Skocz do zawartości

TV do 15 000zł


Rekomendowane odpowiedzi

@ asiafan, ten model który zalinkowałeś, jest to najwyższy model z 2014 r. występuje on w wersji 65 calowej. Jest jeszcze jego bliźniaczy model 9109 ale ten model występuje w wersji 55 i 65 cali. Rożni je tak jak wspomniałeś stopka i ilość HZ 1200 do 1000.

Zostały zaprezentowane dopiero na targach IFA w Berlinie we wrześniu ubiegłego roku, pierwsze testy pojawiły się w Grudniu, a telewizor jest dostępny od Listopada. Telewizory są na Androidzie 4.2 i nie będą aktualizowane do najnowszej wersji.

Ma 4 złącza HDMI 2.0 (4K 60Hz), 3 USB czy dwa złącza anteny satelitarnej (zatem także miejsce na dwa moduły dostępu). Posiada podświetlenie Direct-LED z prawdziwym lokalnym wygaszaniem. Telewizory mają matrycę VA 100 Hz.

Oba modele mają Subwoofer bezprzewodowy w zestawie.

 

Jeśli chodzi o tegoroczne telewizory w najwyższej wersji 9000 to w Barcelonie nie zostały zaprezentowane. Najwysza seria która została zaprezentowana to 65PUS8600/12 z Androidem 5.1

Seria 9000 będzie zaprezentowana na jesień 2015 r.

 

W tym roku Wszystkie Philipsy począwszy od serii PFK5500/12 a skończywszy na serii PUS8600/12 bedą mieć Androida 5.1, oczywiście seria 9000 też będzie miała 5-kę i Amilight trójwymiarowy- projekcyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma HEVC, to odpada ten TV. :P

 

Platforma HD+ zapowiada kanał UHD jeszcze w tym roku (a ja chcę z tego skorzystać):

HD Plus will UHD-Promo-Sender starten

 

Nachdem HD Plus bekannt hat, zum Vorreiter in Sachen Ultra HD werden zu wollen, lässt das Unternehmen nun erste Taten folgen: Noch in diesem Jahr will HD Plus einen eigenen Promo-Sender über Satellit starten.

 

Nachdem TV-Hersteller mit diversen Geräten bereits den Grundstein für Ultra HD geschaffen haben, ist es für Programmanbieter nun an der Zeit, sich über entsprechende Inhalte und deren Verbreitung Gedanken zu machen. Hier will sich auch die Satellitenplattform HD Plus ins Spiel bringen, die erst im Februar zur Bekanntgabe der aktuellen Geschäftszahlen verkündet hat, hier eine Vorreiterrolle einnehmen zu wollen. "Unser Ziel ist es, bei HD Plus so rasch wie möglich UHD-Inhalte anzubieten", erklärte dazu HD-Plus-Geschäftsführer Wilfried Urner.

 

Die ersten Schritte will der Konzern noch in diesem Jahr machen, wie HD Plus am Donnerstagabend auf einer Veranstaltung in München mitteilte. So will der Plattformbetreiber Ende des Jahres einen Ultra-HD-Promo-Sender starten, auf dem spezielles Material in der vierfachen Full-HD-Auflösung verbreitet werden soll. Einen konkreten Starttermin gibt es zwar noch nicht, als spätester Termin wurde aber der 1. Dezember genannt. Die Verbreitung des Senders soll dabei über den Astra-Satelliten auf der Orbitalposition 19,2 Grad Ost erfolgen.

 

HD Plus hat heute bereits 20 der größten Privatsender in seinem Portfolio, das Interessenten gegen eine monatliche Gebühr in hochauflösender Bildqualität nutzen können. Dass sich der Konzern nun beim Thema Ultra HD in Stellung bringt, ist vor allem der steigenden Nachfrage an Ultra-HD-TVs geschuldet, die es zwar bereits von fast allen großen Herstellern gibt, aber an dazu passenden Inhalten mangelt es derzeit noch. Dem möchte HD Plus möglichst bald Abhilfe schaffen.

Źródło - digitalfernsehen.de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mobo40 swoim pierwszym akapitem podsumowałeś jak philips traktuje klienta. Nie będą aktualizowane i zostaną na 4.2 czyli co zostajesz na lodzie?

 

 

@draco ja tam integracji nie lubie moge mieć nawet 5 pilotów czyli pilot od TV , wzmachora , Blu Raya , DVD , tunera sat :D miałem kontakt z osobami co miały 9 pilotów bo dodatkowo jeszcze piloty od regulacji rolet oraz oświetlenia domowego i nie wiem czy klima chyba. Wole osobny tuner sat/dvb-t bo zawsze sobie można nagrać 1 ogladać 2 oraz nagrać coś jak nas nie ma czy zmienić oprogramowanie itd

 

Czekamy też na targi Anga w czerwcu i mogą się pojawić dekodery z HEVC i 4k pytanie co ogladać poza vod online bo na sat to nikt niczego nie zapowiada. Ktoś powiedział wystarczy 1 kanał sportowy i filmowy. A nawet jeśli to skąd źródła jak tylko mundial był nagrywany w 4k i to raptem kilka meczy a filmy? też kilka i to w pętli to będziesz oglądac? 4k nie teraz jeszcze nie ma standardu blu ray 4k . Jakość 4k to nie jest taki skok jak z PAL do 720p czy 1080p .

 

 

 

Edit

 

Seria 6400 7100 7600 mają zawierać HEVC no ciekawe bo dopiero teraz o tym piszą

 

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/11090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie tylko u nas sobie ten paragraf wymyślili.

 

O Samsungu powiem tyle najlepiej to oni robią telefony i też już pomysły się kończą.

 

 

Ten dekoder z HEVC to widziałem taka niby podstawka z HDMI 2.0 i gniazdka sat tyle że czy mieści się 2 CI+ bo Dragon musi mieć 2. Ciekawe będzie to wyglądać jak naziemna kiedyś przejdzie na HEVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tegoroczne telewizory w najwyższej wersji 9000 to w Barcelonie nie zostały zaprezentowane. Najwysza seria która została zaprezentowana to 65PUS8600/12 z Androidem 5.1

Seria 9000 będzie zaprezentowana na jesień 2015 r.

 

W tym roku Wszystkie Philipsy począwszy od serii PFK5500/12 a skończywszy na serii PUS8600/12 bedą mieć Androida 5.1, oczywiście seria 9000 też będzie miała 5-kę i Amilight trójwymiarowy- projekcyjny :)

 

Skrót specyfikacji nowych modeli widziałem na blogu obywatelhd, o którym wspominam po raz kolejny:

 

http://obywatelhd.pl/index.php/2015/03/ ... -wiedziec/

 

Myślałem, że na Ambilight 2 jeszcze trochę przyjdzie nam czekać, a okazuje się, że to sprawa tegoroczna i zaczyna nabierać realnych kształtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jest pytanie. Tak naprawdę ambi to tylko dodatek. Wiele osób prosi na forach pyta o telewizory z najwyższą jakością obrazu bez bajerów - ciężko im coś zaproponować. Mocne strony Philipsa w klasie wyższej to tak naprawdę obraz, Smart za sprawą androida i jakość dźwięku (o której niestety się zapomina). Patrzę też przychylniejszym okiem na japońskie telewizory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znam już cenę modelu TV który by mnie interesował, czyli Sony KD-65X9305C - 19 999zł (Sony na swojej stronie podaje ją w przedsprzedaży). Tak jak myślałem, że będzie trzeba trochę dołożyć.

 

Pytanie, czy są już jakieś dobre testy tego modelu? Nic ciekawego nie mogę znaleźć. Jak długo Sony trzyma ceny po premierze? Kiedy można liczyć na spadki? Niby cena to dla mnie nie problem, ale jak mówiłem, nie chcę specjalnie przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Coś dla @draco_san

 

http://www.katalogi.sony.pl/Gazetka_Sony_Centre/

 

Masz 65' SONY z Andkiem czyli to o co pytałeś wszelkie SMARTV z TVP IPLA TVP Skype itd itd

 

24kg lekki nie jest :)

 

Tak samo jak Andek na Soniaku ponoć lekko też nie chodzi. ;)

 

Tak piszą w różnych miejscach w internetach. :) Autor już chyba wybrał, ewentualnie odwołał się do opinii na innym forum albo w ogóle gdzieś w prawdziwiej rzeczywistości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem SONY KD-65X9305C, ale jeszcze go nie zakupiłem. Nie śpieszy mi się nigdzie. Czekam na pojawienie się więcej opinii i testów. Może rzucisz jakimś ciekawym linkiem @rarab?

 

Przy okazji wyszło, że Philipsy mają problem ze softem przy Wi-Fi. Nie zapamiętują hasła po wyjęciu wtyczki z gniazdka. I za każdym razem trzeba wpisywać na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na wrześniowe targi IFA . Pojawią się TV z Androidem zapewne będzie Sharp i cała reszta z wszystkim 4k . Będzie HEVC będzie HDMI 2.0 będzie 60fps . Historie Philipsa z WIFI znam podobnie mają o ile jeszcze mają Tośki.

Jeśli podoba się SONY to raczej weź z Andkiem mi się widzi Sharp i co ciekawe ciekawy rozmiar 60 :) ani 58 ani 65 a 60 :) Jedynie co bym chciał się dowiedzieć różnica jakości kolorów w stosunku do Plazm 1080p z lat 2008/09

Szkoda że Panas poszedł w FF :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi art jest z lutego tego roku więc nieco za stare . Pierwszy jest na rynek UK i ma się absolutnie nijak u nas Andek będzie inny w ogóle Netflix jest w UK a w Polsce niby ma sie pojawić ale ja nie wierze w sukces. Bo jeśli filmy mają być tylko z lektorem to ja dziękuje a jeśli mają to być filmy HD to łacza 10mbit jaki % społeczeństwa ma? Chyba że LTE po GSM ale limit zajedziesz w tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem to w polskich mediach, potem użyłem wyszukiwarki. Nie wiem czy najlepszego artykułu na ten temat nie napisał spidersweb, ewentualnie obywatelhd. To nie chodzi wyłącznie o Netflixa, tylko ogólnie o współpracę systemu operacyjnego z aplikacjami. Wszystkie korzystają z tego samego API i jak tu nie styka to trudno twórcy, deweloperowi coś zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że to nie wiadomo z kiedy to jest. A na targach IFA się wszystko wyjaśni. Poza SONY jeszcze Philips i Sharp będzie na Andku . Ja z zainteresowaniem będę obserwować Sharpa. A to z tego powodu że jaki jedyni będą oferować rozmiar 60' :) więc ani 65 ani 55 czy 58 a 60. Szkoda że Panas poszedł w kierunku FF'a Oczywiście wszystko będzie już 4k HEVC DVB-T2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i teraz się zacznie . Bo by telewizor wyświetlał poprawnie HDR trzeba mieć TV nie EDGE a pełne podświetlenie a takich jest nie wiele więc licze że poza SONY np Sharp będzie miał wsparcie. BO skoro już telefonem można strzelać fotki HDR to ja chce oglądać fotki w tym standardzie na TV :) . Jestem więc ciekaw jak pełne podświetlenie będzie sie miało bo paneli które niektórzy nie lubia czyli IPS i VA a może jeszcze zobaczymy inne. Bo Panasonic w 4k o ile pamiętam zastosował VA . Licze że każdy będzie mial panel nieco więcej niż nieszczęsne 60hz bo i takie buble sie pojawiają ale to już są nisko budżetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzają      oznacza że wprowadzają  ale nie wprowadzili  . Do tego daleka droga   ale    dobrze się dzieje.    Wszystko przejdzie na MPEG4    DVB-S2    kanały HD  powinny dostać kopa jakościowego a kanały 4k powinny nadawac na osobnych transponderach w HEVC  lub na transponderach gdzie mamy najmniejszą ilość kanałow oraz jednocześnie największą przepustowość.

 

Ja jestem zdania że  dvb-s1 s2  s2x   to najlepiej miec jako tuner z wymiennymi głowicami niż w  TV.           Licze że Panasonic zrobisz większy pożytek z paneli OLED od LG .Szkoda tylko że nie poszli na Andka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że LG ma ładować miliardy dolarów w rozwój OLED, wnoszę z tego, że nie są obecnie zadowoleni z efektów jakie oferują konsumentom. Android no dla mnie super sprawa, Sony ma wersję bardzo podobną do Philipsowego, żadnych specjalnych nakładek. To co się dzieje w telefonach (chyba też to już ograniczają) to było trochę za różnorodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...