Skocz do zawartości
  • 0

Czasza 200


dawid.tomalak
 Udostępnij

Pytanie

witam, kupuję czaszę używaną ale dobrego stanu 200 cm na maszcie około 1 metr z siłownikiem tunerem i pozycjonerem. mieszkam w okolicach szamotuł (30 km na pn zach od poznania) moje pytanie brzmi jaki zakres satelit moge łapac? (od ile wsch do ile zach) i co zrobic by odbierac jeszcze wiecej.

dla mnie hasła typu pasmo c pasmo ku transponder itd mało dosyć mówia dlatego prosze o pomoc :) specjalnie dlatego m.in sie tutaj zalogowalem:)

chce odbierac najwiecej jak sie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pewnie będziesz musiał zacząć od zaproszenia jakiegoś speca do prawidłowego ustawienia tego sprzętu, bo jest to trudna i żmudna praca, tym bardziej jak ktoś się wcale w tym nie orientuje. Odbierać powinieneś prawie wszystko co jest widoczne w Polsce (nie piszę, że wszystko bo mi się nie chce sprawdzać czy na pewno i czego nie), oczywiście jeśli nie ogranicza Cię okolica, czyli ani żadne drzewa ani budynki nie będą zasłaniały satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siłownik tylko antenę pcha lub ciągnie, polarmount (odpowiednie mocowanie z tyłu, zakładam że kupowana przez Ciebie antena taki ma) zapewni, że będzie się przemieszczać (po ustawieniu) po prawidłowej osi, zapewniając odbiór także satelitów zawieszonych nisko nad horyzontem. Parabole są OK, może odbierać wszystkie pasma, ale antena tylko skupia i odbija sygnał - to, jakie pasmo odbiera - zapewnia konwerter. Do każdego pasma są osobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witam, kupuję czaszę używaną ale dobrego stanu 200 cm na maszcie około 1 metr z siłownikiem tunerem i pozycjonerem. mieszkam w okolicach szamotuł (30 km na pn zach od poznania) moje pytanie brzmi jaki zakres satelit moge łapac? (od ile wsch do ile zach) i co zrobic by odbierac jeszcze wiecej.

dla mnie hasła typu pasmo c pasmo ku transponder itd mało dosyć mówia dlatego prosze o pomoc :) specjalnie dlatego m.in sie tutaj zalogowalem:)

chce odbierac najwiecej jak sie da!

 

Jak byś potrzebował pomocy ,to nie daleko od Ciebie bo w Lesznie mieszka kol Peyu on zajmuje się montażem i ustawieniem takich kolosów .Zrobi ci to szybko i sprawnie ,to jeden z najlepszych specjalistów w kraju :D

Możesz poczytać o nim w 11/2014 nr Sat Kuriera . :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki :)

 

wczoraj pojechałem zrobić część wpłaty i odebrać tuner i pozycjoner. ale facet nie wiem ale chyba w BALONA mnie zrobił :( nie wiem co robić.... zapłaciłem 400 zł przedpłaty i dostałem tuner Rockdale Satelitte Receiver SLC-7 i pozycjoner Dish Control, oba sprzęty mega stare (lata osiemdziesiąte) na gałkę, nie wiek z tyulu podłaczyc a facet nie ma zadnej incji ani w necie nic nie ma... boje sie ze antena i silownik tez moga byc wadliwe a on ma je juz odlaczone i nie moize mi przetestoweac.... zd rugiej strony na nowa 2 metry mnie nie stac a nie wiem kto w poznaniu lub szamotulach ma do sprzedania dobra ale uzywana... co robic!! doradzicie mi cos ? ktos zna ten sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem gdzie kupiłeś antenę i za jaką faktyczną cenę, ale sama antena(mam nadzieję, że ją widziałeś) jest bardzo droga. Jak sprawny siłownik + antena 200cm. wyjdzie cię choćby i 800zł. to nie straciłeś. Mam nadzieję, że wiesz w co się pakujesz. Jak ci @Peyu pomoże to jeszcze masz szansę na wyjście na prostą, bo montaż takiej anteny przez specjalistów(o ile by się znaleźli) też by nie mało kosztował. W dodatku chcesz pasmo C + Ku, widzisz ile kosztuje konwerter 2w1. Rozkładając to na dwie rzeczy też tanio nie wyjdzie. To się tak mówi wszystko pięknie, ładnie, ale ta pasja kosztuje niestety.

 

Jak coś na Allegro masz zwrot towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to muszę w dołek samemu zabetonować masz (pod kątem 90 stopni idealnie?) i pozniej majster przyjedzie i zainstaluje antene. :) ciekawe jakie satelity bede lapal ;) hehe :) a to jest prawda ze kazdego dnia mozna inne lapac (skrajne pozycje) po to od ruchu ziemi zalezy niby? czy tez codziennie te same? :)

 

ciekawe jak bedzie :)

bartolinos pocieszyles mnie nieco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozycje sat które odbierzesz zależy od miejsca twojego zamieszkania oraz od umiejętności instalatora (to łatwe nie bedzie jeśli zlecisz mu odbiór orbity od horyzont po horyzont).

Pozycji z drugiej półkuli globu też nie odbierzesz tylko te które są powyżej linii horyzontu w zależności od miejsca zamieszkania. Jak antena patrzy na skrajnych w zimie to siła rzeczy nie ma szans na odbiór.

Jesli mogę spytać instalatora masz pewnego ? pytam dlatego bo nie chce aby oszukał cie na kasę a robotę zrobił "po łebkach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na stronie http://www.dishpointer.com/ zaznacz/wpisz swoją lokalizację dokładnie i sprawdź czy w miejscu gdzie będzie antena zamontowana odbierzesz daną pozycję satelitarną i czy coś nie zastawia sygnału np blok też sprawdzisz.

 

Na stronie http://www.satbeams.com/ sprawdź jaka duża antena jest nie zbędna do odbioru sygnału z danej pozycji sat w miejscu lokalizacji twojej anteny. Zwróć uwagę że większość pozycji sat ma po kilka wiązek sygnału i dla każdej wiązki trzeba sprawdzić jak dużą antenę potrzebujesz czyli jak masz antenę 200 cm a pokaże ci 230 cm to raczej ciężko będzie z tej wiązki odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, jechałem busem do Poznania i widziałem że na dachu jest taka zdzwoniłem zapytałem (bo tam też firma jest warsztat jakiś) i facet się zgodził.

 

Instalatora nie mam zaklepanego ale tak do 100 zł bym chciał się zmieścić ten facet 100 zł proponuje jak macie kogoś pewnego do stówy to piszcie śmiało i wezmę jego.

 

Dziękuje za przydatne linki. Chce odbierac wszystko co sie da!! Teraz to pola same a antena na ogrodzie naziemi będzie (na maszcie) :)[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

100 zl za zamontowanie anteny 200 z słownikiem to bardzo wątpię aby to było zrobione dobrze. Za zamontowanie 80 biorą po 120-150 zł. Robiłem tego w latach 90 sporo i wtedy aby ustawić taką antenę od horyzontu do horyzontu trzeba bylo poświęcić 3-4 godziny bez montowania stojaka tylko ustawienie i brało się za to 200-250 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie masz sygnału, tylko masz teoretyczną widoczność, a to nie to samo. Informacje oznaczają tylko, że dany satelita jest u Ciebie nad linią horyzontu. To jednak nie oznacza, że będzie go widać w praktyce, bo musiałbyś mieć zero przeszkód terenowych, pagórków ani nic, tylko teren płaski jak stół jak okiem sięgnąć, co jest relatywnie rzadkim przypadkiem. Ocenić co faktycznie da się konkretnie odebrać uda się dopiero na etapie instalacji.

 

Realnie w Polsce niewiele osób wylatuje za 90°E i 55,5°W-58°W na zachodzie i to też przy założeniu dobrych warunków co do ewentualnych przeszkód terenowych (i odpowiedniej instalacji).

 

Siłowniki się nie obracają same (sugeruję zobaczyć jak on wygląda), a wysuwają/wsuwają ramię, które odpowiednio pcha/ciągnie antenę posiadającą stosowny uchwyt (tzw. polarmount). Logicznym jest, że 200° antena się nie obróci (co zresztą i tak nie miałoby żadnego sensu technicznego, patrzyłaby w ziemię).

 

Ściągaj antenę i wstawiaj zdjęcia, zwłaszcza tyłu i się zobaczy co z tego będzie. Instalacji na moje oko sam nie ogarniesz - to jest temat dla osoby doświadczonej, pewnie ktoś z tamtych okolic się znajdzie, ale nie będzie to tania impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...