Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj czekamy już na 2 którzy kupili albo ja czekam bo kupili właśnie Panasia i tyle ich było widać :)

Owszem, pisałem, że zdecydowałem się na zakup TX40AS640, ale nie pisałem, że od razu biegnę do sklepu kupić.

Obecnie monitoruje ceny, żeby złapać jakąś fajną promocję/okazję.

Kiedy sfinalizuje zakup nie omieszkam podzielić się wrażeniami na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja termin wybrałem kontaktowałem się też z Panasonic i nadal będą produkować serie AS640

4k można sobie samemu zrobić bierzesz telefon NOTE 3 model 9005 i ustawiasz 4k i nagrywasz a potem pod TV i masz 4k :)

BskyB wprowadzi dekodery 4k ale źródło to na razie chyba tylko interaktywne jako vod chyba.

 

Najciekawiej z cenami Panasia obecnie KAJT24 i MALL.pl jednak ten drugi średnio jest jeszcze OLEOLE to mają "wspólnote" z Euro RTV AGD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Philipsy z 2015 roku już od serii 6000 będą miały trójstronny Ambilight i

Androida. Nie wiadomo jeszcze jakie matryce będą montować w poszczególnych seriach, warto śledzić tą stronę.

Tak na marginesie, na forach piszą że po ostatnich aktualizacjach softu w Philipsach, telewizor nie resetuje się i ogólnie działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ami to najlepiej wyłączyć jak to mówią zbędny gadżet i przerost treści i to jedyny taki dodatek dzięki któremu Philips się promuje.

 

Co do tego softu co twierdzisz to poczekamy a i tak u nas Philips to margines marketingowy a szkoda bo jakością obrazu to wręcz jak OLED wygląda. Dobry dźwięk subwoofer Android 4k silny procek . Pamiętam że poza softem problem był z gniazdek SPDIF optyczny.

 

OLEDY i ich ceny drastycznie spadają jeszcze nie działa tak jak powinien tak więc Panas Philips i Sony mogą namieszać na rynku. Samsung spasował OLEDa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips to margines marketingowy a szkoda bo jakością obrazu to wręcz jak OLED wygląda.

Może Philips ma w sobie to i owo, co go tak wnosi w hierarchii jakości obrazu i dźwięku. Ale ludzie piszą, że przekleństwem jest jego serwis? Może to ktoś tu potwierdzić lub zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ami to najlepiej wyłączyć jak to mówią zbędny gadżet i przerost treści i to jedyny taki dodatek dzięki któremu Philips się promuje.

Dla tych zbędny którzy go nie widzieli w warunkach domowych, pokazuje pazury wieczorem.

a i tak u nas Philips to margines marketingowy a szkoda bo jakością obrazu to wręcz jak OLED wygląda. Dobry dźwięk subwoofer Android 4k silny procek

Piszesz że Ambilight to jedyny dodatek którym Philips się promuje, później twierdzisz że obraz wygląda lepiej niż w telewizorach OLED, wiec jednak to nie jedyny dodatek. Obraz też jest świetny, jak sam zauważyłeś. A co do marginesu to nie był bym taki pewien, gdyby nie te błędne softy które wypuszczają to by były świetne telewizory.

Ale ludzie piszą, że przekleństwem jest jego serwis? Może to ktoś tu potwierdzić lub zaprzeczyć?

Głównie narzekają ludzie na soft, a nie na serwis, niby krąży na YouTube filmik, gdzie gościu narzeka na serwis, ale pojedyncze przypadki zawsze się mogą zdarzyć w każdej firmie. Ja mam Philipsa z 2012 roku i jeszcze kontaktu z serwisem nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to pojedyncze przypadku a to nie jest miejsce na wklejanie zawartości negatywów. Owszem znam TYLKo 2 osoby które maja modele za 2600zł i ani razu w serwisie nie byłi z tym Philipsem a może nie robili upgradu firmwara. Jedna Philips to tak jak mówie margines nie wiele się nawet dowiesz o tym TV w MM Saturnie od razu polecą innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tutaj czekamy już na 2 którzy kupili albo ja czekam bo kupili właśnie Panasia i tyle ich było widać :)

Owszem, pisałem, że zdecydowałem się na zakup TX40AS640, ale nie pisałem, że od razu biegnę do sklepu kupić.

Obecnie monitoruje ceny, żeby złapać jakąś fajną promocję/okazję.

Kiedy sfinalizuje zakup nie omieszkam podzielić się wrażeniami na forum.

 

Witam

Jestem użytkownikiem Panasonic TX40AS640 od 2 tygodni i czas na pierwsze wrażenia:

- obraz 4/5 - momentami postacie w zbliżeniach wydają mi się trochę sztuczne i przejaskrawione, może to kwestia ustawień, bo narazie korzystam ze standardowych

- dźwięk 5/5 - dla mnie w zupełności wystarczający

- smart TV 4/5 - duże rozczarowanie dla mnie to brak możliwości włączenia kanałów on-line w IPLA (może jest jakiś sposób ?), niestety nikt z forumowiczów nie wspominał o tym

- ocena ogólna 4,5/5 - telewizor bardzo dobrze wykonany, obecnie korzystam głównie z pilota mulitmedialnego, nie zdążyłem zapoznać się jeszcze z wszystkimi funkcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EuroMan, odnośnie obrazu, to co opisujesz jest to tak zwany ,,efekt teatru'' jest za to odpowiedzialny upłynniacz ruchu, w Panasonicu nazywa się go System Intelligent Frame Cration. Ma on ustawienia od Maksymalnego do Wyłączonego, ustaw go na Pośrednie lub Minimalne, efekt teatru powinien zniknąć.

 

Odnośnie smarta, pisałem wielokrotnie, najlepszy smart jest w Samsungu, jeśli ktoś kupuje tego Panasonica z myślą o smarcie, to może być lekko rozczarowany, ale zawsze można podłączyć kompa lub kupić dongla.

 

A jak tam z rogami w telewizorze dobrze są doświetlone (nie ma ciemnych rogów) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko 1 OLED ale nie 4k tylko 1080p i jest w cenie +- 7000zł coś w tym przedziale i jest to LG jednak nie wiem czy jest to w ogóle produkt z wyprzedaży czy jest to produkt 2014 . Natomiast te OLED które się pojawiły jeszcze przed 4k to są "kruche"

 

pixele padaja po kilku miesiącach kolor blakną co jest bardzo widoczne efekt? nie ma już tego LG w salonach typu Saturn.

 

Jednak nadal wątpie czy OLED w tym roku te które się pojawią bo wiem że Panas ma być OLED ale chyba matryca by LG to już nie będzie "upsrawiony" na tą chwile kontast i czerń OLED bez konkurencji więcej nikt nic nie wie do czasu testów. Pytanie czy warto wydawać kilkukrotność cen obecnych TV tylko po to by mieć czerniejszą czerń lepszy kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba nadchodzi koniec dostępności tego Panasia AS640 o rozmiarach 40 jeśli chodzi o odbiór osobisty u mnie go już nie ma ani w Saturnie ani w MM zostały tylko sklepy lokalne no a reszta to zakupy online bardzo ryzykowne. Ostatnia możliwość to salon KAREN/Komputronik. Nic nie wiem i nie czytałem o serii Panasonica na 2015. A trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam..

 

Czy ktoś mógłby mi potwierdzić czy na tv Panasonica TX-48AS640E można wykupić i oglądać pakiety live z IPLA ? Jest to dla mnie kluczowa sprawa jeżeli chodzi o zakup modelu.

DZięki z góry...

 

Poniżej odpowiedź z Panasonic Polska:

"Uprzejmie informuje, że niestety nie ma możliwości oglądania programów nadawanych na żywo w aplikacji IPLA. Należy pamiętać, że aplikacje na telewizorze są ograniczone i nie są w pełnej wersji tak jak te na komputerach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wam wszystkim .

Czytam i czytam wasze posty coraz bardziej nie wiem jaki telewizor wybrać. Może pomożecie ?

Znalazłem coś takiego na innym forum, wydaje mi się ze może się przydać.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 11m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 3 osoby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć na ścianie

6. Jak słońce świeci w pokoju ? - ma słońca w pokoju wiekszości dnia

7. Jaki masz obecnie telewizor ? – sony bravia kdl 37v4000

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - super jakość obrazu

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - pakiet telewizyjny z MULTIMEDIA i filmy z komputera HD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? – komputer.

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - około 5h.

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bardziej matową.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – rózne.

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? – tak.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - raz na jakiś czas pewnie w coś zagram na konsoli / PC.

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? – wieczorami.

17. Preferencje co do wielkości? – 42-50 cale.

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - smużenie, nierówne podświetlanie matrycy, zwieszki.

19. Preferencje co do marki ? - nie mam.

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie znam się, może być.

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2600zł -2800zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? – obojętne .

 

Proszę was o pomoc bo jak widzę to sami tutaj fachowcy co wiedzą prawie wszystko o tv.

Jak jakieś pytania więcej to proszę pisać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko ufam tylko LG nigdy nie miałem żadnych problemów ze sprzętem tej marki.

Ja też ufałem LG ale zawiodłem się na działaniu smart tv w moim LG42LV5500. Ipla w tym modelu to jedna wielka porażka - bynajmniej obecnie (wcześniej działała dobrze). Nie można obejrzeć żadnego materiału bo po jakimś czasie urywa. Inne aplikacje np. YouTube czy VodOnet działają przyzwoicie. Co do jakości obrazu i dżwięku w tym tv to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenny_HC

 

Doradzę Ci jak bym sam wybrał. Zależy Ci na super jakości obrazu, więc poleciałbym jednak w 42 calowe telewizory. Pięćdziesiątki są drogie i w tej kwocie cenowej zostanie Ci tylko wybór w najniższych seriach TV - kryterium jakości obrazu okaże się niespełnione.

 

Z 42 calowych polecam objerzeć Philipsa 42PFS7509 - mocny kandydat klasy średniej wyższej, super jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

proszę o poradę jaki model TV wybrać.

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 22 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2-3m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - głównie na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wstać

6. Jak słońce świeci w pokoju ? - tak

7. Jaki masz obecnie telewizor ? – monitor 23" z zewnętrznym tunerem TV

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - szybkie smart TV, WiFI, minimum 2x HDMI, 2x USB, jeśli to możliwe to smart TV oparte na systemie Android, Tizen, webOS itd.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - konsola PS4, TV kablowa - 4K oraz HD i SD

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? – PS4, kino domowe sony, laptop

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - 2-3h, w weekend więcej

12. Preferujesz matrycę [beep] czy błyszczącą ? - bez różnicy

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – wszelkiego typu

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? – tak.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, 50%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? – wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? – 40-50"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - wolne działanie menu

19. Preferencje co do marki ? - brk

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 3D będzie zaletą

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2000-2500 zł - w tych ramach chciałbym się zmieścić

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? – nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...