Skocz do zawartości

LG 42LW570S-ZD - obrotnica nie działa, jaki DiseqC?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam taki telewizorek i prawie wszystko śmiga. Używam w nim wbudowanego tunera SAT i do tego z włożonego modułu CI (NC+). SAT chodził mi do tej pory na 4 pozycjach satelitów z wykorzystaniem Diseq A, B, C, D i nie ma problemu.

 

Ostatnio jednak podłączyłem sobie przełącznik na 8 pozycji multifeed (z oferty Hollex, czeski przełącznik Wavefrontier z 8 na 1). Przełącznik działa w trybie obrotnicy SAT w standardzie Diseq 1.1/1.2 oraz oczywiście 1.0, 1.0+1.1, wszystko ustawiane dipswitchami. Na normanym tunerze SAT (Humax) przełącznik przełącza poprawnie wejścia LNB na kolejne pozycje w trybie sterowania obrotnicą.

Na tym telewizorze jednak nie reaguje. Włącza tylko od razu wejście LNB3 i tyle.

 

W ustawieniach obrotnicy w telewizorze próbowałem wszystkiego: typ ciągły/krok, różne kroki, różne transpondery i nic :( .

 

Nie chciałbym od razu inwestować w prawdziwą obrotnicę dopóki nie przekonam się, czy jest jakiś sposób na naprawienie tej funkcji?

Nie wiem jak i czym właściwie wejść do menu serwisowego? Może to tam coś trzeba "odblokować", czy jak?

 

Czy ktoś miał może z takim problemem do czynienia ?

 

Czy wiadomo, w jakim standardzie odbywa się sterowanie obrotnicą w telewizorach Smart LG z wbudowanym tunerem SAT?

W instrukcji obsługi nie ma wzmianki o obsługiwanym standardzie DiseqC do obrotnicy, ale z tego, co jest dostępne do ustawiania wynika na pierwszy rzut oka, że oba standardy 1.1 i 1.2 powinny chyba działać?

 

Oczywiście w google zero info, chyba mało kto używa sterowania obrotnicą w tych TV LG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

 

Wszystko działa!

 

Okazało się, że w TV LG Smart 3D z wbudowanym tunerem SAT, do sterowania obrotnicą używany jest standard DiseqC 1.2. Należy cierpliwie podczas ustawiania pozycji satelity wybrać właściwy transponder TP (do testu, opcja dostępna w menu ustawienia) i ustawić tryb obrotu na "ciągły". Po naciśnięciu "Uruchom" należy kilkakrotnie odczekać szukanie sygnału. Zapamiętać.

 

Udało mi się w ten sposób wysterować 6 pozycji satelitów. Działa, chodź trwa trochę przełączanie pomiędzy satelitami (z 5 sekund), ale to nic.

 

Ostatecznie więc udało się uruchomić tryb obrotnicy, używając jako obrotnicy przełącznika DiseqC 1.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...