Skocz do zawartości
  • 0

Pomóżcie mi Waszej koleżance Clone+ całkiem zaniemógł w 1 se


pixidi1977
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Od ponad 2 lat używam Clone + , tunery Philips PVR 250 Gb ( dwa) od soboty nie wiem co się stało, najpierw zaczęło urwyać przesył z głównego, potem z drugiego.Tak jest od czwartku tego miesiąca czyli zaledwie 4 dni!

W tej chwili nie działa żaden, trzeba latać z kartą cyfry, czyli jakby Clona nie było. Przy włożeniu karty od Clone plus do tunera albo żadne na karcie światełko się nie pali lub 2 czerwone. Nic nie dalo odłączanie od prądu czy to Clona czy tunerów, one tylko po włożeniu pokazują info aby sprawdzić czy karta jest włożona. Już został zmieniony jeden tuner na stary Sagem SD, ale to samo. Sam Clone też był odpięty od zasilania 2 doby, nic to nie dało. Jednak kiedy wkładam kartę do Clona tę dołączoną, zapalają się światełka, także te zielone, a czerwone ostatnie czy pierwsze miga, tak jakby karta się ładowała, ale to tylko to, zamienione już były też karty, również nic to nie dalo, a najdziwniejsze jest dla mnie, że przestał najpierw działać główny i to nagle, stracił sygnał, a za jakiś czas powiedzmy pól godziny ten drugi.

Nie mam pomysłu do mogłabym zrobić, bo trochę mi to potrzebne. Jeżdzę na wózku i jeździć z kartą bez sensu, jak leże i czasem już też tak było zanikał sygnał trzeba było wyjąć kartę Clona lub odłączyć tuner i wszystko wracało do normy. Problemy co raz większe z cięciem programów pojawił się z momencie połączenia cyfry z NC+, ale to co nagle stało się z w czwartek od tak po prostu. Napiszcie KOLEDZY co mogę zrobić, co mogło się tak nagle stać, że karty nie świecą - najczęściej, a jeśli świecą 2 czerwone lampki, co i tak nie daje to w tym drugim tunerze i to w tym Sagem SD. Tak czy inaczej obraz , dźwięc, nic nie jest przesyłane? Co może być powodem takie stanu rzeczy? Za bardzo nie chcę multiroom, bo kable po podłodze musialabym gdzieś ciągnąć, coś wspominali o jakiś kartach, które przez sieć elektryczną przesyłają sygnał, ale nie wiem jak to się sprawdzi, co to chyba nowość, a przede wszystkim mając Clone plus, bez sensu jeszcze multiroom tylko nie wiem gdzie szukać przyczyny. Jedna rzecz jaką ostatnio zrobiłam, ale nie wiem czy to po 3 dniach od zaniknięcia wszystkiego na kartach do tv było podłączenie do ostatniego gniazdka HDMI w telewizorze , MacBooka, aby oglądać oraz z niego na TV. Router mam TP link 2 zakresowy 2,4 i 5 Hz , piszę już tu wszystko, co mogłoby komuś podpowiedzieć skąd wziął się ten problem z Clonem i jego kartami, że nie przesyłają od karty z Clona sygnału, a , żeby było jasne także, miejsce ustawienia niczego nie zostało zmienione, aby był Clone za daleko, czy tuner przesunięty.

W tunerzez pali się dioda kiedy go się włączy z czerwonego, załapuje na zielony, czy na aktywny tuner jest, , na Clone też są zapalone i te czerwone i zielone, a wiadomo kiedy kartę się wyjmie wszystkie zaczynają migać, do momentu włożenia z powrotem karty, no ale to nic nie daje, kolejności wkładania kart, rozłączanie od gniazdek elektrycznych, już sama nie wiem, a bardzo mi jest to potrzebne i nie wiem co mam zrobić, czy mógł się zepsuć Clone mimo, że mając kartę zachowuje się tak samo jak kiedyś, czy coś z kartami- tylko dziwne, że tak nagle i obydwie by się popsuły? Ja mam umowę z cyfrą do końca stycznia, więc szkoda mi tych 2 miesięcy, a to co oferują po 8 latach bycia ich abonentem, to śmiechu warte. Podpytywalam o multiroom, ale mówią, że on nie będzie działał z tunerem Philips PVR HD 250 GB, nie wiem czy to prawda, czy następna bajka opowiadana przez nich? Tak czy siak, ja wolałabym wrócić do swojego Clona , tylko najpierw będę czekała na pomysł tutaj co jeszcze mogę zrobić aby sprawdzić , w czym leży problem, bo może to jakaś błahostka, której nie umiem rozwiązać bez pomocy i wytłumaczenia łapotologicznego jeśli mogę prosić, bo będę musiała zrobić to sama!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zaraz, zaraz - oczywiście to co piszecie to prawda, ale na razie jeszcze splitter powinien działać. W wątku poświęconym współpracy ze splitterami nie ma informacji od użytkowników, że masowo wszystko padło.

Dlatego @pixidi1977 sprawdź czy nadal jest problem. Mogły być jakieś chwilowe trudności, ale ogólnie powinno jeszcze działać. Jeśli nadal masz ciemność - zajrzyd do instrukcji Clone+ i jeśli jeszcze tego nie robiłaś - spróbuj na nowo zaprogramować karty w serwerze - tak jak się to robi za pierwszym razem po zakupie. Jeśli to nie pomaga, to zostaje jeszcze możliwość załadowania nowej wersji oprogramowania do Clone+ po USB, szczegóły są na stronie domowej producenta (ale chyba nie da rady tego zrobić z MacBooka, zalecam coś Windows albo jeśli nie masz doświadczenia - wyślij to do serwisu, żeby zrobił to ktoś, kto czymś takim już się zajmował).

Kanały niekodowane (np. TV Polonia) działają?

 

Ponieważ nie ma masowych zgłoszeń, że nc+ już ubiła splittery, to musi to być jakaś inna przyczyna, że Clone+ przestał pracować na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jutro sprawdzę, czy problem minął. Szukałam jak za pierwszym razem koduje siękarty, ale nie mogę znaleźć książeczki od Clone +, czy krótko i zwięźle ktoś mógłby napisać, bo jak kupowałam to też tego nie robiłam.

Polonia itd też nie działała na kartach od Clone , był tylko napis , że karta błędnie włożona.

Dziś była aktualizacja oprogramowania w cyfrze, może teraz po niej też coś się zmieni na dobre.

Czy ktoś słyszał o tej nowej usłudze multiroom w nc+ , gdzie kupuje się pare dwóch jakiś kart , które podłącza się do prądu i one za pomocą łącza elektrycznego łączą się z sobą i w ten sposób przesyłany jest sygnał? Czy to działa, obraz jest dobry i nie tnie? Pytam, bo mam co prawda konwerter quatro, ale nie mam jak pociągnąć 2 kabla do drugiego pokoju, żeby nie biegł przez środek mieszkania, a po wi fi podobno lubi się przycinać obraz. Ja znalazłam takie karty na allegro, ale w cyfrze twierdzą, że mają je także. Para w Allegro kosztuje 149 zł, ale kupować kota w worku to bez sensu. Druga sprawa, muszę poczekać co zaoferuje NC + , bo to co teraz zaproponowali, to śmiechu warte. 150 z multiroom, a połowy programów nie potrzebuję, jednak przy niższych nie ma tych o które mi chodzi, a nie wiem czy pójdą na to, aby rezygnować np z całego Canal plus na korzyść innych. Na razie napiszę wypowiedzenie z końcem stycznia, może wtedy się ogarną troszkę z ceną. Polsat cyfrowy ma zdecydowanie tańszą ofertę, tylko nie wiem w jaki sposób u nich multiroom mozna połączyć czy do tego drugiego dekodera muszą biec 2 kable czy wystarczy jeden od głównego dekodera, może się orientujecie, bo w NC+ już wiem, przynajmniej mi tak powiedziano, że do tego drugiego, nie głównego muszą dochodzić 2 kable, więc jeden przez środek mieszkania , co odpada.

Napiszę na pewno jutro czy udało się połączyć z powrotem Clone , tylko dziwne jest, że całkowicie padł, kiedy zadzwonili z nową ofertą i mówili o multiroom, ja oczywiście nie przystałam na warunki jakie proponowali przy przedłużeniu umowy, może jakąś blokadę wysłali, czy to możliwe, czy naciągana moja teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Piszę z pamięci, ale jeśli dobrze pamiętam, to tylko wyciągasz kartę nc+ z serwera i wkładasz do niego czarną kartę Clone+ na ok. 5 sekund, wyciągasz, wkładasz kolejną, a na koniec do serwera Clone+ wraca karta nc+, a czarne karty Clone+ do tunerów.

 

Natomiast zmiana oprogramowania Clone+ to już grubsza sprawa - serwer trzeba podłączyć przewodem USB do komputera i do zasilania, zainstalować oprogramowanie do aktualizacji Clone+ ( http://www.pl.cloneplus.com/strona/16,a ... wania.html ) i postępować zgodnie z komunikatami, po aktualizacji odłączamy Clone+ od zasilania i od USB. Karty trzeba programować na nowo.

 

Multiroom nc+ nie tak działa, a obecnie - dostajesz nowe tunery i je łączysz ze sobą kablami. Hipotetycznie można to tak przygotować, żeby wykorzystać instalację elektryczną, ale to nie dzieje się samo z siebie, tylko trzeba dokupić adapter sieciowy, do tego jest to obwarowane pewnymi ograniczeniami (całość musi pracować w tej samej fazie). Inne "karty" to może być jakiś inny zwykły splitter, nie wydaje mi się, żeby na Allegro sprzedawano prawdziwy multiroom nc+, bo do tego wymagane jest aneksowanie umowy.

 

Zmiana na umowie nie ma związku z padem Clone+ - przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mr.Orbita, przyczyna jest, NC+ prowadzi testy, a jeszcze sobie nie przypominam, żeby kiedykolwiek się tym jakoś szczególnie gorliwie chwalili.

Z tą Nagrą to nie będzie tak od razu, ale w przyszłym roku spodziewałbym się bardziej masywnych eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli jutro nic nie pomoże t tego co opisaliście, wgram oprogramowanie aktualizacyjne. Wezmę laptopa z Windows 8 ( chyba to nie problem ta 8?) , nie będę kombinowała na Macbook'u i zobaczę, ale miejmy nadzieję, że teraz zadziała, to co opisałeś z kartami wykonałam kilkakrotnie zanim napisałam pierwszy post, ale spróbuję jeszcze raz jutro po dzisiejszej aktualizacji NC+ , które dziś wysyłała, ściągniętą już mam, więc jutro próby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karta NC+ działa w oby dwóch dekoderach, tylko jak glupia z nią jeżdzę. Kiedy wkładałam ją do splitera , a potem wyciągałam i wkładałam tę od Clone to ładował ją jak zawsze, problem pojawia się po włożeniu już ich do dekodera, któregokolwiek, albo żadne światełko na niej się nie pali, albo tylko czerwone, chyba 2 od strony dekodera i pokazuje się ten komunikat o braku karty lub jej uszkodzeniu. Czasem tak bywało, ale wystarczyło wyłączyć i włączyć dekoder, ewentualnie załadować ją raz jeszcze w spliterze i było ok, więc ten komunikat tak mnie nie przeraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim, Clone plus zadziałał.

Mam kolejne pytanie także dotyczące Clone plus , a nie znalazłam takiego pytania na forum, więc stwierdzilam , że może tutaj uda mi się od Was dowiedzieć czegoś.

Jak wcześniej napisałam kończy mi się niedługo umowa. Co zrobię jeszcze nie wiem. W tej chwili mam dwa dekodery Philips PVR 250 GB, chociaz są to trochę mulące, głośne i dość często awaryjne, w naprawie w ciągu 2 lat był z 5 razy, za każdym razem wymieniany na nowy, a dostęp powietrza ma idealny, jednak padał za każdym razem twardy dysk, ale nie o tym.

W zeszłym roku kiedy myślałam o zmiańie dekodera dowiedziałam się, że CLONE plus działa tylko z dekoderami PHILIPS i starymi jeszcze bez HD dekoderami Sagem. Nie wiem czy była to prawda, czy nie, czy może na wtedy tak, a teraz już się to zmieniło, ale mam do Was pytanie czy to prawda, czy może gdybym wymieniła dekodery w cyfrze tym razem na : Turbo box 500 GB lub media box 500 GB, który lepszy? I jako drugi jakiś HD bez nagrywarki , nie wiem jakie oferują, to czy CLONE spełni swoje zadanie i rozdzieli sygnał, czy jeżeli chcę nadal używać go to muszę pozostać przy tych starych dekoderach. Będę wdzięczna za odpowiedzi, wolałabym takie pewne Tak lub Nie , nie trzeba mi dokładnie tłumaczyć dlaczego, bo techniczna za bardzo nie jestem, więc dla mnie najważniejszą kwestią jest nie skorzystanie z oferty multiroom, tym bardziej, że nikt nie wypowiedział się jaki obraz przesyłają te proponowane karty w NC + , łączące się ze sobą i przesyłające sygnał drogą elektryczną, bo po wi fi nie chcę, a jak wcześniej napisałam kable odpadają. Ja mam tam jakieś rozgałęźniki zrobione, ale wydaje mi się, że niestety wychodzi tylko jeden kabel tu z głównego i biegnie do drugiego dekodera. Jednak najszczęśliwsza byłabym jeżeli okazałoby się, że nowe dekodery nie mają jakiegoś zabezpieczenia na Clone czy inne splitery. Jeśli tak to pozostanie mi zostać na tym co mam, ale przede wszystkim muszę też uzyskać dobrą i atrakcyjną cenę, bo to co ostatnio mi wymyślają to KPINA ze stałych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze Clone+ powinien zadziałać z Pace PVR. turboBOX+ oraz mediaBOX+ nie będą działać z Clone+ (nc+ używa dwóch systemów dostępu warunkowego, te dwa modele są w drugim). Nie zadziała też wifiBOX+ i BOX+. Generalnie z aktualnej oferty ze splitterami nie działa nic.

 

O kartach przesyłających uprawnienia drogą elektryczną już wspomniałem - nie ma czegoś takiego, jakaś błędna informacja. Sama nc+ daje po prostu dekodery, które następnie można adapterem połączyć przez instalację elektryczną (z pewnymi ograniczeniami technicznymi), a na Allegro są zwykłe splittery - jak Clone+, co najwyżej kablowe (osobne kable).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"Sama nc+ daje po prostu dekodery, które następnie można adapterem połączyć przez instalację elektryczną (z pewnymi ograniczeniami technicznymi), a na Allegro są zwykłe splittery - jak Clone+, co najwyżej kablowe (osobne kable). "

 

Co to są te adaptery , w sensie jak się je podłącza , no i ewentualnie wtedy jaki jest w ogóle koszt takiego adaptera, orientujesz się może?

czyli jedynie coś takiego, ale jak padnie mi internet to i TV ?

Chodziło mi o coś chyba takiego, ale to do tego muszę jeszcze pewnie kabel doprowadzić od wi-fi , albo coś tam jeszcze dokupić.

 

Z ciekawości jutro zadzwonię sobie do cyfry i zapytam, o te karty, które nota bene oferował mi Pan od nich, próbując wcisnąć super ofertę przygotowaną specjalnie dla mnie za 150 zl :brawo:

 

Jutro zrobię też fotkę jakie mam kable do tego drugiego pokoju, może to jakoś rozjaśni sprawę i okaże się, że jest ich wystarczająca ilość, aby ultiroom w razie czego włączyć.

Aha nie rozumiem, dlaczego na starych sagemach jaki ma mój szwagier działa multiroom, a u mnie powiedzieli, że na tym co mam czyli Philips PVR, nie można zrobić multiroom, czy to następna ich ściema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na przestrzeni lat nc+ (dawniej CYFRA+) oferowała różne opcje jako multiroom. Szwagier mógł mieć po prostu osobny dekoder o osobną kartę, bez konieczności łączenia dekoderów między sobą. Teraz proponują inne opcje. Tu by się musiał wypowiedzieć ktoś oblatany w gadaniu z nc+, czy można ich pomęczyć o opcje niewymagające łączenia dekoderów, a najlepiej - z osobnymi niezależnymi kartami. Generalnie Philipsy PVR nie obsługują tego aktualnego multiroomu wymagającego łączenia dekoderów, więc poniekąd z prawdą się nie mijają, ale zmiana tego sprzętu może okazać się nie najlepszą opcją.

 

Adaptery powerline działają w skrócie tak, że łączysz dekoder z tym adapterem, a adapter do prądu. Całość musi być w obrębie jednej instalacji elektrycznej, w jednej fazie. Jeśli masz np. osobne liczniki na piętra, to nie wypali między piętrami itp. nc+ kiedyś oferowała swoje powerline, ale nie widzę tego teraz u nich na stronie. W takim przypadku jeśli padnie net, to powerline nadal będzie działać, więc TV nie będzie zagrożona.

 

Póki co sugeruję, aby zadzwonić i uzyskać szczegółowe informacje, tj. jakie dekodery chcą dokładnie dać i czy trzeba je łączyć ze sobą. Od początku zapieraj się, że nie masz możliwości prowadzenia dodatkowych kabli między dekoderami i tylko możesz mieć w punktach sygnał z satelity (bo już masz) i żeby do takich warunków dostosowali ofertę multiroomu. Ostatecznie, jeśli będą nieugięci - podpytaj się o powerline, czyli łączenie dekoderów przez instalację elektryczną - czy to mają, po ile i czy dadzą sobie uciąć rękę, że to będzie pewnie pracować, ale to na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dziękuję za tak fajną odpowiedź, ale z tą fazą to nie wiem jak mam. Mieszkam w bloku i na piętrze są po 2 liczniki do każdego mieszkania po jednym. Jak kiedyś na zewnątrz wybiło u mnie korek, bo przepięcie w lampie w łazience się zrobiło, to poszedł korek, ale ten główny przy drzwiach moich na klatce nie w domu, tylko w tej skrzynce, to sąsiedzi mieli, ja nie dopóki nie włożyłam nowego bezpiecznika, więc licznik jest jakby przypisany do mojego mieszkania, ale nie wiem czy to jedna faza to o czym piszesz, czy nie. Czy coś to co opisałam tobie dało i jesteś w stanie to z tego opisu stwierdzić ?

Wiem, że czasem nie ma u nas internetu , bo np. strzeli korek jakiś główny w piwnicy i wtedy już energetyka musi przyjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...