Skocz do zawartości
  • 0

Przenoszenie nagranego wideo z telewizora na komputer


Learvyn
 Udostępnij

Pytanie

Witam, dziś nagrałem sobie video z DVB-T (wbudowany do telewizora LG 32LB57). Był to pierwszy raz, aczkolwiek mam pewien problem... Jak na telewizorze mogę wszystko z zewnętrznego dysku odczytać bez problemu, to podłączając ten dysk do komputera, w ogóle go nie czyta (podejrzewam, że to za sprawą tegoż to nagrania)! Co większa, nie mogę przerzucić filmu na dysk komputera. Czy w ogóle jest jakaś możliwość zrobienia tego? Nie mam pojęcia, czy dobry dział, aczkolwiek bardzo, bardzo chciałbym zachować materiał na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może dysk został zaszyfrowany (niektóre TV tak robią)?

"Wszystko", czyli też to, co tam było, czy wszystko, co się po podłączeniu nagrało?

Czy sam dysk rozpoznawany jest przez komputer po podłączeniu ? (nie mam na myśli czytania zawartości, tylko czytania informacji o samym dysku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Nie wiem, czy został zaszyfrowany.

2. No najpierw musiałem wyczyścić cały dysk, żeby móc nagrywać. Teraz mogę nagrywać wszystko, ale wstępu do przenoszenia innych plików nie mam.

3. Rozpoznawany to jest, bo po podłączeniu w Panelu Sterowania w urządzeniach pojawia się, ale w moim komputerze już nie. ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie musisz się męczyć. TV formatuje sobie dysk własnym systemem. Niestety coraz mniej urządzeń (TV, Receiver, itp) umożliwia dowolny eksport nagrań. W tej dziedzinie robi się powoli jedno wielkie gó...o. Parowanie, szyfrowanie nagrań, CI+...

 

...witamy we wspaniałym, nowym "wolnym" świecie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I w taki sposób telewizja sama prosi się o upadek! W dzisiejszych czasach, w dobie Internetu, taki scenariusz wcale nie jest nierealny... :roll:

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

 

Najwyraźniej telewizor autora niniejszego wątku zachowuje się po prostu tak, jak np. dekodery dedykowane Cyfrowego Polsatu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Niestety coraz mniej urządzeń (TV, Receiver, itp) umożliwia dowolny eksport nagrań. W tej dziedzinie robi się powoli jedno wielkie gó...o. Parowanie, szyfrowanie nagrań, CI+...

Nic bardziej mylnego - wszystko zależy od zasobności naszego portfela.

Jeśli ktoś oczekuje, że za 500 zł kupi sprzęt wszystkomający - to moje gratulacje, dla jego optymizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zupełnie błędne mniemanie. Tendencji do wprowadzania wszelkiego rodzaju restrykcji nie da się nie zauważyć. Poza tym właśnie urządzenia "z górnej półki", jak np Panasonic takie restrykcje wprowadzają już od lat.

 

A jeżeli możliwość zwykłego eksportu nagrania w formacie 1:1 odebranego streamu na dysk sformatowany w FAT32 przypisujesz urądzeniom drogim i - jak się wyraziłeś - "wszystkomającym", to podejrzewam, że albo "przespałeś" pewien etap rozwoju techniki DVB, albo po prostu jesteś bardzo młody... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Heh, no właśnie!

Ja mam zwykłego "Ferdka" kupionego niegdyś za 350 zł, do niego mam podłączony zewnętrzny twardy dysk, a w tunerku tym "siedzi" moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu. I nagrania dokonane za pomocą tego tunera na ten zewnętrzny dysk mogę bez problemów przerzucać do komputera i na nim też je odtwarzać. :)

Wszystko zależy po prostu od konkretnego sprzętu, modelu itp. Telewizor autora niniejszego wątku po prostu zapisuje dane w "swoim" własnym systemie plików, co sprawia, że nie jest możliwy odczyt takiego dysku przez komputer. Jest to nic innego, jak po prostu jedna z form zabezpieczenia nagrań. I to, czy sprzęt jest tani, czy drogi, to raczej nie ma znaczenia... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...