips zniszczy  konkurencje i będzie wszystko mającym tytanem  co prawda nie OLED ale jednak.  Tam czerń  to już na prawde będzie czarna ale to tylko dla tych co oglądają seasne  bez światła  w pokoju wcale.

 

Z listy która podałeś  czyli   Panas 670E  najprawdopodobniej będzie posiadać  panel 100hz tylko to jeszcze trzeba uaktywnić w nim tą funkcje.   SONY  chyba każdy od 50 ma 100hz a podajesz serie 765c   jeszcze obadam na dniach czy ma tak nawet dla włąsnych potrzeb.

Co do Philipsa  to  jeśli jest to model 2015 i nie wiem kiedy one się pojawiły ale chyba wiosna?   Jest chwalony. Jednak w lutym będą targi i wydadzą nowe ulepszone modele. 

 

Jeśli bardzo się spieszy na już  to pewniejsze  Panas / Sony a jeśli się nie spiszy to poczekaj do premierey Philipsa i obadaj  bo Philips to  jest 6 rdzeniowy procek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...