Skocz do zawartości
  • 0

TVN 24HD rwie obraz


miet55
 Udostępnij

Pytanie

Z problemem poprawnego odbioru TVN 24HD borykam się od 2 miesięcy. Wszystko zaczęło się przed dwoma laty jak kupiłem nowy TV. Okazało się, że Philips PFL6007 ma problem z nagrywaniem programów z częstotliwości 12265V, 12284H oraz 12188V. O ile te dwie ostatnie mógłbym odpuścić sobie to 12265V zawiera TVP2 HD i Polsat HD. Nawet oglądanie na wymienionych częstotliwościach powoduje restart TV. Dzieje się chyba dlatego, że dysk nagrywa na potrzeby Timeshift'u. W związku z powyższym zakupiłem dekoder ARIVA 250 Combo. Do pewnego czasu wszystko było OK! Coś uległo zmianie w systemie nadawania na TVP1 HD i zaczął przycinać mi głos. Sprawa została rozwiązana bo przecież to COMBO i mogłem ssać jedynkę z DVB-T. Po jakiś czasie tak samo zaczął przycinać dźwięk na TVN24 HD. Dodam, że tuner podłączony do innego TV nie wykazywał tego dziwnego zjawiska. Tak jakby coś niedobrego się działo na komunikacji HDMI. Po wyjęciu wtyku i ponownym włożeniu było już OK! Było również dobrze jak zmieniłem wyjście tunera z 1080p na 720p. We wrześniu kupiłem nowy tuner Ariva 203 ponieważ ten model nie sprawiał większych problemów. Testowałem przez tydzień Arive 203 od znajomego. Obecnie od ponad miesiąca TVN24 HD szarpie obrazem. Najbardziej widoczne jest to na przesuwającym się dolnym pasku, ale i na ekranie również. Sygnał jest na dobrym poziomie (Siła 85 Jakość 86) Wymieniłem konwerter na niby lepszy (INVERTO SINGLE BLACK ULTRA 0.2dB HD) i dalej to samo. Mam w domu jeszcze starszą Arive 120Combo i na niej jest dobrze. Niestety jej jakość nie powala. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trochę późne info, ale teraz mi to wpadło w oko - szarpie Ci tylko w poziomie? Nie ma pikselizacji jakby to był słaby sygnał? Sprawdź ustawienia wideo, możliwe, że masz przełączone wyjście HDMI na 60 Hz. Nie zawsze najwyższe ustawienie jest najlepsze. TV w Europie są nadawane z odświeżaniem 25/50 Hz i ustawianie wartości innych niż wielokrotność 25/50 kończy się tym, że dekoder sztucznie dorabia brakujące "nierówne" klatki. W System TV w menu przy rozdzielczości wideo masz mieć coś z końcówką inną niż _60.

 

Prywatnie nie zalecam też ustawiania 1080p, bo kanały w Polsce nadają 1080i i znowu dekoder musi coś dorabiać, a powiedzmy sobie szczerze, że to, co jest wbudowane w tańsze odbiorniki na procesorach ALi to nie jest szczyt techniki. Lepiej, żeby przetwarzaniem obrazu zajął się TV.

 

Generalnie jeśli chcesz się trzymać sztucznego 1080p, to ustaw 1080p_50, a jeśli nie, to zbadaj 1080i_50 - myślę, że przy dobrym TV to ustawienie sprawdzi się o wiele lepiej ;) Oczywiście o ile masz teraz _60, bo jeśli nie i masz cały czas dobrze ustawioną rozdzielczość z 50 Hz, to jest jakiś inny problem, może przewód HDMI daje popalić, zwłaszcza, że miałeś zgrzyty z poprzednim odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam to samo. Telewizor Sony Bravia oraz tuner Technisat DigiCorder S2X Plus HD. W dekoderze rozdzielczość HDMI mam ustawioną na automat, natomiast w telewizorze nie znalazłem opcji ustawienia rozdzielczości. Mi również rwie pasek info oraz niektóre transmisje na żywo, kiedy pojawiają się np. relacje reporterów z terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Mr. Orbita, jako że nie uzyskałem w tym wątku odpowiedzi przeniosłem się ze swoim problemem do wątku

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=126&t=35805&p=1026538#p1026538

Tam wszystko dokładnie opisuję, aczkolwiek może ktoś inny tu zajrzy więc jeszcze raz. Ustawienia dekodera mam jak najbardziej prawidłowe czyli częstotliwość 50Hz. Obraz szarpie niezależnie czy jest to 720i czy 1080i. Sorki z tym "p" w pierwszym wątku, pomyliłem się, myślałem dobrze a wyszło jak zwykle ;) Oczywiście, że ustawiam na 1080i 50 lub 720i 50. Teraz już wiem, że wszystkie A203 i A103 tak się zachowuję. Sprawdziłem to u kilku znajomych. Są też o tym wpisy w wątku o A103 i 203. Dla pełnego zobrazowania problemu załączam kilka filmów. Filmy należy pobrać gdyż odtwarzanie na stronie nie gwarantuje płynności.

https://onedrive.live.com/?cid=096c963dadee2a0e&id=96C963DADEE2A0E%213311&Bsrc=Share&Bpub=SDX.SkyDrive&authkey=!AmpdSQcM4a2ZOoA

Ostatni materiał to istna tragedia.

 

Mi również rwie pasek info oraz niektóre transmisje na żywo, kiedy pojawiają się np. relacje reporterów z terenu.

 

W zależności od emitowanego materiału. Tak jak wspomniałeś najbardziej widoczne jest na relacjach sportowych, reportażach ale i w studio jak jest np. najazd kamery też potrafi rwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...