Skocz do zawartości

LG 42LB650V lub coś innego do 1900 zł


macko4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam telewizora dla moich dziadków, obecnie posiadają kineskopowego samsunsga, a teraz chcą mieć TV LED. Jak wygląda sprawa z obrazem 100,200,400 Hz ? jest duża różnica czy raczej mało zauważalna i nie warto dokładać. Do telewizora będzie podłączona cyfrowa kablówka z modułem CI+. Obecnie dziadkowie oglądają bezpłatne kanały na hotbirdzie i astrze, czy nie byłoby problemu, aby odbierać kanały bez dekodera na telewizorze z modułem DVB-S2? Do dekodera podłączony jest rozgałęźnik do którego jest podłączona astra i hotbird, a końcówka jest podłączona do dekodera, który bez problemu odbiera dwie satelity, jak będzie wyglądała sprawa gdy taki rozgałęźnik będzie podłączony do TV, też będzie bez problemu odbierał dwie satelity?

 

5368557300_1398979651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebny rozgałęźnik, tylko przełącznik, który najlepiej umiejscowić bezpośrednio przy antenie, by nie ciągnąć do domu dwóch kabli.

Tu przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na plastykową osłonę, która powinna być zrobiona z niezłej jakości plastyku, aby wytrzymywała mrozy, inaczej po roku będzie coraz to większa kiszka.

Proponuję ten: Diseqc 2/1 SPU 21-02 AXING .

Telewizor najlepiej kupić z tunerami dvb-t2 i dvb-s2, by niepotrzebnie nie komplikować starszym ludziom spraw i oszczędzić żonglerki pilotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podepnę się pod temat

Planuję zakup LED-a LG 42'' i tu zaczyna się problem ,

odnośnie 3D jak czytam to nie warto dopłacać około 200zł. bo to już przeszłość raczej,mało programów teraz praktycznie 0 jest ,

Smart tv na 100% ,przeglądarka, czytałem o HZ to do 100HZ jest sens do 50'', powyżej już więcej Hz. ma -powinien mieć,

LG42LB5700 lub LG42LN575S

Myślałem o modelu LG423620S ale z 3D jest...

Który z tych 2-3 modeli polecacie ?

A może inny ?

Aha, ciekawi mnie na przyszłość czy mając wbudowany tuner sat. możliwy jest odbiór z satelity Astra&HB , mając diseq-a?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za technologie 3D, jak sam słusznie zauważyłeś nie warto dopłacać, dlatego lepiej wybierać modele nieobsługujące 3D.

 

Co do herców, to 100 wystarczy przy obecnie produkowanych panelach LCD i nie należy się dawać wkręcać marketingowej propagandzie.

 

Multimedia, jak najbardziej wskazane i tu prym wiodą firmy takie jak Samsung, czy LG.

 

Tuner DVB-S2 w telewizorze, bez problemu obsłuży przełączniki DiSEqC, tym samym będziesz miał i kanały z 19,2E i 13,0E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy na swoją teorie w sprawie 3d a inni się jeszcze pakuja w zintegrowane tv + tunery a nikt nie bierze pod uwagi kompatybilności i prawidłowej pracy czy dany tv+ tuner spełnia specyfikacje dla danej platformy sat

 

tak będzie wyglądać LG

a historie LG modeli LB już mamy opisaną czy to 650 czy to 690 660 671 .

a tutaj SONY 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będzie śmigać płynnie jak będziesz miał dobry router i dobry Internet, po stronie telewizora jest wszystko w porządku. Co do 3D to już jak widać jest najczęściej w standardzie, najlepiej mieć polaryzacyjną, nie jest to droga technologia, jak okulary się zepsują jakimś cudem to można dokupić tanio kolejne. A dla bajeru fajnie mieć 3D, bo gdzie nie idę to każdy już ma w domu i zawsze coś tam można obejrzeć przez 15 minut ciekawego dla bajeru/szpanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam telewizor ja w temacie, podwójny konwerter na Astre i HB. jakie są właściwie parametry aby telewizor odnalazł mi właściwe kanały na właściwych miejscach? Kilka razy skanowałem HB - pokazywał mi niemal 100 % moc jak i jakość sygnału . Raz znalazł około 1200 kanałów (porozrzucanych), jednak mam czarny ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...