Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tutaj jest mowa o LCD i powiedz mi czemu tak niewielka ilość FULL LEDow się w ogóle pojawiła

gdyby ten SONIAK 40 miał 3d to bym już go kupił. Dla niektórych 3d jest zbędne a inni chcą sobie pokorzystać z tej funkji. Ja pamiętam jak SKy regularnie zapowiadało i transmitowało czołowe mecze to samo w cyfrze zapowiedźi el classico w 3 trybach

2d 3d i bez komentarza czyli same trybuny i zostało tylko to pierwsze. Ale mam troche materiałów 3d i chce sobie obadać

 

Jednak Sony nie ma takiej sprzedaży jak LG czy Sams mimo iż jest na równi z Sams jeśli chodzi o smartv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz wybrać Samsa bo ostatnio mówiłeś że głownie sport a ja mówiłem że SONY to modele F6400/6600 niestety one są dostępne chyba dopiero od 40' niższe będą zapewne posiadały clouding i ghosting ale tak jak mówie

są tacy co tego nie widzą a Samsung drze lachy a Kowalski to kupuje. Dopiero jak sprawe nagłośnił Obywatel HD to się troche skrzywiło i pojawiły się owe modele.

 

Ja tak jak mówie gdyby nie przepaść cenowa miedzy Soniakiem 40 i 42 + brak 3d w modelu 40 a dostępne tylko w 42 to już był brał. Jedyna przewaga LG ten co mi się widzi to Subwoofer a słyszałem jakość tego Woofera na żywca w modelu 47

i sam się dziwiłem jak bass może być tak dobry bez żadnego ampli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź masz powyżej ale zacytuje czyjąś która sądze że dopowie na wiekszość z nich

 

ktoś szuka 42 TV dla dzieciaków i wybrał sobie 2 modele Panaś i Toshibka

 

to są podstawowe pytania które są wymagane by określić :

 

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?- pokój dzienny 4mx5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna na wschodniej ścianie, telewizor będzie wisiał na północnej
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD LG 32
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hdmi, bd, konsola, dekoder tv cyfrowej
10.Jakie urządzenia ?j.w
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? mam dzieci więc 24/24
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 42 cale to chyba optymal
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? dzień/noc
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 

 

z tej listy polecają

 

Bez 3D proponuję

PANASONIC 50AS600
SONY 48W605

Z 3D

SONY 50W805
TOSHIBA 47L7453
PHILIPS 47PFS7109
SAMSUNG 50H6400 

 

więcej cali polecali ale się wycaliło i 42 będzie.

 

 

W skrócie - Panas nie ma matyrycy natywnie 100Hz, Toshiba natywnie 100Hz. W Panasach obraz potrafi drgać, o czym sporo osób tutaj pisze (bo Panas podobno stosuje standard NTSC 60Hz, a nie europejski 50). 

 

Jedynie nie wiem który SONY i Toshiba ma matryce IPS lub S-IPS niby ulepszoną połączenie 2 standardów i niby bardzo mały i słabo widoczny clouding

 

coraz bardziej się zastanawiam

 

rozmowy toczone lipiec tego roku wiec 3 miesiące to żadna przepaść czasowa.

 

Czeka bo wizyta w salonach SONY i pnowny przegląd TV Toshiba które totalnie zignorowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, matryce IPS i ich pochodne, średnio nadają się na ekrany telewizorów z dość prozaicznego powodu, a mianowicie niezwykle hipotetycznych czerni.

 

Najlepsze matryce do telewizorów, spośród matryc LCD, to matryce VA we wszystkich ich odmianach.

 

Mają świetne (jak na LCD) smoliste czernie i bardzo wiarygodne kolory, jedyna wada, to gorsze niż na IPS kąty, ale nie istnieją jak na razie matryce idealne, chyba że w technologii OLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w IPS w zasadzie czerni nie ma a ja mam taką przypadlość że mam okno przy TV i jak słońce ładuje to robi sie tak jasno że niewiele widać to jakbym miał mieć IPSa to sobie moge ogladać własne odbicie

Owszem IPS ma lepsze kąty ale jak dużo czasu spędzamy TV oglądając bokiem? gorszy kontrast także IPS i ten clouding

Na chwile obecna chwalony jest Toshiba seria w summer tego roku w 1 sklepie 2599 i jest bardzo chwalony za własny proc bardzo dobrą fonie ma suba i konkurent Soniaczka

Dobrze ktoś mówił wszelkie TV dużo ponie 2500 się nadają ale do.

Panas model 640 także jest bardzo dobry ale niemal niedostępny a 650 to IPS.

Widać że od porażki serii ET60 dużo się zmieniło.

 

Niestety ale w salonach dominuje IPS i Szamszung gdyby oni produkowali TV z wooferem to by było łatwiej.

Oczywiście też niektóre z tych modeli maja cudze matryce.

 

Minus jest także brak obrotowego zawieszenie troche lipa

ale tak sobie pomyślałem bo sam mam Toshibe nigdy nie narzekałem no ale to był +- 2008 i jest przepaść jakościowa miedzy moim 32 samsungiem wszystko jest lepsze za wyjątkiem czerni :D

 

matryce idealne ? czasy przed IPS plazmy które zostały wycofane. OLED? marketing jest problemem pakuje te cale każdemu a są tacy co chca 32 37 czy 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wyjaśnienia i czytam. I coraz bardziej jestem utwierdzony w głupocie zaniechania produkcji plazm.

Plazma miała swoje mankamenty - raczej przerysowane nadinterpretacją podobną do stosowania zmywarek - i w czasie kiedy elektronika idzie do przodu? Okazuje się, że plazma była i jest nie do pobicia. Najistotniejszym niezaprzeczalnym faktem jest to, że nawet, jak nadawca nie chciał lub jemu się nie chciało, to plazma dawała i daje sobie radę z obrazem.

Na nic tu coraz to droższe wynalazki, które kluczą, kluczą i nic z tego nie wychodzi.

 

A tak przy okazji. Nie dajcie się zwariować na 3D - pasywne czy aktywne - to czysty marketing.

Czy nie zauważacie od dłuższego czasu wietrzenia fabrycznych magazynów? Z tego rodzaju sprzętu.

Przecież idzie nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wady Plazm to ich waga naprawde ciężko było wnieść klocka np 60 Panasia bywało że we 3 lub oknem itd

Różnica miedzy pasywny a aktywnym to jest tylko taka że w jednym masz migotanie ale jest HD pełne a w drugim nie ma ale nie pełne HD i tyle. Miałby być TV w o gole z 3d bez okularów a skończyło się na tym że są ale robią za bilboardy lub różnego rodzaju wyświetlacze pokazowo reklamowe.

 

Czytając o tej Toshibie jest to panel z IPS z podświetleniem strefowym i wysoki kontrast [dużo lepszy niż IPS LG] i local dimming czego nie ma właśnie LG i jest konkurencja niektórzy mówią że wręcz świeci tak samo jak Soniak seria W8xx

a mimo to polecają Toske

http://www.hdtvtest.co.uk/news/47l7453d ... 283866.htm

 

 

niestety od czasu LEDów mamy to co mamy a ja Plazmy nie chce bo te co miały płynność LCDków już nie są dostępne a nie chce też plazmy 4:3 ze skalowaniem do 720p

ludzie wola LEDY bo są lekkie płaskie i dobrze świecą a clouding im nie przeszkadza dziwie się że nikt nie krytykuje czerni ale znajomek któremu właśnie plazma padla 50' kupił LEDa Sharpa 52 i rozczarowany zakupem za ~7000 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem tyle że jego cena jest o ponad 1000 zeta droższa tod tego tematu :) bo SONy się ceni ciekawe jednak jak sobie radzi gdy słońce ładuje

 

a na innych opiniach właścicieli 2 ciekawe opinie że jeden z nich jak to mówił wreszcie doczekał się Tv na którym może oglądać jak słońce wali przez okno. Jedyna przewaga matryc IPS nad VA i starszych to to że są nieco jaśniejsze i lepsze kolory nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiąc lepsze kolory, ponieważ nieskalibrowany IPS, pokazuje dokładnie wszystko, tylko nie naturalne barwy, nie mówiąc o tym, że na czystość bieli bez przebarwień. w ogóle w panelach IPS nie można liczyć.

Nie ma zatem ani czerni, ani bieli, tylko jakiś straszliwy kiczowaty cukierek, który poprawić można odrobinę podsterowując wyświetlane barwy dostępnymi w sofcie regulatorami.

Niestety telewizory, to nie są urządzenia, które można kalibrować sprzętowo, dlatego znacznie lepszym wyborem są tu matryce VA, na których od razu z marszu masz i czernie i biele, a jedyne co trzeba zrobić, to podsterować kolory zgodnie z papierowym wzornikiem (do kupienia w specjalistycznych sklepach).

 

Sumując, są tylko trzy trafne wybory panelu: plazma, VA, albo ... OLED. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy ja mam taki wrazliwy wzrok, czy taki cienki :roll: ale nurtuje mnie pewna rzecz w telewizorach, otoz, wiekszosc pionowych przedmiotow, scenografia, jest w idealnie prostej lini/pion, ale nie ma telewizora ktorego nie ogladalem, na moim nowym nabytku rowniez, gdzie futryny od drzwi badz same drzwi uchylone, wygladaja na zakrzywione (łuk), czy to takie zludzenie optyczne, czy moze takie cos nie powinno na tv wystepowac. ?

PONAWIAM pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory płaskie, reprodukują dość wiernie szczegóły i obraz nie powinien, przynajmniej z ich powodu, ulegać żadnym deformacjom.

Jeżeli są widoczne jakoweś, to z powodu takiego właśnie zapisu przez kamerę.

 

Kiedyś uczono fotografów i operatorów takiej zasady: "jeżeli nie możesz użyć szerokiego (w domyśle obiektywu), to użyj tele, jeżeli nie możesz użyć tele, to użyj szerokiego, a jeżeli nie możesz użyć ani jednego, ani drugiego, to nie rób wcale". :D

 

A smutna prawda jest taka, że jedynie obiektywy standardowe z zakresu ok 50mm dla klatki 24x36 dają względnie naturalne proporcje.

 

ps. Chcesz sprawdzić geometrię ekranu, to wyświetl plansze testowe, np. firmy Burosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli mówiąc lepsze kolory, ponieważ nieskalibrowany IPS, pokazuje dokładnie wszystko, tylko nie naturalne barwy, nie mówiąc o tym, że na czystość bieli bez przebarwień. w ogóle w panelach IPS nie można liczyć.

Nie ma zatem ani czerni, ani bieli, tylko jakiś straszliwy kiczowaty cukierek, który poprawić można odrobinę podsterowując wyświetlane barwy dostępnymi w sofcie regulatorami.

Niestety telewizory, to nie są urządzenia, które można kalibrować sprzętowo, dlatego znacznie lepszym wyborem są tu matryce VA, na których od razu z marszu masz i czernie i biele, a jedyne co trzeba zrobić, to podsterować kolory zgodnie z papierowym wzornikiem (do kupienia w specjalistycznych sklepach).

 

Sumując, są tylko trzy trafne wybory panelu: plazma, VA, albo ... OLED. ;)

 

 

chodzi o ten cytat

 

 

IPS - lepsze kąty widzenia i mniejsze czasy reakcji.
VA - lepsza czerń i mniejsza szansa na srebrzenie. 

 

posiadam monitor 22 Samsunga bo po latach mój LG padło zasilanie tzn się nie włączył już

Porównałem sobie więc IPSa to mojej Toshiby LCD nie LEDA 37 wiem troche nie na miejscu bo monitor a tv ale tu sie liczy matryca ale porównałem sobie na trylogii filmu Lan Kwai Fong 3 płytki Blu Ray po 25GB

no i jeśli chodzi o kolory to monitor wygrywa

 

Sęk w tym że tv który posiadasz tak jak powiedziałem jest o dobre 1000zeta droższy jednak ani Plazma ani VA czy TN nie sprawdza się pod względem słońca jesli właczysz tv i słońce wali to zobaczysz nie wiele ja na swojej Toshibie też słabo ale mam mocną żaluzje która monco hamuje słońce dostarczając dużo ciepła do pokoju :brawo:

 

ogólnie jest bardzo słabo z panelami nie IPS a jeśli już to na pewno nie 2500 chyba że coś używanego starego zajechanego na alledrogo.

Ja mam słabą czerń na Toshinie i ta tegoroczna będzie zapewne taka sama ale różnica obecnych paneli a tych z 08 to 2 światy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W matrycach VA w ogóle czernie nie świecą jak w IPS-ach i przede wszystkim są czyste biele.

 

Akurat w Sony W905 da się z powodzeniem oglądać w jasny słoneczny dzień, ponieważ akurat ten telewizor ma spore możliwości podbicia kontrastu, takoż wypada nawet w trudnych warunkach całkiem sympatycznie.

Ogólnie całkiem udany model, pod warunkiem nieużywania podbicia kolorów (pseudo rozszerzony gamut), bo wówczas przekłamuje czerwienie (minimalnie, ale jednak), więc jeżeli ktoś dobrze analizuje kolor, to będzie mu to przeszkadzało.

Całe szczęście jest to ustawienie opcjonalne.

 

Co do porównania monitorów i telewizorów, szczególnie jeżeli chodzi i możliwości regulacyjne, to praktycznie nie ma co zestawiać nawet tych urządzeń, ponieważ zaawansowane konstrukcje biją nawet najlepsze telewizory na głowę.

To absolutnie zupełnie inna klasa urządzeń, które można skutecznie kalibrować sprzętowo, tj. zapisywać tablice kolorów bezpośrednio w LUT monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibracja jeśli nie umiesz znaleźć nie jest darmowa

 

 

a ja biore PENA i pójde sobie po raz kolejny tym razem obadam Toshiby i ide z pliczkiem demo Sync of beauty na tym demie można zobaczyć jaka czernią dysponuje dana matryca jaką płynność

 

warto to zrobić bo wtedy pracownik jest bezradny sczególnie kiedy młoda para pyta się o dany tv a pracownik opowiada im o ahach ochach a potem przychodzi osoba trzecia z penem i jak się okazuje TV przez tą pare która jest świadkiem "my juz dziękujemy"

a pracownik a nie wiedziałem a potem taki tv znika i jest zastapiony innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moqu'ai, tu masz linka do opisu i obrazów testowych: http://www.komputerswiat.pl/poradniki/s ... owych.aspx .

 

Tu z kolei link do obrazu zestawu testującego: http://download.chip.eu/pl/download_get ... 08b9c4c375 .

 

A tu masz opis i obrazy testowe dla monitorów: http://mva.pl/viewtopic.php?f=21&t=6 .

 

Jeżeli jednak chodzi o kalibrację kolorów, to najtaniej jest za pomocą papierowego wzornika, dostaniesz go tutaj: http://monitory.mastiff.pl/popularne/wy ... rnika.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzywizny to wina kamer.

A nie przyszło wam do głowy, że taki "obraz" jest zamierzony przez nadawcę. To nie wina, to po prostu możliwości,jakie dają teraz nowoczesne kamery. I z tego się korzysta. A to, czy z tych "dobrodziejstw" jest zadowolony końcowy odbiorca? To zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, na miłość boską, a o czym ja tu gardło zdzieram, jak nie konkretnie o tym? :D

 

Tyle, że artystyczne ambicje kamerzystów studyjnych, czy zdejmujących "opery mydlane", powinny mieścić się w zakresie wyrobienia artystycznego potencjalnych odbiorców, takoż jeżeli nawet, to nie wydziwiać nadmiernie, tworząc sceny filmowane przez brudne szyby, czy "wielce odkrywcze" uwiecznianie np. odbić w lustrzanych powierzchniach itp.

 

Gorzej, że to co robią często ma niezwykle mało wspólnego z artyzmem, a wyłazi zwykłe niedouczenie, kiedy prezentuje się przerysowane fizjonomie.

Meblowi może takie gaudyjskie deformacje szczególnie nie zaszkodzą, ale kobiecemu licu, już zdecydowanie tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...