Skocz do zawartości

PANASONIC TX-47AS650E VS Samsung UE48H6700


Rekomendowane odpowiedzi

Już byłem przekonany odnośnie Samsunga. Jednak ostatnio dopadły mnie rozterki. Różnica cenowa 600 zł. Czy różnica pomiędzy nimi jest aż tyle warta ? Czy ta multimedia w Samsungu jest aż tak powalająca w porównaniu do Panasonica?

 

Telewizor będzie mi służy do :

- Przedewszystkim Weeb TV

- Youtube

- jakieś drobne surfowanie po internecie

- sport - mecze

- planuję też zakup konsoli

- oczywiście filmy full HD (3D też ale nie jest aż tak dla mnie istotne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przede wszystkim do internetu, to Samsung wygrywa. Samsung jest na matrycy VA, a Panosonic IPS. Zależy kiedy oglądasz częściej telewizor, w dzień czy wieczorem, na wprost czy z boku. Jeżeli w dzień i pod kątem dużym to wybieraj panel na IPS, jeżeli wieczorem i na wprost to VA. Zainteresuj się też Panasonoic AS640 jest na matrycy VA, matryce VA mają lepszy kontrast niż matryce IPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Samsungi są na matrycy VA, te od serii H6XXX mają odświeżanie 100 Hz, wyjątkiem jest H7000 jest na matrycy VA 200 Hz. H5XXX mają matrycę z odświeżaniem 50 Hz.

 

Panasonic AS650 jest na matrycy IPS 100 Hz, Panasonic AS640 jest na matrycy VA 100 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie to budżet bo? Bo właśnie będzie wchodzić nowa seria Panasonic z FireFox OSem także jeśli ogranicza budżet to Panas będzie lepszy od Samsunga tego 6700 także a jeśli nie ogranicza budżet to:

 

http://www.panasonic.com/pl/corporate/N ... 015-r.html

 

 

Podstawowa sprawa Samsung i LG to 2 marki które kończą najczęściej w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest ograniczony 3000 zł, więc brałem pod uwagę Samsunga który kosztuje ok 2900. Tylko zaciekawiło mnie czy różnica między tymi telewizorami jest nieduża i nie warta różnicy 600 zł. Czytałem ostatnio że LG dostępne w tym przedziale cenowym mają tak zamulonego smarta że nerwicy można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tutaj już był taki 1 co tak się cieszył ze swojego LG że skończył w serwisie i dostał inny model. Ja także miałem brać model LG Ipsa bodajże 690 ale LG robi klientów totalnie w bamboocha kupujesz ten sam produkt w innym opakowaniu te same bebechy jednak pod innym identyfikatorem i dopłacasz i to tyle jeśli chodzi o LG. 3000zł to całkiem dużo. Z tego co czytałem +- 2800 zł 40' Panasonic 4k z Firefox jednak chcesz 47/48 to proponuje np to:

 

http://allegro.pl/panasonic-tx-48as640e ... 72731.html

 

Samsunga odradzam nerwice dostaniesz jak zobaczysz Samsungowy clouding i banding większość tańszych TV na to cierpi ale nie każdy Kowalki to widzi albo chce to widzieć lub kieruje się czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chcesz 47/48 to proponuje np to:

 

http://allegro.pl/panasonic-tx-48as640e ... 72731.html

 

Samsunga odradzam nerwice dostaniesz jak zobaczysz Samsungowy clouding i banding większość tańszych TV na to cierpi ale nie każdy Kowalki to widzi albo chce to widzieć lub kieruje się czymś innym

 

 

Jak ten model będzie się sprawdzał w multimediach. Z tego co się orientuję to posiada dwurdzeniowy procesor. Kiedyś widziałem jak znajomy męczy się w smarcie żeby cokolwiek wpisać w wyszukiwarce - mozolnie literka po literce, po czym wielkie zamulanie i nie działało mu weeb tv - czy tu funkcje multimedialne współgrają sprawnie i działa na tym weebtv (żebym mógł włączyć bezpośrednio na tv a nie przez kompa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Panasonicu nie będzie działał weeb tv, Panasonic nie wspiera Fleha. Jeśli zależy ci przede wszystkim na smarcie pozostaje ci wybrać Samsunga.

 

Aktualizacja 21.00

 

Właśnie przeczytałem ten temat http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html. Kup człowieku telewizor i po roku niech ci ten kurz osiądzie wewnątrz matrycy, powstaną plamy wewnątrz matrycy, a serwis nie uzna reklamacji. To jest skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cię nie zraża ta historia którą zalinkowałem to tak. Ja wolałbym kupić Panasonica, chociaż jest mniej smart, ale nie ma takich kwiatków co opisuje link w poprzednim moim poście. Tego roczne telewizory już żadnej firmy nie mają wsparcia Fleha, nawet Samsungi te z najwyżej półki. Jeśli kupować to teraz, bo za chwilę nie będzie ubiegłorocznych modeli w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...