Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem kanału supertennis na drugim TV


leafeu
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Opis problemu:

Instalacja satelitarna na 2 telewizory (2 tunery Technisat Combobox i Ferguson Ariva), antena 80 cm, Konverter Monoblock Twin na Astrę i Hot Birda.

W pierwszym pokoju jest tuner Technisatu i kanał Supertennis odbiera bez problemu.

W drugim pokoju często nie i wskazania na Fergusonie pokazują tzw bieżący BER od 200 do ok 370 10e-8. I jest albo czarny ekran albo obraz tnie.

Czasami pomaga, choć też niezbyt często (w zależności od pogody) wybranie na pierwszym tunerze Technisat kanałów z DVBT, lub TVN, RAI...(ogólnie chyba te z Hot Bird) a przełączenie na np. Polsat, TVP 2, Eurosport DE itd powoduje powrót do problemu na drugim TV.

 

Czy coś można tu poprawić aby na drugim telewizorze też Supertennis był dostępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miał dwa mierniki jeden jakiś prosty, a drugi zaawansowany z podglądem i masą opcji na wyświetlaczu - mógł tam m.in wpisać częstotliwości transpondera, przeszukać go, zobaczyć podgląd, odczytać poziom sygnału itp.

Wpinał się do konwertera. Niestety nie mam informacji dot. szczegółowych pomiarów.

Sprawdzany też był inny przełącznik diseqc ale nic to nie dało.

Zastanawiam się jeszcze, skoro programy DVB-S2 są takie poddatne na zakłócenia czy czasem nie zakłócają sygnału nadajniki tel. kom. (jakieś 200 metrów od anteny na pobliskim budynku) Ciekawe jest też to że po wymianie na zeza w czasie deszczu te zakłócenia były jakieś mniejsze i udało się zobaczyć jakieś szczątkowe fragmenty programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie muszą mieć charakteru ciągłego. Wszystko co tutaj mamy może pomóc rozwiać dopiero analiza widma, a tego nie mamy i raczej nie dostaniemy.

BTS-u nie wyłączy, więc można zmienić jeszcze lokalizację anteny satelitarnej albo wykonać ekran jeśli BTS jest z boku. Sukcesu jednak nie gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sygnał z transpondera 12.476 GHz pol. H gdzie nadaje kanał Super Tennis HD, może być zakłócany przez telefony DECT (bezprzewodowe) dość popularne w mieszkaniach. Telefony DECT mają dynamicznie zmienne kanały więc zjawisko może być chwilowe. W niektórych przypadkach (zależnie od aktualnie wybranego kanału do BTS) może również zakłócać telefonia GSM np. blisko kładziony telefon.

Podstawowa zasada, blisko dekodera nie należy stawiać telefonu bezprzewodowego DECT, urządzeń WiFi lub telefonu komórkowego. W celu diagnostyki najlepiej jest odłączyć wymienione urządzenia od zasilania i zweryfikować odbiór. Transponder 12.476 GHz pol. H jest jednym z najtańszych oferowanych nadawcom, właśnie ze względu na podatność na wymienione zakłócenia.

Dla dociekliwych:

Sygnał który otrzymuje dekoder z konwertera mieści się w pasmie 950–1950 MHz (polaryzacja pozioma).

Telefonia GSM http://pl.wikipedia.org/wiki/Cz%C4%99st ... M_w_Polsce

Telefony DECT http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_En ... unications

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@support458

Tu w tym przypadku nie używam telefonu DECT (być może wyżej/niżej sąsiad). Telefony też są oddalone.

ps.

Po zakryciu folią aluminiową konwertera Astry (powoduje to wyłączenie tego satelity), kanały które były wcześniej blokowane z HotBirda wyświetlają się. Wyraźnie jest konflikt między Astrą a HotBirdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@support458

ps.Po zakryciu folią aluminiową konwertera Astry (powoduje to wyłączenie tego satelity), kanały które były wcześniej blokowane z HotBirda wyświetlają się. Wyraźnie jest konflikt między Astrą a HotBirdem.

Być może DiSEqC nie odłącza poprawnie konwertera od Astry i sygnał z astry zakłóca HotBird.

Dekodery CP dobrze współpracują tylko z DiSEqC 1.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@support458

Też mam wrażenie że to może być zakłócenie tego typu. Raczej nie będzie to zakłócenie GSM, bo jeśli jest jeden tuner to na nim działa i Asta i HotBird.

DiSEqC jest 1.0 - tuner Technisatu nie obsługuje nic innego.

 

Czym się różni ustawienie dla DiSEqC dla np HotBird A - port 1 od A/B dla HotBirda bo też taka opcja jest dostępna w Technisacie?

Dostępne są 4 opcje A, B, A/B, B/A. Teraz dla Hotbirda jest A a dla Astry B/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukając jeszcze jakiś informacji na ten temat znalazłem cytując "Przy zastosowaniu dwóch Twinów i dwóch przełączników DiSEqC1.0 na raz najczęściej nie ma odbioru na jednym z tunerów!"

Dlatego zaleca się Przełącznik Wavefrontier 5/2+1 lub Przełącznik DiSEqC2.0 Axing SPU52-00 basic-line 5/2. Czyli problem z blokowaniem odbioru musi być znany.

Niestety oba są dla DiSEqC 2.0 (Technisat obsługuje 1.0) i są zalecane do przełączania dwóch konwerterów Twin przez nbox recordera lub odbiornik Twin HD PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja się spotkałem mam bardzo podobną sytuacje jak kolega @leafeu. Też bardzo długo się zastanawiałem jak to możliwe że dekoder główny "widzi" kanał SuperTennis Hd, a dodatkowy w usłudze mulitroom już nie.Poprawiałem antenę kilka razy, zamieniałem pozycjami dekodery i podłączałem pod różne kable antenowe i nadal nic.Aż pewnego dnia przy sprzątaniu znalazłem pudełko po konwerterze i tu niespodzianka kupiłem quada przeznaczonego jak się później okazało na rynek niemiecki.Gdzie były zamienione pozycję satelitów HotBird i Astra i stąd całe zamieszanie w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...