Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie dziwię, że Philips stawia na ambilight, bo to pomaga oglądającemu widzieć lepszą czerń na ekranie. Bardzo przydatne w dobie LEDów właśnie. @andrzej.gruszka - telewizor najlepiej prześwietlić na forach pod kątem zastosowanej matrycy, mało która firma udostępnia te dane swobodnie, a i na pierwszy rzut oka nie jest to widoczne. Generalnie IPS dla szerszych kątów widzenia, a VA dla lepszej czerni. W dużych telewizorach (50" +) sens moim zdaniem ma tylko VA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak to sie zmieniło, jak to jest walka o kazdy apsekt. Kiedyś kupowało się to co było i juz. Nie mniej jednak, tak się zastanawiam nad telewizorem do biura, raczej prezentacje, tvn24, i coraz bardziej mi chodzi po głowie skorzystanie z promocji, które lada chwila się pojawią, w związku ze świętami. Czuję, ze nie będzie łatwo wybrać :)

Czyli zapewne jak to biuro pokój oświetlony często sztucznie a często słonecznie wiec plazma odpada bo wszystko będzie odbijać a żaluzji stale zasłoniętych mieć nie będziesz.

 

Jeśli to mają być prezentacje graficzne i tvn24 z ich żalosną grafika biała która powoduje wypalanie wszystkich śmieci na ekranach plazmy to to nawet możesz brać któregokolwiek Pasana z seri AS650 czy 640 bo czy to VA czy IPS nie będzie stanowiło problemu.

Chociaż w tym wypadku lepiej kupić monitor i podłaczyć po HDMI i tyle.

 

Pozostałych funkcji nie wykorzystasz

 

A do domu to każdy chce wszystko naj pytanie co należy rozumieć przez naj dla mnie naj oznacza płynność bo dużo osób jest przewrażliwiona drugie naj to subwoofer i 3 naj jak najmniejszy clouding Panas i Tos tego prawie nie mają.

Tyle

Ja się nie dziwię, że Philips stawia na ambilight, bo to pomaga oglądającemu widzieć lepszą czerń na ekranie. Bardzo przydatne w dobie LEDów właśnie. @andrzej.gruszka - telewizor najlepiej prześwietlić na forach pod kątem zastosowanej matrycy, mało która firma udostępnia te dane swobodnie, a i na pierwszy rzut oka nie jest to widoczne. Generalnie IPS dla szerszych kątów widzenia, a VA dla lepszej czerni. W dużych telewizorach (50" +) sens moim zdaniem ma tylko VA.

 

Stawiają także na Androida [ja Ambilghta nie lubie] tyle że będą to raczej duże rozmiary a przecież na panasiu aplikacja Miracast to wysyłasz ekran własnego smartphona i też sobie możesz odpalić to co na smartphonie.

 

Ja w ogóle boje się że dojdzie to tego że najmniejszym rozmiarem to będzie np tylko 47-50 i tylko Samsungi zostaną z mniejszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak to sie zmieniło, jak to jest walka o kazdy apsekt. Kiedyś kupowało się to co było i juz. Nie mniej jednak, tak się zastanawiam nad telewizorem do biura, raczej prezentacje, tvn24, i coraz bardziej mi chodzi po głowie skorzystanie z promocji, które lada chwila się pojawią, w związku ze świętami. Czuję, ze nie będzie łatwo wybrać :)

Czyli zapewne jak to biuro pokój oświetlony często sztucznie a często słonecznie wiec plazma odpada bo wszystko będzie odbijać a żaluzji stale zasłoniętych mieć nie będziesz.

 

Jeśli to mają być prezentacje graficzne i tvn24 z ich żalosną grafika biała która powoduje wypalanie wszystkich śmieci na ekranach plazmy to to nawet możesz brać któregokolwiek Pasana z seri AS650 czy 640 bo czy to VA czy IPS nie będzie stanowiło problemu.

Chociaż w tym wypadku lepiej kupić monitor i podłaczyć po HDMI i tyle.

 

Plazmy raczej nie chcę. Myślałem raczej o jakimś OLEDZIE. TO prawda, ze część dani mam w biurze słońce i bywają zasłonięte okna, więc bedzie potrzebne coś zagwarantuje w miarę dobrą widocznośc przy umiarkowanej jasności w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie temat THX'u z plyt DVD lub BR, chodzi mi o te ukryte ustawienia obrazu (menu plyty) w kilku krokach (kalibrowanie), podobno dostępne z plyt które maja logo/certyfikat THX. Kupilem dziś BR z THX i nigdzie nie ma tych ustawien, może to na starszych wydaniach niektórych filmow i tylko w DVD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak to sie zmieniło, jak to jest walka o kazdy apsekt. Kiedyś kupowało się to co było i juz. Nie mniej jednak, tak się zastanawiam nad telewizorem do biura, raczej prezentacje, tvn24, i coraz bardziej mi chodzi po głowie skorzystanie z promocji, które lada chwila się pojawią, w związku ze świętami. Czuję, ze nie będzie łatwo wybrać :)

Czyli zapewne jak to biuro pokój oświetlony często sztucznie a często słonecznie wiec plazma odpada bo wszystko będzie odbijać a żaluzji stale zasłoniętych mieć nie będziesz.

 

Jeśli to mają być prezentacje graficzne i tvn24 z ich żalosną grafika biała która powoduje wypalanie wszystkich śmieci na ekranach plazmy to to nawet możesz brać któregokolwiek Pasana z seri AS650 czy 640 bo czy to VA czy IPS nie będzie stanowiło problemu.

Chociaż w tym wypadku lepiej kupić monitor i podłaczyć po HDMI i tyle.

 

Pozostałych funkcji nie wykorzystasz

 

A do domu to każdy chce wszystko naj pytanie co należy rozumieć przez naj dla mnie naj oznacza płynność bo dużo osób jest przewrażliwiona drugie naj to subwoofer i 3 naj jak najmniejszy clouding Panas i Tos tego prawie nie mają.

Tyle

Ja się nie dziwię, że Philips stawia na ambilight, bo to pomaga oglądającemu widzieć lepszą czerń na ekranie. Bardzo przydatne w dobie LEDów właśnie. @andrzej.gruszka - telewizor najlepiej prześwietlić na forach pod kątem zastosowanej matrycy, mało która firma udostępnia te dane swobodnie, a i na pierwszy rzut oka nie jest to widoczne. Generalnie IPS dla szerszych kątów widzenia, a VA dla lepszej czerni. W dużych telewizorach (50" +) sens moim zdaniem ma tylko VA.

 

Stawiają także na Androida [ja Ambilghta nie lubie] tyle że będą to raczej duże rozmiary a przecież na panasiu aplikacja Miracast to wysyłasz ekran własnego smartphona i też sobie możesz odpalić to co na smartphonie.

 

Ja w ogóle boje się że dojdzie to tego że najmniejszym rozmiarem to będzie np tylko 47-50 i tylko Samsungi zostaną z mniejszymi.

 

Ja widziałem statystykę, z której wynika, że jesteś w zdecydowanej mniejszości ze swoją opinią o ambilighcie. :) Ale każdy ma to co lubi. Odnośnie przekątnych ekranu ja się tego raczej nie boję, bo zawsze lukę można wypełnić dobrymi monitorami komputerowymi. Poza tym wątpię by taki scenariusz miał się spełnić, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rarab

 

Logiczne że każdy jest inny i się co innego podoba i dobrze że tak jest w ten sposób zawsze ktoś coś się dowie

 

Najgorsze jest to że masowo będzie rosła ilość monitorów i TV z panelami IPS only

 

Najnowsze najbardziej wypasione Panasonici te AS900 z czernią ala KURO będą wyposażone w panel IPS

 

Pogooglowałem i to AUO to tworzy panele do SONY Panas LG Samsung i wszystko to IPS Direct LED czy FULL LED czy takie same jak swego czasu SONY FULL LED za 15tys? nie wiem i nie chce nawet wiedzieć

Wiem tylko że najpierw zabrali nam Plazmy a teraz zabiorą nam panele VA i zostaniemy tylko z IPS . OLEDY nie są jeszcze do końca dopracowane trzeba poczekać na efekty nowych LG które będą produkowane bodajże w grudniu rozmiary 55 65 i 77 coś takiego.

 

Jak poznamy jakość będziemy komentować

 

Ja sie prawdopodobnie z Toshiby tej CEVO wycofuje poznałem coraz więcej osób które wręcz tracą wszystkie walory tego TV czyli nagle pojawia się clouding banding pionowe pasy WIFI częściej nie działa + martwe pixele oraz brak reakcji na pilota

To wszystko po ledwie kilku miesiącach korzystania serwis wszystko utrudnia

 

Cóż zostaje Panasonic 2 typy 1 to IPS i drugi VA także odpowiednio 3d pasywne i aktywne okulary należy dokupić osobno także są 2 typy 1 bez drugi z akumulatorem razem z przepaścią cenową

Cena tych modelu ostro spadła

SONY jest delikatnie mówiąc przy drogie a Panaś ma teorytycznie te same parametry bo także matryce VA jednak gorsze SMARTV a PANAS w VA jest w 40' co mi się widzi :brawo:

 

Ogólnie jestem rozczarowany rynkiem TV pozbawili nas niemal wszystkiego a zostawili szczura na talerzu :roll: z taki wyborem że :woot::censored::/:oops::cry::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tym że ta funkcja jest a ciekawe jak to się sprawdza w dzień i ile to więcej żre prądu. W domach ludzie w większości mają to co widzą w reklamach bo nie wiedzą co to jest VA IPS poziom czerni kontrast płynność a potem wylewają wady na opiniach że to i tamto. Jeden krytykuje SONY że nie to co kiedyś drugi powie Samsung sztuczne kolory dźwięk jak u sasiąda z drugiego pokoju przez słoik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips ma tę trudność, że nie jest niestety sprzedawany w największych sieciach handlowych w Polsce. Tam wystawiane są głównie Samsungi, LG i Sony. Nic więc dziwnego, ze nie widziałeś telewizora z ambilightem. Ludzie nie mają za bardzo szansy zobaczyć tego na własne oczy, jak również mają utrudnioną drogę kupna. Telewizor trzeba zobaczyć na własne oczy, dlatego sprzedaż w internecie też nie jest dla Philipsa rozwiązaniem problemu. Ja jestem z dużego miasta, mimo tego pojechałem do mniejszego miasta do sklepu i właśnie tam obejrzałem mój telewizor. Swoją drogą klient dużo traci na takim uproszczonym wyborze jaki ma miejsce w hipermarketach elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria Philipsa z wbudowanym androidem 5.0 2x DVB-S2 HEVC Ready wejdzie do sprzedaży u nas w połowie stycznia 2015 co ciekawe po moich testach nawet na kanałach z marną jakością w SD (TVP ABC) obraz jest obrabiany tak jakby to był 1920x1080 niestety matryca jak i zasilacze nie są produkcji philipsa(kondensatory zwykłe) cenowo będzie bardzo przystępnie warto poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY SHARP wprowadzi TV z Androidem w 2015 roku prawdopodobnie już z HEVC ale że już mamy Androida w Philipsie i nie ma mniejszych niż 47 można się spodziewać że to samo będzie z pozostałymi.

 

Jedynie nie wiem czy to ma być IPS czy inne

 

 

Gdyby w Samsunga nie pakowali śmieciowych kondensatorów to te TV miały by większe branie i taki model 40H7000 cena tylko 3100 najpłynniejszy z wszystkich ale wiekszość wytyka właśnie cene

Mało tego ten Samsung ma wbudowany mocny głośnik subwoofer co jest WIELKĄ rzadkością w ogóle w Samsungach.

 

 

@rarab problem marketów mówię tutaj o Saturnach i MM jest to że jeszcze całkiem niedawno na wszystkich TV można było zobaczyć sygnał z sat lub puszczali jakieś Blu Raye a teraz reklama Saturna która jest tragiczna i strasznie myli potencjalnego kupca danego modelu TV.

 

Nie wiem co stanowi problem podłaczenie nawet boxa IPTV i puszczenie splitterem na wszystkie TV

 

Philipsów prawie nie widać bo Ambilight w dzień raczej nie spełnia swojej funkcji

 

Jednocześnie nie jest chwalony w cale ten Philips słabo w ogóle z ilością włascicieli to będą raczej osoby które zawsze będą za plazmami i Samsungami.

 

Najlepsze wyjście ? nagranie takiego TV jak pracuje i zmiana kanałów bądź podłaczenie źródla typu konsola Blu ray na youtuba i byśmy sobie pooglądali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do uzytkownikow tv plazmowych, czy używacie na kable zasilające czy hdmi rdzeni ferrytowych? ja miałem zapięte, ale przed chwila sciaglem i wydaje mi się ze obraz jest lepszy niż gdy miałem je zapięte na kablach

Ps. Odnosnie tematu watku, co myślicie o tym sprzęcie w tej cenie? miesci się w przedziale do kwoty podanej w watku. http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... iewed#opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kabel hdmi byle starannie złożony jest dobry, a co do telewizorów UHD, to radzę się wstrzymać z zakupami, przynajmniej dopóki nie usatbilizują i na dobre wyłonią jakieś standardy, bo jak na razie to jeden wielki Texas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie i oczekuje odpowiedzi kogoś kompetentnego. Dzisiaj czarny piątek na Wyspach, tzn bardziej w USA, ale oczywiście UK wszystko zgapia i chce sobie kupić telewizor. Podpowiedzcie który i dlaczego?

Hitachi 50HYT62U 50

LG 47LB561V 47" LED TV

SHARP LC50LD266K 50" LED TV

PANASONIC VIERA TX-50A400B 50" LED TV

SAMSUNG UE48H5000 48" LED TV

Tylko proszę aby nie poleciało to do kosza, bo liczę na pomoc. A jeśli nie z tych to jakiś, który byście polecili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Bogdanie który z tych wymienionych przeze mnie? Nie jestem jakimś wielkim znawcą, więc i detali nie wyłapie, ale nie chciałbym kupić też jakiegoś bubla, a co za tym idzie tez dużej kasy wydać nie chcę. Reasumując chcę dobry telewizor bez mankamentów. Który z wymienionych polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu już o tym napisałem. Nie dajcie się zwariować z tym 3D. Telewizor powinien posiadać bardzo dobry obraz i jeszcze lepszy dźwięk. Nic poza tym. Spróbujcie zadać takie pytanie w sklepach różnej maści by wskazali wam taki telewizor. Bez zbędnych bajerów w tym zakrzywionego ekranu. Sami odczujecie i zobaczycie jaka zapanuje tam konsternacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...