Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W LG 32LB5800 zaciekawiły mnie rozbudowane funkcje smart, natomiast w Samsungu UE32H5500 spodobał mi się design.

Rozważam również Panasonic TX-32AS600E - tutaj funkcje dodatkowe wydają mi się mniej rozbudowane niż w LG.

Jutro wybieram się na rekonesans do MediaExpert i Neonet - może któryś z modelu będę mógł zobaczyć w realu.

 

Czy rzeczywiście opłaca się dołożyć do Panasonic TX-40AS640E lub TX-39AS600E ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj z polecanych przez Was modeli udało mi się zobaczyć na żywo LG 39 LB650V, który wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Za niewielkie pieniądze (9,90 PLN) można dokupić do niego pilot magic.

Tak wogóle to przekonałem się do zakupu telewizora 39-40 cali - jednak zobaczyć model w realu a w gazetce/stronie www robi różnice.

 

Obecnie najmocniej rozważam zakup polecanego przez Was Panasonica TX-39AS600E, chociaż pilot wydaje mi się nieco archaiczny. Ewentualnie LG 39LB5800.

Czy warto dołożyć około 200-250 zł do Panasonica TX-40AS640E lub LG39LB650V. Czy różnica obrazu będzie zauważalna w codziennym użytkowaniu ? Nie ukrywam, że nie mam "sokolego oka" i "absolutnego słuchu".

Czy możecie polecić jakiś inny model 39-40 cali w okoliacach 1500 PLN ?

Oczywiście dziękuję za Wasze dotychczasowe zaangażownie i proszę o jeszcze odrobinę wyrozumiałości na moje dociekania. Poprostu chce doknać najlepszego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot w panasonicu może archaiczny ale bardzo czuły. Można skierować pilota w innym kierunku i też działa,Panasonic nie zmienia pilota od lat. Ubyło ty przycisków w dolnej części pilota .Ma wszystkie przydatne funkcje czyli np streszczenie filmu , programu który oglądamy i informacje co jest obecnie na wszystkich kanałach w dvb-t.

Jeśli 3d nie jest potrzebne to TX-39AS600E będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EuroMan, ale już ci radziliśmy jakie telewizory są dobre pod twoje napisane potrzeby. A ty nadal swoje, więc cóż jeszcze oczekujesz. Piszesz już drugi raz czy warto dołożyć do AS640 ? Tak warto dołożyć i argumenty już były podane, dalej idziesz w LG i to w modele podstawowej klasy, twoja kasa twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko skończy w serwisie z tym LG tak ja już tutaj jeden który kupił model 42.

@Euroman Samsung i LG to 2 modele które najczęściej kończą w serwisie jeśli będziesz często go używał.

Jeśli chodzi o rozmiar to producenci odeszli już od rozmiarów mniejszych niż 37.

Jeśli już to Panas 39 ale to matryca IPS.

Mobo40 dobrze mówi tak samo jak Bogan Panas 40As640 wszystko przyzwoite tak jak cena. Nie jest to extreme wypas ale przyzwoity TV.

Co do Smart kup sobie dongla na Adroidzie 4 rdzeniowy procek i tam sobie możesz instalować wszystko. IPLA TVN TVP Vod Onet KINOPLEX itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już druga osoba która kupouje ten TV poprzedni który powiedział że kupuje a to było czwartek/piątek na razie milczy

 

A ja kontaktowałem się z Panasonic w sprawie właśnie serii o której rozmawiamy i ta seria nadal jest/będzie produkowana i żadnego wycofania nie planują więc mogę spokojnie sobie ten TV zakupić w terminie który sobie +- wyznaczyłem a już tanieje jest po 16:9 zł :brawo:

 

 

Była seria okularków 3d po jakieś 150zł to bardzo szybko się sprzedały obecnie są po 254 zł są to okulary na 3d aktywne czyli migawkowe więcej ładowania jak oglądania :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy znasz serie na 2015? Czy coś Panasonic ma przygotowane na ten rok? Wiem że ma być OLED ale jak białe forum podało stare LG obniżka w USA z 12k do 4k bo pixele padają po ledwie 4 miesiącach korzystania i kolory słabną. Nadal OLED nie jest ustabilizowany.

 

Model o którym rozmawiamy dobrze się sprzedaje jedyne wady to oczywiście będzie minimalny clouding a będzie to to jest podświetlenie LED np na mojej 37 jest S-PVA inna matryca ale czerni nie ma za to jest przepaść jakościowa.

 

Ja teraz czekam na komentarz tutaj tych co kupili może się wypowiedzą w sprawie tonów niskich bo jest regulacja oraz skomentują kanały 4:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się czy znam modele na 2015 rok ? I tak, i nie :D Na razie podali tylko modele 4k UHD czyli CX850, CX800, CX650, CX600/610 wszystkie z systemem Firefox OS (oprócz CX600), matryce mają być Va, ze strefowym wygaszaniem (bez strefowego wygaszania modele serii CX650,610,600) Na razie tylko te modele podali. Ale zawsze nowe modele podają firmy na przełomie Marzec, Kwiecień, więc spoko jeszcze podadzą pełną paletę modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uczciwie odpowiedzieć trzeba by wiedzieć o odległości ekranu do oglądającego, czy telewizor będzie oglądany na wprost, czy z boku też. Jaki sygnał będzie oglądany na tym telewizorze, czy będzie się miało zamiar grać na konsoli, komputerze. Ile masz zamiar wydać kasy na telewizor, więc nie jest tak że podam ci 3 modele, a ty wybierzesz za mnie. Mogę ci tylko napisać że AS650, LB670 jest 100 Hz i na matrycy IPS. Sony jest na matrycy VA, ale 50 Hz. Napiszę jeszcze że matryce IPS najlepiej się spisują w dzień i mają dobre kąty boczne, ale gorszy kontrast, więc jak będziesz oglądał więcej w dzień i z boku to wybieraj IPS. Natomiast jak będziesz oglądał więcej wieczorem i na wprost to szukaj matryc AV. A teraz 100 Hz, jeżeli będziesz więcej oglądał scen dynamicznych to musisz szukać matryc 100 HZ, jeśli tylko do wiadomości i oper mydlanych to starczy matryca 50 Hz z dobrym upłynniaczem i skalowaniem obrazu. Podsumowując za mało informacji podałeś żeby uczciwie doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zakupić telewizor 48 -50" do 2500 zł tylko nie wiem jaki. Przeglądam internet,rożne rankingi lecz tak dużo tego jest że już nie mam pojęcia jaki wybrać.Jaką firmę? Na początku nie chciałem Tv z 3D ale zobaczyłem ze w tych większych już prawie zawsze występuje 3D więc w sumie czemu nie.

Szukałem na allegro i coś znalazłem a mianowicie :

TV PANASONIC TX-48AS640E 1200Hz

Sony KDL-48W605B MotionFlow 200 Hz

Samsung UE50H6200 3D LED Smart TV

 

Widzę że samsungi mają czterordzeniowy procesor i się zastanawiam nad nim właśnie.A może Panasonic bo on ma wiecej Hz lub jakiś Lg?Jaki obraz?

Pomóżcie coś wybrać

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to najlepszym wyborem jest Panasonic AS640 (nie ma okularów w zestawie) Sony jest na matrycy 50 Hz, wiec w scenach dynamicznych bedzie smużył. Na te 1200 czy 200 lub 400 Hz to nie patrz, bo to marketing. Liczy się tylko matryca natywna. z tych 3 tylko Panasonic i Samsung maja matryce 100 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli nie brać tego Panasonica? A może zakupić mniejszy np 40-42" do 2500 zł a lepszy? Co sądzicie o technologi 4K?

To na co mam patrzeć jak oni ciagle podają tylko w danych Odświeżanie np. 400Hz a nie jest podana wgl Matryca natywna.To takie mydlenie oczu jest.

Jest to prawda że matryca IPS jest gorsza od VA pod względem oglądania transmisji sportowych czy też oglądania w nocy?

A która technologie 3D polecacie? Pasywną czy aktywną ? (Ja bym wybrał aktywną tylko czy to dobry wybór?musi być dobry obraz )

 

Co sądzicie o tym Samsungu UE40HU6900 UHD SmartTV 4K ? Czy on ma faktycznie 200Hz?

 

http://allegro.pl/telewizor-samsung-ue4 ... 95404.html

 

Philips 40PUS6809/12 4K

 

Może polecilibyście jakieś typy telewizorów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kanałów w 4k .Kanały hd wyglądają gorzej w telewizorze 4 k.

cytat

Główne wady 4K

 

Zwiększona rozdzielczość obrazu w technologii 4K/UHD dotyczy tylko i wyłącznie obrazów statycznych (nieruchomych). Jeżeli mamy do czynienia z obrazem ruchomym to jego ostrość (tzw. rozdzielczość dynamiczna) gwałtownie spada, tym bardziej, im szybszy jest ruch.

Specjalistyczne pomiary wykazują, że jakość odwzorowania ruchu przez telewizory Ultra HD w wielu wypadkach jest niższa od najlepszych telewizorów Full HD. Inaczej mówiąc, najlepsze telewizory Full HD zapewniają ostrzejsze obrazy ruchome niż wiele telewizorów Ultra HD.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... k-uhd.html

 

Panasonic as640 ma matryce VA i jeśli oglądasz telewizje wieczorem i na wprost ekranu to poziom czerni jest lepszy niż w telewizorze z matryca IPS. IPS ma lepsze kąty boczne.Panasonic AS640 ma bardzo dobry poziom czerni.

W szybkim ruchu tez wygrywa matryca VA.

 

http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-c ... la-siebie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melon1920, dlaczego masz nie brać Panasonica AS640, to jest bardzo dobry telewizor. Ma matryce Va 100 Hz, idealną do oglądania scen dynamicznych wieczorem i na wprost telewizora. Czerń w matrycach VA jest bardzo dobra. Ten Panasonic jest porównywalny z Samsungiem H6400, czyli bardzo dobra ostrość, gorsze kąty boczne. Matryce IPS mają lepsze kąty boczne, ale gorszy kontrast. Musisz sam zdecydować w jakich warunkach będziesz oglądał telewizor. Jeśli więcej w dzień i pod kątem to matryca IPS, jeśli wieczorem i na wprost to lepszy telewizor z matrycą VA.

 

Żaden telewizor nie ma odświeżania 1200 czy 400 Hz, to marketing. Są telewizory z odświeżaniem 50/60, 100/120, 200/240 Hz.

 

A tu masz artykuł o matrycach VA & IPS. Jak się przekonasz dużo zależy nie tylko od matryc, ale też od elektroniki telewizora.

 

4K i to w takiej wielkości! Masz materiały odtwarzające rozdzielczość 4K ? Jeśli będą materiały 4K to wielkość ekranu żeby odczuć różnicę między Full a 4K musi być minimum 65 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...