Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać do 2500 zł?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie istnieją uniwersalne ustawienia dla jakiegoś modelu telewizora, dlatego każdy powinien dokonywać "kalibracji" indywidualnie i dokładnie pod swoje potrzeby.

 

Oczywiście najlepiej byłoby dążyć do ustawień najbliższych rzeczywistości, ale wiem z doświadczenia, że realia często nie bardzo przypadają ludziom do gustu i wolą pudrować, podkolorowywać, wygładzać. :D

 

W sumie każdemu według potrzeb, jeżeli telewizorów i tak nie da się sprzętowo skalibrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem sobie zobaczyć Toshibe ale było blisko bym jej nie zobaczył bo szukałem tam gdzie nie trzeba a postawili ją tam jak się okazało gdzie jest czołowka naj sprzedających się

 

99d94464763205c21227749802043737.jpg

 

sprawdziłem czerń na początku i biła moja Toshibke na wszystkich frontach

poprosiłem na moment starsza osobe taka po 60 by skomentowała mi czerń z różnych stron czyli na stojąco po bokach lekko schylona bo ja usiadłem patrząc na wprost i naprawdę robiła wrażenie bo odpaliłem demo gdzie jest dużo czerni

kolejny plus to wychodząc z menu pojawi sie niebieski ekran tak samo jak ma moja toshiba

 

podstawa nie jest obrotowa ale jest wygodna i pilot to w zasadzie idealny dla osoby nawet seniora duże przyciski z większymi odległościami lecz pilot w rozmiarach troche za duży ze smartu to brak skypa ale istnieje w ogóle zew kamera ze skypem w kosmicznej cenie 999zeta

 

TV był w trybie demo sklepowe więc można było tylko badac pena czyli fotki i mp4 nic poza tym i na wszystkich to samo demo inne w pętli pokazują reklame saturna [ w ogóle to pierwszy raz miałem tak że były łącznie tylko 3 osoby w całej sekcji TV tak normalnie to tam regularnie bywa tłum i niczego się nie można dowiedzieć lub poszperać pilotem bo zazwyczaj milion pytań a tylko 2 pracowników.

raz spojrzałem na Samsa miał coś za dobry obraz ale po wniknięciu w szczególy okazało sie że to 4k :brawo:

 

od siebie dodam że nie rozumiem różnic cenowych LG 42 model 671 cena od ~2100 do nawet 2500 ta Toshiba 2999 allegro do 2550 Kajt oba 3d Samsungi z migawkowych 3d ale tragicznym audio z dużo większym wyborem rozmiarów nawet po 1700 no i Soniak najdroższy z najdroższych to 2800zeta z 3d a bez 40 1700zeta Panasi prawie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

@Jego Cień prosze bardzo rzuć mi tutaj modelami plazm do 42' max które polecasz ale nie 1024x768 :D obadam sobie :)

Może cosik takiego: http://www.redcoon.pl/B520000-LG-50PB56 ... efId=ceneo , by Ci przypasowało :?:

... albo ten w wersji bardziej wypasionej: http://www.redcoon.pl/B520005-LG-50PB660V_TV-Plazmowe .

 

Nie ma już w plazmie wyboru, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to zapodałem te 42 by było 42 ogólnie to chciałem 40 50 nie zmieszcze musiałbym 1 szafe wywalić i po przestawiac wszystko ale wtedy kabelek od gniazdka naziemnego za krótki a nie będe łączyć 2

 

poza tym im większa przękątna tym tragiczne SD gorzej wyglądają :D obecnie mam 37 co jest minimum do HD po za tym sporo osób które znam 10-15 lat starszych ode mnie też woli 40-42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jedno pytanie, jakie są wasze opinie na temat Samsunga UE32H6410, bo w zasadzie zastanawiam się tylko między nim na Sony SONY KDL-32W706B, chodzi Mi głownie o codzienne użytkowanie, niezawodność i szybkość przełączania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Philipsach jeszcze serię temu zmorą telewizorów było wolne menu. W telewizorach z 9 na końcu poprawili to na tyle, że z TV korzysta się całkiem komfortowo. Co do Samsunga, ładują najwięcej bajerów w swoje TV, a chcą sprzedawać tanio. Nic dziwnego, że czasem im nie wychodzi wszystkiego dopiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przy wyborze plazmy LG, natomiast już przy wyborze TV z panelem LCD, to jeżeli LG, to niestety ze wszystkimi tego konsekwencjami.

 

Chyba, że z założenia unikać telewizorów z technologią 3D, bo to obecnie tylko kula u nogi, za którą się płaci ekstra, czyli czysty bezsens.

 

Szkoda, że tak mało jest na rynku telewizorów z matrycami VA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedziałem a @t154san krytykował wszystkimi możliwymi sponsorowanymi art najpierw 3d trzeba obadać na własne oczy i dopiero potem stwierdzić. Skoro nadal masowo blu ray jest dostępne najpierw 3d a potem dopiero 2d

 

Teraz tak patrząc ogolnie to matryce IPS to jest rzekomo FULL LED tyle że ten clouding męczy ludzi jeśli ktoś tego nie widzi to w ogóle niech sobie kupi Samsunga za 800zł i będzie mus pasić

 

matryce VA są drogie i możliwe dlatego sam mam 1 plazme i podczas bardzo mocnego słońca jest wielki lipton a tutaj LCD górą nie wiem jak LED IPS bo jeszcze nie mam nowego.

 

Poza tym nadchodzi OLED czytałem mocne obniżnki na panele narazie FULL HD ma być kolo ~8 tyś jak ktoś nie chce 4k lub go nie interesi to jak najbardziej 55 full hd oled .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED, to ciągle przyszłość, zanim bowiem stanieją, to pewnie pojawi się jakowaś kolejna technologia godna grzechu. :)

 

A tymczasem pośród dostępnych ekranów LCD króluje VA (we wszystkich jej odmianach), bo to i kontrast o wiele większy, niż w IPS i czernie smoliste jak oczy Szatana w czarną noc i nawet clouding wyeliminowano poprzez wygaszanie strefowe, że można się naprawdę pomylić, czy ma się przed oczyma LCD, czy ekran plazmowy.

 

Owszem, VA nie są bardzo tanie, ale jest to na dziś jedyny kompromis do przyjęcia, pomiędzy ceną a jakością.

 

Szkoda tylko, że producenci zazwyczaj bronią informacji o zamontowanych w telewizorach matrycach, jak jakiejś niepodległości i wszystkie informacje trzeba pozyskiwać niczym jakiś szpieg z krainy Deszczowców. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanieć stanieją bo nie będą schodzić

 

z tego VA to ja widzę dostępne są gdzieś dopieo od 3tyś w góre i pozbawione wszystkiego co obecne LEDy IPSy mają.

W monitorze mam IPS by Samsung no i podświetlenie jest tragiczne jak się gasi kompa i mam włączone standby to gorsze niż clouding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ponownie w tym samym salonie dlatego że tutaj tv wiszą stoją obok siebie

 

No i tak podszedłem do wiszącego LG 42LB671 i patrze na niego robie fotki oglądam z boku itd itd [ złacza USB i HDMI są troche za bardziej w środku z boku ]

podchodzi do mnie jakiś typ z pod ciemniej gwiazdy i mówi do mnie w języku blokerskim więc i ja się dostosowałem do jego kultury wypowiedzi to aż go zagieło bo nie wiedział co mi powiedzieć mówił że 2 miesiące temu go kupił i że jest %^$% wiadomo jakie słowo

ale potem się dowiedziałem że kupił też Toshibe i ma 2 tv 42' następnie podchodzi do nas pracownik w zółtej koszulce który tak samo został potraktowany językiem blokerskim ale potem ten pracownik mnie wchłonał bo widział że się i znam i zrobił mi przegląd prezentacje. On sam zadawał mi pytania a nie ja jemu . Wymieniłem mu te 3 tv czyli Panas Tosh i LG poszedłem z nim do mniejsca gdzie wisiały Samsung i Toshiba oobok siebie jednak były to 47 wymieniał mi wszystkie plusy i minusy obu

Dalej mnie pytał co bardziej chce jaki sygnał czy ma to być kabel/sat/naziemnie czy bardziej priorytet SmartV osobiście doradzał mi Toshibe że ma obecnnie najleszpy procek

 

Następnie zapytałem go o panel IPS tutaj zauważyłem że nie był to typowy gość który nawija sreberka i formułki tylko poszedł do kompa i dość długo szukał panelu i ci mi powiedział ze 47 nie ma IPSa bardzo chwalił czerń. Później zapytał mnie

ile +- chce przeznaczyć na TV

 

co ciekawe powiedział że Samsung najczęściej ląduje w serwisie ale zawsze się znadzie ktoś kto skrytykuje dany model

jednak najciekawe co mi zadał pytanie to to czy znam dany samochów

 

Z takimi pracownikami fajnie się gadało nie była to rozmowa 10-20 mintowa zmarowana propagandą od pracowników którzy mają polecenie od szefa tylko bardzo konkretna rozmowa nawet doszedł się do nas jakiś jegomość sam słuchał z zainteresowaniem.

 

@SONY23 podstawa to rozmiar ale w tym wypadku SONY będzie dużo droższy

Jednak tu masz łatwiej weż 1 obadaj nie spodoba się oddaj weź drugi

sam zdecydujesz

serie H7000 to już modele topowe ale chyba jednak czerń i plynność lepsza może być w SONY ale to ich podejście do klienta i serwis to jednak minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Sony jest tańsze, za 50 " zapłacę mniej więcej tyle co za 46 " samsunga i w cenie mogę mieć 4 lata gwarancji. Niestety w mojej okolicy raczej nie zobaczę w sklepie obu modeli obok siebie. Może ktoś z kolegów miał taką przyjemność i podzieli się spostrzeżeniami. Najgorsze, że przesiadam się z topowego crt i wiem, że i tak obraz na nowym nie będzie mi się podobał, przynajmniej przez jakiś czas. Prawdziwa grecka tragedia, co byś nie zrobił i tak będzie źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obydwu Kolegom, telewizor: SONY KDL-40W905A, bo skoro te topowe urządzenia aż tak staniały (ok. 3,2-3,3k), to nie widzę powodu, by kupować jakieś IPS-y czy inne wynalazki, które do telewizorów pasują jak przysłowiowa pięść do nosa.

 

Nie chcę Wam nawet wspominać ile płaciłem za KDL-55W905A niemal dwa lata temu, żebyście nie pospadali z krzeseł. :D

 

Ta seria charakteryzuje się właśnie matrycami VA Triluminos (piękne czernie), odświeżanie do 800Hz, wszystkie tunery łącznie z DVB-T2 (przyszłościowo), multimedialny (ale to dziś norma), dobry dźwięk (parametr nie do przecenienia), aktywne 3D (dołożona para okularów).

Naprawdę wart grzechu, a na pewno tej śmiesznie niskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE !

Warunkiem koniecznym przy oglądaniu w salonie serii W905, to: wyłączenie w menu poszerzonego gamutu (Obraz --> Zaawansowane ustawienia --> Żywy kolor), jako że tymczasem nie emituje się materiału w poszerzonym zakresie kolorystyki :!: , więc gdy jest włączona ta opcja, to kolory wyglądają zbyt landrynkowo, chyba że ktoś tak lubi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...