Skocz do zawartości
  • 0

Panasonic LED rusza się ekran


oneonexxx
 Udostępnij

Pytanie

Witam nie zawracałem uwagi na to po zakupie bo wszystko jest okej..lecz dzisiaj dotarły szmateczki z mikrofibry i chciałem wypróbować... dotykam a tu ekran czuć jak się cofa troszkę do tyłu...zadzwoniłem do sprzedawcy same pozytywy ma i mówi matryca jest coś elastyczna,że nie jest przytwierdzona całkowicie do oprawki czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niech sprzedawca nie opowiada Ci takich bajek. To , że matryce są elastyczne to nie świadczy o tym , aby nie były przytwierdzone solidnie do ramki (obudowy). Ja mam Samsunga Ue55F9000 i matryca ani nie drgnie , jest solidnie zamocowana do całej ramki i nigdzie nie ma najmniejszego luzu. Reklamuj TV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisałem do Panasonica i czekam na odpowiedz.

 

Poczytałem w necie i pisze Samsungi i Sony mają matryce stale przytwierdzoną do Ramki ponieważ matryca jest cieniutka jak folia...jakoś tak

 

natomiast philips,sharp,panasonic mają ruchomą matrycę zależy od modelu tv(nawet jedna osoba dzwoniła do philipsa i powiedzieli ze tak ma być) a co lepsze ta osoba miała w instrukcji philipsa napisane ze może się poruszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam dzwoniłem dzisiaj do Panasonica i mi powiedzieli z tym,że ekran się rusza tak ma być bo nie jest na stałe przytwierdzony.Poczytałem w necie i ktoś pisał...Samsung i Sony mają matrycę cieniutką jak folia i ona przylega bezpośrednio do ramki natomiast Sharp,Philips,Panasonic takiej nie mają(nie wszystkie modele)

 

Odnośnie czyszczenia przyszły dzisiaj ściereczki z Vileda 10zł sztuka jedną zwilżyłem wodą destylowana przetarłem ekran a drugą próbuje wycierać i co?? mazie jak nie wiem co myślałem,że szlak mnie trafi jak wyschła woda to mazie,co gorsze jak się tarło mocniej to znikała maż,ale za chwile sama wychodziła zdesperowany poleciałem do sklepu u mnie bo przypomniałem sobie o ściereczkach z mikrofibry tylko takie ze słoneczkiem,że to nie magia itp tak pisze na opakowaniu nie zostawiają smug.. jeszcze raz przetarłem zwilżoną a potem mikrofibrą za 2.30zł i tylko mocniej trzeba było docisnąć i nie ma NIC nawet świecąc latarką prosto w tv i pod skosem a wtedy jak się poświeciło latarką to myślałem...po co ja to ruszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

mi sie tam wyczyścił,ale tak jak mówię taka ściereczka jak do okularów,zwilżyłem ja przetarłem i za raz drugą taką samą suchą wycierałem i smuga na smudze.. a brałem wodą destylowaną.Dobre 1h się męczyłem i efekt ten sam tzn co wytarłem znikła ''smuga'' i za chwile powstała znów w tym samym miejscu im więcej tarłem tym większe smugi.I kupiłem ściereczkę z MF za 2.30 która nie pozostawia smug nie rysuje tak pisze i spróbowałem,zmoczyłem znów tą ściereczkę co z neta zamówiłem,przetarłem ekran i za raz po niej tą mikrofibrą i wszystko zeszło.. a już klnąłem po co ja to ruszałem.

 

Ale ramkę w koło jak i podstawkę mam taką błyszczącą i jak się weżmie MF lub nawet tą specialną delikatnie to się moment rysuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może się zdarzać przy ekranach LED bo są po prostu lekkie i delikatne, przy procesie montażu musi być łatwość składania i do tego stosują obudowę lekką z plastiku i cienką.Natomiast LCD starej daty są ciężkie i są wykonane solidniej ze względu na wagę monitora i stosowanie innego typu matrycy jak i również bezpieczeństwo użytkowania(tak łatwo go nie wykoleisz ze stolika).Mój Panasonic starej daty jest solidnie wykonany i ma gruby plastik.Natomiast Toshiba LED lekki ,cienki plastik i ekran nie jest dopasowany idealnie do ramki .Wykonany jest z taniego plastiku ponieważ przy wyższej temperaturze pokojowej słychać trzaski po wyłączeniu tv.Taki przypadek mam przy chromo tv Curtis który ma już 15 lat i jeszcze działa.Dodam jeszcze że wykonany Panasonic LED w Japonii jest solidniej wykonany ze względu na lepszą jakość technologiczną odlewniczą obudów i zastosowanych materiałów.W europie nikt do tego zbytniej wagi nie przywiązuje jak na przykład firma turecka która produkuje sprzęt AGD i RTV masowo między innymi dla Toshiby .I jeszcze jedno,na rynek wschodnioeuropejski jest wysyłany sprzęt w tym do Polski drugiego rzutu dlatego w naszych sklepach jest bardzo dużo zwrotów następnego dnia lub w ciągu mniej więcej 14 dni.Chodzi tu o TV ,dekodery SAT itp.Dodam jeszcze że tv przeznaczone na rynek niemiecki a mające wadę matrycy trafiają do naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam byłem dzisiaj w dwóch sklepach i widziałem ten model co mój z ciekawości dotknąłem palcem i wszystko sztywne było nic nie odchodziło,w drugim sklepie to samo też wszystko ok.Dzwonię do sprzedawcy same pozytywy na allegro ma on mówi dziwne...ale w czym to Panu przeszkadza? dzieje się coś z obrazem ja,że nie mowi trudno mu powiedzieć mówi jeżeli to przeszkadza bardzo to udać się do serwisu może coś tam nie dokręcone jest czy jak ale mówi tam nic nie ma prawa się stać.Do tego mówi zaraz zobaczę bo mam tutaj drugi TV i przystawił tel nawet do niego i mówi niech pan posłucha i faktycznie dzwięk ten co umnie jak odchodzi matryca i sie ja puści to wraca(nie wiem czy testował na tym tv co ja czy do innego specialnie przystawił)mówi luz jest około 2mm sam nie wiem co zrobić..teoretycznie nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż,tv na płasko połóż,wkrętak z końcówką magnetyczną,odkręć obudowę(w miejscu gdzie są strzałki),podnieś 5 cm lub 10 cm pokrywę,odłącz przewody głośnikowe i przewód zasilający i zobacz co jest grane.Sprawdzisz przy okazji jakiej marki jest elektronika- powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co się ma uszkodzić? Odkręcasz obudowę,delikatnie podnosisz ze względu na kable głośnikowe i przewód do zasilacza i je odłączasz.Plomby na odbiorniku nie ma.Serwis zrobił by to samo.Sprawdzasz jak jest mocowana matryca,czy przez zatrzaski czy sama tylna obudowa ma coś do tego lub czegoś zapomniano przy montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...