Skocz do zawartości
  • 0

No audio/video data


m1000
 Udostępnij

Pytanie

Dlaczego włączając dany kanał widzę tylko "No audio/video data"? Dla przykładu odbiera u mnie 4 Fun TV, TVN GRA, TV biznes, viva polska, itv albo mango i sporo innych kanałów, a np. tv trwam, polonia 1, tele5 czy edusat już nie odbiera i praktycznie każdy kanał z astry 19.2°E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zdążyłem właśnie zauważyć że miałem stare częstotliwości, ale przeskanowałem ponownie astrę i niestety podczas skanowanie niektórych transporterów mam słaby pasek jakości, po przeskanowaniu tuner nie zmienia częstotliwości tych kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mi facet 15 lat temu zainstalował antenę to od tego czasu nic tam nie było ruszane (poza oliwieniem), generalnie połowa kanałów mi chodzi na astrze jak i na hot birdzie, po skanowaniu przejrzałem te 500 znalezionych i zaywarzyłem że tuner znalazł mi kilka częstotliwości tv trwam i jedna mi zadziałała, niestety wciąż nie mam np. tele5, sat1, vivy, pro7 (na niektórych mam "No audio/video data" a na niektórych "No or bad signal") itp. Czasami jak oglądam jakiś kanał to pojawia mi się okienko "No audio/video data" na kilka sekund. Dodam że mieszkam na wschodzie kraju (Olsztyn) i mam trochę drzew w okolicy anteny, ale chyba to nie ma zaczenia, skoro wszystkie kanały które odbierają i nieodbierają są na tej samej satelicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posprawdzaj parametry transponderów Astry 19.2E - przykładowo:

 

Tele 5 nadaje z 12.480 V SR=27500 FEC=3/4

Sat1, Pro7 są dostępne na 12.544 H SR=22000 FEC=5/6

VIVA z 11.973 V SR=27500 FEC=3/4

 

Jeżeli częstotliwości są dobre, to koniecznie sprawdź ten przełącznik DiSEqC. Odłącz go od instalacji antenowej i podłącz konwerter z Astry bezpośrednio do tunera. Jeżeli będzie sygnał, znaczy, że DiSEqC nawalił. Również obejrzyj te konwertery i stan kabli - tych przyczyn również nie wykluczam.

 

A tak poza tym, to na innym (poprzednim) tunerze nie ma żadnych problemów z odbiorem? Sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli wyskakuje Tobie komunikat "No audio/video data" to znaczy, że kanał jest nieaktywny - zmienił częstotliwość. Próbowałeś przywrócić mu ustawienia fabryczne?

 

Możliwa jest jeszcze taka opcja... ponieważ korzystasz już ze starej instalacji antenowej. Może być tak, że nowy tuner nie potrafi zaakceptować konwertera. Sprawdź swój nabytek z twardym dyskiem na jakiejś innej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...