Skocz do zawartości

TV do 15 000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie biorę, bo ty nie znasz całego obrazu sytuacji. W tym związku to ja jestem ten rozsądny. Nigdy nie kupuję czegoś spontanicznie, zawsze analizuję, zasięgam języka i dobieram zależnie od swoich potrzeb. Często podoba mi się najlepsze, a to przecież przeważnie do tanich nie należy. Ona jest racjonalna tylko, jeśli chodzi o innych. Ma bardzo kosztowne gusta, np. jeśli chodzi o ubrania i buty. Gdyby to wszystko sensownie podliczyć... Nie wiem, czy nie wyszłoby, że ja jednak na TV wydam mniej w tym roku, niż Ona. ;) Ale nie kłócimy się, bo każdy ma swoje pieniądze. A moje interesy ostatnio idą bardzo dobrze, dlatego chyba jednak pozwolę sobie na kosztowną zabawkę.

 

Zdaję sobie w sprawę z warunków w sklepie. Ale będzie o tyle łatwiej, że wiem na czym problem polega i czego mam szukać w tym AX900: 1, 2, 3. Zobaczymy jak to wygląda na żywo.

 

Zresztą bez obaw, na razie nie zamierzam się zdecydować na zakup. Co najmniej do premiery nowych modeli Sony z Androidem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz zobacz jaka jest przepaść cenowa jeśli chodzi o model AX800

 

http://www.saturn.pl/wroclaw-pasaz-grun ... ecyfikacja

 

Jest wydaje się to samo HEVC 2x CI Smart Subwoofer itd itd wygląda to na polityke ala LG wypuścimy nowy model z tymi samymi bebechami pod nazwą AX900 Ten model ma ekran THX a to rzadkość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan:

Póki co, bardziej mnie interesują ceny modeli z 2015r. Na pewno nie kupię starszej generacji.

 

@bogdan425:

Dlatego, że wielkie wytwórnie wciąż wypuszczają filmy 3D na płytach BLU-RAY. Dla stacji TV ta technologia okazała się faktycznie za droga. Ale kanały nie są wyrocznią dla producentów TV. Są też miłośnicy kina domowego i to głównie dla nich, to 3D zostało wprowadzone. I tytułów na BLU-RAY 3D wyszło już ponad 500 - "kilka" to dochodzi co miesiąc. :P Osobiście mam nadzieję, że producenci telewizorów nie wystawią do wiatru posiadaczy płyt 3D. Ja sam mam większość tych wydanych w Polsce + trochę zagranicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mialbym kupic za taka cene sprzet, to na pewno nie tv, a np. taki projektor laserowy http://www.digi-tv.pl/projektory/112020 ... -panasonic Pewnie do zakupienia w cenie trochę wyższej, niż w zalozeniu w watku, ale przynajmniej sporo cali więcej do uzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425:

Serio pytasz? Przecież wiadomo, że chodzi o opłacalność produkcji.

 

@moqu'ai:

Nie lubię projektorów, bo nie spełniają moich oczekiwań. Gdybym chciał zbudować mini-kino, to wtedy jak najbardziej. Ciekawe, jak na projektorze używał bym funkcji PiP lub P&P? Już nie mówiąc o zużyciu. Projektor jest fajny, ale nie dla mnie w tej chwili. Może w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektory są dobre jak się ma warunki trzeba pokój odpowiednio przygotować . Pomijam ile biorą prądu poza tym nadają się tylko do oglądania kina i to raczej z nośników ale na ile ma średnia żywotność lampy? i co potem wymiana za 1/4 ceny urządzenia. Dlatego ja właśnie wole TV niż projektor ja jestem nawet znudzony atmosferą w kinie bo nagłośnienie to jest słabe nawet w kinach. Pamiętam technologie DLP szybko upadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Projektory to naprawdę drogie zabawki, zważywszy na koszty eksploatacji. Do pokoju dziennego on się nie nadaje. Musiałbym część garażu przerobić na mini-salę kinową, żeby komfortowo z niego korzystać. A to dodatkowe koszty i niepotrzebne komplikacje. Aż takim maniakiem kina nie jestem. Choć nie wykluczam takiego azylku na starość. ;)

 

Na razie szukam odpowiedniego panelu do salonu - stojącego lub wiszącego na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co się stanie z Sony. Ostatnie newsy na ich temat nie należą do pozytywnych. W sumie masz rację, żeby wstrzymać się z modelami na rok 2014, czekać na 2015. Natomiast może się okazać, że nic się specjalnego nie stanie. W zeszłym roku wszyscy żyli premierą 4K, Androidem na telewizorach, zakrzywionymi ekranami. W tym roku nie ma co się spodziewać podobnych zabawek. OLED jeszcze długo poczeka na swój czas. Paradoksalnie może się okazać, że najlepszą ofertą po premierze nowych TV okażą się zeszłoroczne, np. wspomniany Philips, który prawie na pewno gdzieś w magazynach zostanie, a i będzie przeceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY się skoncentruje na jak oni to nazwali obraz i rozrywka na Bloombergu ostatnio podali podsumowanie w jakim segmencie się skupią. Głownie konsole przenośne i obraz tutaj TV 4k i chyba lustrzanki chociaż nie wiem czy i nie kompakty.

Wycofali /mocno ograniczyli segment audio i smartphonów. Duże cięcia kosztów zwolnienia ogólnie no i ostatnia porażka z wyciekiem wszystkiego co kto ile zarabia i na jakim stanowisku itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że takie kłopoty nie dotkną już ani jednego więcej klasycznego producenta telewizorów. Philipsowi w moim przekonaniu się udało wyjść na prostą, chcą nawet powalczyć z pierwszą dwójką. Poza Sony też niestety czytam o kłopotach Sharp czy Toshiby. Mały wybór będzie skutkował niekorzystnymi dla klienta zmianami, nawet jeśli teraz wszystkie marki korzystają tylko z kilku instytucji zaopatrujących w matryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zbadałem na żywo ten problem pasków Philipsa AX900. Niestety potwierdza się ta wada. Były one widoczne nawet w sklepie, co zauważyła sama obsługa salonu. Nie musiałem nawet wczytywać swoich testowych materiałów, które miałem ze sobą na USB. Po ich wgraniu, to już ślepy by je zobaczył. Dlatego u mnie odpada kupno tego modelu, nawet jeśli zrobią jakieś przeceny. W warunkach domowych te paski jeszcze bardziej by się wyszczególniły i byłyby nie do zniesienia. Przy tańszych telewizorach to jeszcze by uszło. Ale nie przy tej półce cenowej.

 

Czyli nadal nie znalazłem nic sensownego dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę nic. Poczekajmy do premiery modeli z targów. Po tej weekendowej przygodzie, również jestem negatywnie nastawiony do kupna Panasonica. Trzeba będzie uważniej oglądać przed zakupem. Także modele SONY, bo oni zapowiedzieli cięcia. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY to ja że tak to ujme w takich słowach "Prosze ja Ciebie sobie odpuść" oni notują taki FAIL że jeden gość podsumował ich że jak będą mieli taką polityke i pomysły jak obecnie to zakończą tylko ze swoją konsolą która i tak nie przebiła sprzedaży poprzednika. Pomijam już jaki mają cennik pogwarancyjny .

 

Panasonic będzie z FIREFOX OS tutaj jestem średnio zainteresowany bo jest to obecnie najbardziej otwarta na ataki przeglądarka i problem jest taki że nie ma konkurencji Chrome to tylko alternatywa

 

Philips kozaczą swoim Ambi niz poza tym do czasu aż nie będą traktowali klienta jak Japonczycy turysty to będą w ciemnej 4 literach

 

Może być tak że zostaniesz z Panasonic AX800 bo tam jest to co szukasz czyli 2x CI+ ale radze poczytaj o zatwierdzeniu nowego standardu DVB że skończysz z tunerem zew ale to jeszcze daleko :D

 

Toshiba i Sharp mnie rozczarowały Toshiba z firmwarem a Sharp to margines i ceny też nie za niskie

Szkoda że marketing jest taki wąski nic tylko SAMSUNG i LG.

Z boku dodam że Blu Ray 4k ma niby być gotowy jeszcze na ten rok i wychodzi na to że koniec ery 3d na 4k chyba że informacja nie jasna ale to nie znaczy że nie będzie w ogóle bo 1080p w 3d nadal będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung i LG? Wybacz, ale to ja już wolę tego Panasonica z wadą. Nic na świecie nie przekona mnie do tych marek. :P Mam znajomych, którzy kupili ich telewizory mniej więcej w tym samym czasie, co ja swoje. I każdy miał już większy lub mniejszy problem techniczny lub z oprogramowaniem. Ja na razie zero ze swoimi modelami z podpisu.

 

Miałem monitor LG z tunerem TV, który to (tuner) przestał mi działać z jakiegoś powodu. Nie naprawiałem go, tylko wymieniłem na nowy od Philipsa. Mój brat miał Samsunga i też niedawno wymieniał. Nie dlatego, że zrobił się przestarzały, tylko coś w nim siadło (wybacz nie pamiętam dokładnie, co konkretnie). Miałem też dużo przygód ze smartfonami i tabletami Samsunga. Wcześniej byłem posiadaczem smartfonu Apple'a, który działał dobrze - ale robił się już przestarzały. Rozglądałem się więc za czymś nowym. A wszyscy się zachwycali i polecali właśnie Samsunga Galaxy. Po namyśle kupiłem, bo niewiele znalazłem głosów krytycznych. Najpierw zaczęły się problemy z baterią - kilka razy padła. Potem doszło zawieszanie się, problemy z panelem dotykowym, martwe piksele itp. Moja partnerka pozostałą przy Apple'u w tym czasie - tak samo jak i dzisiaj - i zdarzyła jej się tylko 1 usterka z baterią (może jeszcze słuchawki, ale to raczej przez zbyt intensywne użytkowanie). Dałem sobie spokój i teraz używam smartfona Sony Xperia (aktualnie już drugiego tej marki - Z3). Nie jest idealnie, bo zdarzyły mi się 2 zawieszki - ale do Samsunga nie ma porównania. Nie chcę na razie wracać do Apple'a, ze względu na Androida - jest bardziej uniwersalny. Tabletów Samsunga na szczęście nie posiadałem. Aktualnie mamy Sony i Apple'a. Ale mój brat ma Samsunga. I efekt jest taki, że 3 razy już go oddawał do serwisu i pożyczał moją Xperię. :P

 

Z tymi producentami zawsze są jakieś problemy. W przypadku TV warto przypomnieć sobie przygody Samsunga z oprogramowaniem, kiedy TVP optymalizowała swój MUX-3.

 

Sony ma problemy finansowe, ale nadal najlepszy pod względem technicznym producent telewizorów. Nie przegrywa jakością, tylko wygryza go tańsza masówka. Jeżeli Philipsa oceniasz tylko po wsparciu technicznym, to nie mam pytań. Panasonic jest u mnie na cenzurowanym za wpadkę z AX900. Reszty za bardzo nie znam. Ale Japończycy zawsze mieli wszystko lepiej dopracowane, niż ich zachodni sąsiedzi. :P

 

Z zapowiadanych modeli, chyba ten będzie mnie najbardziej interesował: KD-65X9305C. Bo nie sądzę, żeby było mnie stać na ten topowy 75 calowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung i LG po prostu u nas mają największy marketing i politykę sprzedaży i nawet pracownicy Saturna i innych mają za zadanie polecać te TV i tyle .

Ze Smatfonów Samsunga mam 3 i poezja nic mi się nigdy nie wieszało a wszystko pakuje na karte micro sd hc . W jednym tylko zajechałem baterie dodam że korzystam z kilku sportowych aplikacji gdzie oglądam skroty wywiady itd więc to zabiera baterie.

Tablet mam Ipada 3 miałem 1 ale potrzebowałem kamery i czegoś więcej niż 3g bo 3g czasami chodziło tragicznie. Ja telefony trzymam w obudowach ochronnych + folie ochronne a do tabeltu pokrowce. Samsung Galaxy dla mnie to jest elita Note 2/3/4

Iphona ani marki Apple nie lubie bo za dużo ograniczeń i nie dziwie się czemu tak często ładują JB'ka tam

 

 

Philips ma najlepszą jakość obrazu ale ma takie same podejście do oprogramowania jak Toshiba z jej ostatiej edycji a cennik po roku teroii się nie zmienił i wiele opinii było typu " największa pomyłka jeśli chodzi o zakup itd itd"

Sony nie tylko ma problemy finansowe ale totalny brak pomysłow na produkty nie wiem czy wiesz ich ostatnio zestaw audio z Subwooferem pod TV jest w cenie TV 40 LG miał dużo tanśze oraz SUb Wifi

Jeden gość z czarnego forum podsumował SONY dlaczego inni mogą zrobić coś co oferuje SONY o 500-1000zł taniej bo to jest $ony i tyle. Hasło make belive to już historia a z najbliższego mudnialu znika logo SONY nie wiem jak w lidze mistrzów.

Największą niekorzyścią na SONY jest ich naprawa pogwarancyjną ktoś to opisał tak że gdy naprawial TV dali mi taki cennik że postanowił nie naprawiać tylko kupił u konkurencji.

 

 

Czytałeś ten cytat

 

Facet nie ma wizji i się miota.... Sony podąża drogą Nokii
Jak tak dalej pójdzie, za 10 lat pójdą pod młotek albo zostaną z samym Playstation

 

TV który wymienileś może być w cenie o 20% wyższej niż Panasonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie działa spoko to o czym mówisz to seria TV z 2014 wszystko jest bez zmian i ci co się znają oddali te TV i czekaja na 2 kwartał niby SONY ma wydać TV z Andkiem 5.0 to może wtedy Philips zareaguje bo na chwile obecną Philips jest TV dla betatesterów.

 

No właśnie piszę o serii na 2014 r, bo jeszcze o serii tegorocznej. Nie wiem jak komentować to co napisałeś. Polecam wspomniany przeze mnie wyżej filmik na YouTube, Android działa bardzo płynnie, aplikacje uruchamiają się szybciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...