Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest rzekomo lepszy ponieważ ma matryce 1024x768 czyli 4:3 tak więc kanały SD będą lepsze a kanały HD się tylko dostosują ale nie będzie to prawdziwe HD

 

zamiast klepać jest art

http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/587 ... 4x768.html

 

większość ochów to materiały sponsorowane a przeciętny kowalski chwali i nie wie na co patrzy.Podłącz taki TV do blu ray player to zobaczysz co się wyświetli.

 

To jest normalne że kanały SD będą gorsze jakościowo na TV z pełnym HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja pare dni temu patrzac na tvp1 hd, z mojej plazmy panasa viery hd ready widzialem takie samo hd (naziemna) jak na swoim lg (nc+ satelitarnie), Jedyne do czego Masz slusznosc to do pelnego hd 1080i/p sat/br ze na takim tv juz sie nie osiagnie super wyraznego obrazu, to normalne bo te plazmy o ktorych mowa to max co wyswietla to 720p, tak wiec na kanaly sat to jest wystarczajace, ale juz na br nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skaluje nie wyświetla

 

a tvp1 hd to wszędzie naziemnie jest lepszy niż satelitarnie zależy jeszcze co oglądałeś w tym czasie. Większość tam jest upscale

 

zapytaj ludzi o serie Panasonica ST GT60 najlepsze modele ten drugi jeszcze gdzieś tam dostępny ST60 już nie.

 

ogólnie ta plazma to tylko do kanałow SD i HD720p nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to mi wystarczy, mam 2gi tv full hd o ktorym wczesniej pisalem wiec do bluray wrazie co bedzie, a do sat jak narazie to jest jedyne rozwiazanie poki co, moze kiedy platformy w polsce zaczna pozadnie nadawac kanaly hd to co innego, a teraz to lepiej taka plazma odtworzy wszystko co jest na platformach niz kazdy inny tv jak plazmowy hd ready 720p. Dzieki za opinie. A tv juz zamowiony wzialem LG-ka a te panasy o ktorych piszesz to za drogo ja potrzebuje alternatywe do ogladania nc+ ale w bardzo dobrej jakosci za rozsadna cene, jak bedzie poprawa w polskich platformach to wtedy moge pomyslec nad lepsza plazma(tylko ze juz wtedy w sprzedazy nie bedzie). Jutro moze dostane tv wiec poinformuje jak sie zachowuje vs lg cinema 3d lw4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i napisze pierwsze wstepne wrazenia z tv LG42PN450B, tylko troche mi zajelo wstepne sprawdzanie ustawien pod obraz ktory oczekiwalem, jest bomba, choc to tylko wstepne ustawienia na jakis czas (docieranie). Obraz jak na tak krotkie grzebanie w tv jest poprostu rewelacja, nawet kanaly z nc+ w HD ida jakby lepiej niz na moim LG32 CINEMA 3D LW4500 ktory to jest tv full HD(przy ktorym to mnostwo dni i godzin spedzilem zeby ustawic na nim tez rewelacyjny jak dla mnie obraz), a plazma przeciez 720i, kolorystyka realna, glebia czerni super, bieli dobra, plynnosc przy dynamicznych scenach sport film rowniez bomba VS LG LW4500. Szczerze polecilbym kazdemu, bo na warunki czysto satelitarne i materialy nawet w full hd wygladaja przepieknie. Oby tylko dzialal ten tv jak najdluzej. Dla zastanawiajacych sie nad kupnem plazmy vs lcd led i za bardzo mala kwote jak na rozmiary + jakosc = BRAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma zawsze będzie lepsza od LCD jeśli chodzi o głębie lub jak kto woli bogactwo kolorów barw wiem bo sam mam też plazmę ale nieco większa ale 1080p . Jednak wada to wypalanie loga szybko to ujrzysz na LG .

 

jednak więcej szczegółów zobaczysz znowu na LEDzie bo Plazma nawet nie jest 720p wszystko jest skalowane .

 

każdy tv trzeba skalibrować

 

obecnie Plazm nie ma więc na necie komentarze pozostaną jako LED vs LED a obecnym bestsellerem jest LG seria LB

 

Porozmawiaj z właścicielami Philipsów Ambilight na temat swojej Plazmy 1024x768 :) bo tutaj czerń może być konkrurencja dla tej Plazmy LG

 

a najlepiej podłącz sobie tv CRT to będzie jeszcze lepszy obraz :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...a najlepiej podłącz sobie tv CRT to będzie jeszcze lepszy obraz :brawo:"

Tak masz racje, kanaly w sd beda wygladac lepiej niz na plazmie :wink: ale nic pozatym, nawet plynnosc obrazu nie bedzie zadowalajaca. Wiem bo w rodzinnym domu stoi taka szafa z du..pa od JVC, w tamtym czasie bardzo sporo kosztowal, mimo 100hz wcale lepiej nie ma vs plazma. Tylko troszke lepiej ida kanaly SD.

Ps. Czy ktos wie jak wejsc z poziomu serwisowego?, chce sprawdzic licznik godzin.

Edit : jak sie okazuje model tej plazmy ma rozdzielczosc nie 1024*768 lecz 1366*768 wiec jeszcze lepiej jak na taka cenke, tak wiec jest 720p. Nie dawalo mi to spokoju ze tak dobrze chodzi przy tak malej rozdzialce, na str. internetowych podaja blednie rozdzielczosc tego tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wada to wypalanie loga szybko to ujrzysz na LG

To już od dawna mit. Dla zatarcia wszelkich powidoków wystarczy raz na kwartał lub pół roku telewizor włączyć bez anteny naziemnej w celu uzyskania tzw. ziarna na obrazie i po 30 sekundach do minuty, ponownie wrócić do oglądania normalnej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wada to wypalanie loga szybko to ujrzysz na LG

To już od dawna mit. Dla zatarcia wszelkich powidoków wystarczy raz na kwartał lub pół roku telewizor włączyć bez anteny naziemnej w celu uzyskania tzw. ziarna na obrazie i po 30 sekundach do minuty, ponownie wrócić do oglądania normalnej telewizji.

 

Prosiłbym o przełożenie tego z polskiego na polski bo nic nie rozumiem :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I że niby takie ustawienie ma rzekomo spowodować usunięcie wypalonych logo na plazmie? niby moja plazma ma jeszcze dostęp do analogu wystarczy przełączyć albo zeskanowac analog lub włączyc TV i mam takie coś

 

kiedyś mi ktoś mówił że należy korzystać z opcji które wybrane plazmy posiadają a jest to tzw opcja usuwania powidoków jest to coś takiego że z lewej na prawa przewijają się szare obrazy kontrolne i też mówili że do 2-3minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I że niby takie ustawienie ma rzekomo spowodować usunięcie wypalonych logo na plazmie?

A co ja napisałem:

 

Dla zatarcia wszelkich powidoków...

Nie kombinuj. Chyba, że piszesz o pierwszych archaicznych plazmach. Dlatego wcześniej napisałem też, że to "mit"

A tak w ogóle, to poczytaj sobie o plazmach.

 

niby moja plazma ma jeszcze dostęp do analogu wystarczy przełączyć albo zeskanowac analog lub włączyc TV i mam takie coś

 

O czym Ty piszesz. Wystarczy na pilocie nacisnąć JEDEN przycisk, że sygnał odbierasz bezpośredni z TV bez anteny naziemnej.

 

Ponadto zarobił się wyraźny off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy ja mam taki wrazliwy wzrok, czy taki cienki :roll: ale nurtuje mnie pewna rzecz w telewizorach, otoz, wiekszosc pionowych przedmiotow, scenografia, jest w idealnie prostej lini/pion, ale nie ma telewizora ktorego nie ogladalem, na moim nowym nabytku rowniez, gdzie futryny od drzwi badz same drzwi uchylone, wygladaja na zakrzywione (łuk), czy to takie zludzenie optyczne, czy moze takie cos nie powinno na tv wystepowac. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poznać wasze opinie w następującej kwestii czy warto dopłacić i kupić Samsunga UE32H6410 czy też wybrać model UE32H6400, proszę również o opinie na temat na Sony KDL-32W706B, LG 32LB650V , Philips 32PFH5509/88 i Samsung UE32H6200, UE32H4500 i UE32H4510 może ktoś z was użytkuje jeden z tych telewizorów bo nie wiem na który z tych modeli się zdecydować, skłaniałbym się do Samsunga, ale może coś podpowiecie ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od 2 czynników

 

raz portfel

dwa to co chcesz oglądać

gdzie tv ma stać czyli jak silne słońce pada lub czy lubimy seanse nocne lub piłka po 22

 

każdy z tych modelu jest inny

 

Sam posiadam starego Samsunga 32 głownie pod DVB-T ale satka też jest to czerń tam nieistnieje a ghosting i smurzenie jest straszne ale to widać tylko jeśli dana osoba się zna inny se pomyśli a może ma tak być

 

 

 

ale z tej listy to zapewne Philips i Sony bo wysokobudżetowe ale z gwarancją będą kosmiczne schody.

Da rade także LG ale będzie clouding który został w pewnym stopniu wyeliminowany w serii LB

 

Jeśli jednak samsung to literka F w danym modelu.

 

jak wybierzesz i będzie się podobało to też poinformuj mimo iż każdy widz/odbiorca jest inny i ma własne preferencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andi12:

 

Nic nie zastąpi zobaczenia (połsuchania) na żywo i to na własnym materiale i z posiadanych źródeł sygnału.

W przypadku zestawów głośnikowych koniecznym bezwzględnie jest odsłuch w docelowym miejscu - bowiem grac będzie to zupełnie inaczej niż w sklepie.

 

Prezentacje demo są specjalne przygotowane tak aby ukryć wszelkie wady oraz po to by przygotować klasyczny lep na bajer

 

Ważne - jak wypatrzysz na półce sklepowej to koniecznie bierzesz konkretny egzemplarz a nie czekasz na coś (innego przecież) w kartonie przyniesione z magazynu. Można się rozczarować.

 

Jeszcze jedno to co stoi na półce i działa to przynajmniej będzie również działać po przywiezieniu do domu. Pierwsze kilka godzin jest krytyczne dla nowego sprzętu, oraz pomijam fakt że możesz dostać w kartonie niesprawny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet wynosi jakieś 2200 zł więc na ten moment przeznaczyć nie mogę, pokój mam mały i dlatego wybieram tylko 32 cale, nie będzie zbyt nasłoneczniony, chodzi mi głownie o oglądanie sportu, nocnym markiem nie jestem, więc w noct raczej nie będę oglądał.

@asiafan który konkretnie model Samsunga z ta literką "F" byś polecił, a te z "H" są złe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-32AS600E 100Hz LED smart za 1 199 zł.

parametry techniczne wyglądały rozsądnie podobnie było z ceną a ze szukałem telewizora 32 calowego to padło na tego panasonica. przyznaje - cena była wiodąca przy wyborze ostatecznym. a że oferowali jakość obrazu full HD i bartdzo czysty dźwięk nie było się nad czym zastanawiać.
Telewizor w kategorii cena/możliwości nie ma sobie równych. Obraz bez zastrzeżeń zwłaszcza w HD. Czerń jest czarna, kąty oglądania bardzo dobre, dźwięk dzięki pełnym głośnikom robi wrażenie. W prawdzie ma tylko 50hz naciągane do 100hz ale to wystarcza.

 

Panasonic-TX-32AS600.jpg

 

Dźwięk:

System dźwięku przestrzennego

• V-Audio

Moc głośników

• 2 x 10 W

Regulacja tonów wysokich / niskich

Korektor dźwięku

Funkcje dodatkowe dźwięku

• Dolby Digital Plus, dts 2.0 + Digial out

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet wynosi jakieś 2200 zł więc na ten moment przeznaczyć nie mogę, pokój mam mały i dlatego wybieram tylko 32 cale, nie będzie zbyt nasłoneczniony, chodzi mi głownie o oglądanie sportu, nocnym markiem nie jestem, więc w noct raczej nie będę oglądał.

@asiafan który konkretnie model Samsunga z ta literką "F" byś polecił, a te z "H" są złe ?

 

jeśli to ma być sport to w zasadzie ten model

 

http://www.mediamarkt.pl/koszalin/telew ... ,id-933866

 

ma najlepszą czerń od każdego Samsunga czy LG będzie mieć lepsza płynność niż Samsung i LG i nie wiem czy czasem nie byłby to model tegoroczny przygotowany na mundial no i przede wszystkim lepsze kąty od każdego samsunga bo zupełnie inny panel jest pozbawiony tzw motion blura które zobaczysz w każdym Samsu i LG w tej cenie.

 

schody zaczną się jak nagle się zachce większy

 

ale gdybym ja miał lub mógł mieć tylko 32 to bym brał SONY nie LG i nie Samsung bo wszystko to co naj w Samsungu i LG jest w dużo droższych i większych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym sobie wziął ale 32 to dla mnie za mało a 40 i więcej są droższe od LG i Sams

 

no takie art które się mogą przydać jesli ktoś chce kupic LG

 

 

 

lb670 to odpowiednik la660s a 700 la690 a wiec te same flaki w lepszej obudowie tak jak rok temu tylko teraz zeby bardziej nabrac Kowalskich ze kupuja cos lepszego i drozszego dali tv do 7 serii ehh cale lg

 

to samo dotyczy FULL LEDow każdy będzie mówić czy to saturnie czy w mm co innego a także co innego konsultant LG przez phona że niby LA690s to jedyne i ostatnie FULL LEDy i różnica to grubość seria LA jest chudsza modele 630 660

 

odpowiedź z supportu LG.

 

LG 671 = 700V. Jest to dokładnie ten sam telewizor, w innej ramce i 700MCI. Szczerze mówiąc, zrobiło się śmiesznie bo za inny stelaż liczą sobie pare "stówek" więcej...671 można mieć w cenie około 2700, a 700V kosztuje już w granicy 3000.

 

 

670/1 i 700 maja 700 uplynniacz to sa te same tv w innych obudowach z natywnymi 120hz, 730/1 ma 800 uplynniacz i chyba matryce 240hz.

ogolnie porownujac z modelami 2013 to lb670/1 =la660s ,lb700=la690
lb730=la740. 

 

ogólnie powiem takiej jazdy w 2013/2014 z tv nie było nigdy a teraz jesteśmy mega ograniczeni co do wyboru TV już nawet Panasonici maja panele od LG dopiero modele nadchodzące będą konkurencja dla Philipsa Ambi tyle że wyższa półka bo ceny ~9000 zeta.

 

Za dużo jest tych modeli LG a najgorsze że w necie nawet na officjalnych stronach jest bardzo dużo błędnych danych tech.

jednak model lb670/671 należy do najlepiej sprzedających się obecnie w takim stopniu że coraz ciężej go dostać a Samsy idą bo marketing i Smart TV jak widać Polacy wola korzystać vod na TV bo nic nie przegapią z tego co było na TVP/TVN/Polsat itd.

Jednak najważniejszy jest widz i to jest normalne że co jednemu się będzie podobać drugi sobie pójdzie bo mu się podobać nie będzie.

 

Ja raz byłem w salonie DENONA gość zaprosił do mnie do sali odsłuchu mowiąc że odradzał fonie 5.1 na korzyść 2.1 bo mówił że nie warto przepłacać podłączył to 2.1 na fimie 5 element i wybrał scene tego tańca ze śpiewem

oglólnie dla mnie jakość foni to 1 wielka pomyłka a on się jarał No i to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nawet Panasonici maja panele od LG

A to jakaś ujma? A Sony? Samsung? Odkąd pamiętam, to Panasonic wcześniej nie miał własnych kineskopów a teraz paneli. Bo po prostu ich nie produkował.

LG i Innolux, to giganci, którzy produkcją panele telewizyjne. Od nich kupuje niemal cały świat. I co w tym dziwnego. Na samym panelu obrazu nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...