Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesuje mnie też 3d, bo raz, że nasze platformy nie dają nam materiału 3d, a dwa, że nie jestem też dzieckiem, żeby mnie to kręciło. Od czasu do czasu mogę coś w 3d zobaczyć w kinie, ale nic poza tym. Zależy mi na dobrym obrazie i bezawaryjności, więc który z tych ktore wymieniłem może mi to zapewnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałeś kilka telewizorów, które są dedykowane przeważnie na rynek zachodni. Nie wiem, czy to akurat dobrze obrana droga. Jakie masz preferencje, co do wyboru? Czym się kierujesz? Wielkością ekranu? Aplikacjami? Itd. Cena? Za mało podałeś wcześniej szczegółów. Pamiętaj, że nie wszystko, co drogie musi być najlepsze.

Nie mam specjalnie czasu, żeby coś szukać, co by Tobie odpowiadało.

Twoje zapytanie jest dowodem, jak nie należy wchodzić nieprzygotowanym do sklepu RTV.

Ale są tu koledzy, którzy "wyśmienicie" coś polecą. Pamiętaj, że ich wybór będzie ukierunkowany ich potrzebami. I to nie będzie prawdziwe. I będzie podobne do tego, co usłyszysz w każdym sklepie.

Ja w każdym bądź razie, to przynajmniej sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem takie telewizory ukierunkowane na rynek zachodni, bo sam na tym rynku zachodnim jestem, bo mieszkam w UK :P tak w gwoli ścisłości :D Czym się kieruje? Jakość obrazu to przede wszystkim, aplikacji być nie musi, od tego mam komputer, a już w normalnym tv zawsze mogę laptopa pod tv podpiąć i aplikacje będę miał z laptopa i bezawaryjność. Na tym najbardziej mi zależy. Tak jak już pisałem. Nie jestem jakimś znawcą, więc nie dostrzegę wielu detali, ale najbardziej zalezy mi na balansie jakości obrazu do ceny. aby to było zbilansowane. Jako, że nie potrzebuje jakiegoś zakrzywionego multimedialnego cuda też nie potrzebuje wydawać na tv majątku. Te modele, które podałem są teraz w promocji w ramach Black Friday dlatego podaje je niejako do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten LG ma local dimming, więc pewnie obraz będzie niezły..., samsung nie ma tej opcji, model ze średniej półki, panasonic ma high contrast - ale nie wiadomo jak to uzyskują (brak info i local dimmingu, ale panele niezłe stosują), co do hitachi nic nie idzie znaleźć, sharp to podstawowy model, też bez wygaszania lokalnego.

Porównałbym obraz LG i Panasonica.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej listy to Samsung akurat posiada wbudowany subwoofer i jest to nowa seria H7000 gdzie nawet 40' jest najtaniej po 3100

 

Jeśli komuś zwisa Smart TV i 3d to niech bierze starsza Plazme Panasia która kontrastem i czernia zje wszystkie istniejące LEdy.

 

Jakbym mógł kupic teraz ten model ale 42 to bym już go kupił a tak tylko 50

 

http://allegro.pl/panasonic-tx-p50st60e ... 20938.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybiorę to : LG 47LB561V 47" LED TV. W dniu dzisiejszym za ten telewizor w currisie chcą 300 funtów, więc skoro ma dobry obraz to pewnie warto, ale trudno się dopchać na stronkę, bo żeby przeklikać każdą stronkę teraz na currys.co.uk musisz czekać po 30 minut w kolejce :D

 

Edit:

Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zastrzeżenia bądź chce coś dodać do wyboru to pisac, bo i tak kupię go dopiero koło 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest jakaś opinia ;) Dzięki za podpowiedź :) może ktoś jeszcze coś dorzuci od siebie :) Tak jak powiedziałem, najbardziej zależy mi na dobrym obrazie, bo nawet to nie musi być smart.

Jeżeli zależy Ci na dobrym obrazie, to priorytetem jest matryca VA, więc wszystkie IPS-y odpadają w przedbiegach.

 

Co do dźwięku, to najlepszy mają telewizory SONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że LG i Samsung są najczęstszymi modelami które najczęsciej trafiąją do serwisu

 

Taki LG z tą swoja matrycją IPS to może trafić do serwisu nawet po 2 tyg pracy

Samsung w sumie nie wiem konkretnie która seria jest robiona z najtańszych podzespołach i będzie się pojawiac clousing po pewnym czasie bo to wszystko się będzie grzało zobacz jak chudy jest ten TV i porównać sobie warto z TV o matrycach VA czyli Panasonic SONY Toshiba .

 

Matryca VA są na tzw wykończeniu w sprzedaży teraz będą nas zalewać matrycami IPS bo jest jaśniejszy i bogatszy w kolory ale ich nie interesuje Kowalski tylkoi że kupi powie dziękuje i do zobaczenia w serwisie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie też zależne od wykoania i modelu. Są na topie, ludzie kupują ich najwięcej w stosunku do innych to i automatycznie najwięcej ich trafia do serwisu. To tak jak z propagandą, gdzie głosowało dwie osoby i mówiono, ze aż 50% było za, a tylko jedna osoba była przeciwko. Wiele takich statystyk jest kreowanych przez konkurencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak kupowałem LG L7 ( telefon). Wszyscy mi odradzali, bo to ekran słaby itp, a gdy go kupiłem byłem bardzo zadowolony z tego zakupu. Zero z nim problemów było. Zależne to jest pewnie też od tego jak ktoś użytkuje dany produkt. Mam nadzieję, że tak samo będzie z tv. Skoro to nie jest jakiś podstawowy model i ma coś ciekawego w sobie i to za niską cenę to chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście zależy Ci na jakości obrazu, to w elcedekach TYLKO panel VA, takie życie.

 

Lepsze czernie, lepszy kontrast i lepiej reprodukowane kolory, ale oczywiście ostatecznie, to Ty dokonasz wyboru. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że się wyłączyłem z tej dyskusji. Bo bym tu jeszcze został "pobity" :wink: Jak rozmawiacie o LED-ach, to natychmiast rozprawiacieo matrycach. Dobrze, że z plazmami nigdy nie było takich problemów.

Trzysta funtów z poziomu Wysp Brytyjskich, to nie jest oszałamiająca kwota. Nawet u nas w kraju. Nie wiem jakie są Twoje możliwości? I nie wiem, jaki jest stan w sklepach w Anglii? Ale gdybym był Tobą, to zainteresowałbym się, czy przypadkiem nie ma gdzieś na półkach jeszcze plazm Panasonica. Na pewno warto zrobić taki obchód. Niektóre z nich mają po trzy głośniki w tym Woofer. Nie dość, że pięknie w nich się ogląda, to jeszcze ten dźwięk. Są wrażenia.

A wydatek na zakup może być podobny lub ciut większy. Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekrany LCD full led z wygaszaniem strefowym, absolutnie dorównują plazmom parametrami obrazu, a w niektórych kategoriach nawet je przewyższają, choćby pod względem szczegółowości obrazu (detale).

Prawdą jest, że obecnie takich telewizorów LCD ze świecą szukać, ale krawiędziówki przy obecnych technologiach wspomagających również dają radę, oczywiście jeżeli ograniczymy się w tej dyskusji TYLKO do ekranów VA we wszystkich ich odmianach, a nie szajsownych IPS-ów z 6. bitowymi matrycami. :)

 

Poza tym, każda plazma konsumuje tyle EE co dwa, albo trzy elcedeki, a to już prawdziwy argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba taka jest tak nowa seria CEVO 2699 +- ale to jest IPS z tzw bełkotem marketingowym że połaczenie technologii IPS z VA

 

Tylko co z tego skoro jeden użyszkodnik powiedział że po zakupie [ bodajże za 2999zł bo to była wtedy nowość] pojawił się clouding SmartTV na zmiane działał bywało że było brak netu mimo iż był bywało że Smart w ogóle nie chciał się odpalić

 

Najciekawsze było to że jak właczał TV to bywało że nie było fonii a nowsze aktualizacje firmwaru kończyło się tym że było jeszcze gożej + brak reakcji na pilota trzeba było zapodawać głowny reset TV co oznaczało że wszystkie nasze settingi szły w kosz.

 

No i weź tu podejdź do takiego TV Sam byłem zaskoczony jakościa obrazu i czernia ale polotyka Toshiby idzie chyba w dół.

 

@bober skoro chcesz wydać 2k funtów to obadaj to:

 

http://allegro.pl/nowosc-tv-65pus9809-4 ... 46585.html

 

mieszkasz w UK a BskyB wkrótce Sky Europe wprowadzi dekodery 4k więc możesz trafić na jednorazową szanse zakupu tego TV za dużo niższą cene

 

w 2015 tego będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...