Skocz do zawartości
  • 0

Jedna antena z konwerterem quad i dwa dekodery


kolos22
 Udostępnij

Pytanie

Mam dwa dekodery : Echostar 7400 pvr , do którego podłączone obydwa wejścia w dekoderze na Hot Birda i drugi dekoder Nbox ITI-2849ST , do którego podłączone są Hot Bird i Astra ( przełącznik Diseqc) - to wszystko jest zamontowane na jednej antenie 80 z konwerterem quad na Hot Birda . Mam problem z odbiorem z transporderami N-ki 11449 H i 11258 H tj . rano jakość sygnału wynosi ponad 70 % przy bezchmurnej pogodzie ,a parę godzin później sygnał potrafi spaść do 58-62 % , a nawet do 30 - kilku procent - parametry wzięte z miernika sygnału w dekoderze N . - Nie da się spokojnie oglądać kanałów z tego transpordera , bo są krótkotrwałe przerwy w odbiorze kanałów z tp N-ki. Pozostałe kanały z innych transporderów działają bez problemów . Czym to jest spowodowane - konwerterem , złym ustawieniem anteny ( ostatnio ustawiliśmy antenę i miałem sygnał zielony na ok 80 parę procent , jednak już następnego dnia spadł do poziomu 58-60 kilka procent i był koloru żółtego - sprawdzałem , bo znowu szarpało obrazem ), czy może czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na dekoderze Polsatu Echostar 7400 PVR transponder 11411 H ma siłę sygnału 99 % ,a jakość sygnału 70 %, a na dekoderze Nbox ITI-2849ST , ten sam transponder 11411 H ma siłę sygnału 85 % ,a jakość sygnału 36 % na tej samej antenie 85 cm. Czym to jest spowodowane i jak skorygować sygnał na dekoderze Nbox ITI-2849ST , by transponder 11411 H miał siłę sygnału 85 % ,a jakość sygnału powyżej 36 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każdy model dekodera może mieć inaczej wyskalowane wskazania siły i jakości sygnału. Zależy to od czułości głowicy, ale też od softu. Jeśli Ci działa bez zacięć ten transponder na 2849ST, to nie masz co się martwić. No chyba, że Ci ten pasek jakości działa na nerwy, to możesz poruszać delikatnie anteną i konwerterem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Na dekoderze Polsatu Echostar 7400 PVR transponder 11411 H ma siłę sygnału 99 % ,a jakość sygnału 70 %, a na dekoderze Nbox ITI-2849ST , ten sam transponder 11411 H ma siłę sygnału 85 % ,a jakość sygnału 36 % na tej samej antenie 85 cm. Czym to jest spowodowane i jak skorygować sygnał na dekoderze Nbox ITI-2849ST , by transponder 11411 H miał siłę sygnału 85 % ,a jakość sygnału powyżej 36 %.

Czy próbowałeś zamienić miejscami tunery i sprawdzić wtedy sygnał ?. Jeżeli po podpięciu EchoStara na miejsce Nbox ITI-2849ST będzie dobry sygnał na EchoStarze to nie masz się czym przejmować , a świadczyć to będzie o złych wskazaniach na paskach w Nbox ITI-2849ST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Na dekoderze Polsatu Echostar 7400 PVR transponder 11411 H ma siłę sygnału 99 % ,a jakość sygnału 70 %, a na dekoderze Nbox ITI-2849ST , ten sam transponder 11411 H ma siłę sygnału 85 % ,a jakość sygnału 36 % na tej samej antenie 85 cm. Czym to jest spowodowane i jak skorygować sygnał na dekoderze Nbox ITI-2849ST , by transponder 11411 H miał siłę sygnału 85 % ,a jakość sygnału powyżej 36 %.

 

Skorygowałem wczoraj ustawienia anteny i na Nbox ITI-2849ST na tp 11411 H jest już jakość sygnału koloru zielonego i wynosi on 64 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam pytanie: czemu mam zakłócenia w postaci kwadratów , skoro siła i jakość na tp 12264 są ponad 85 % i mają kolor zielony - to wszystko dzieje się na NBOX 2849ST . Dodam jeszcze , że te zakłócenia nie występują na Echostarze 7400 PVR .

 

I zauważyłem , że zakłócenia występują na wszystkich transponderach na dekoderze NBOX 2849ST - w czasie oglądania np. filmu na 1 godzinę występuje 3-4 razy i zauważyłem , że gdy są te zakłócenia BER zmienia się 0.0E0 na 5.04E-3 lub jakieś inne wartości BER i trwa to raptem 2 sekundy i potem wartość BER wraca do 0.0E0 . Dodam jeszcze raz , że te zakłócenia nie występują na Echostarze 7400 PVR . Czy możliwe jest , że te zakłócenia na NBOX 2849ST występują dlatego bo jak zauważyłem mam talerz ustawiony na około 33,5 ( według wskażnika kąta elewacji zamontowanego przy antenie ) , a jak obliczyłem przy pomocy kalkulatora ze strony http://stud.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/index.html wpisując dane długości i szerokości geograficznej mojej miejscowości okazało się , że kąt elewacji powinien wynosić 32,7 . Czy te różnice w ustawieniu anteny mogą powodować zakłócenia mimo, że jakość i siła sygnału jest koloru zielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki miernik byłby najlepszy? Poza tym pamiętam , że przy starym konwerterze była ruszana czasza , więc chyba muszę poruszać anteną . Próbowałem ustawić antenę , a właściwie konwerter by nie było zakłóceń na NBOX 2849 ST , ale mi to się nie udało - co w takim razie robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry za odkop. Czy sprawa sie rozwiązała? Szukam rozwiązania mojego problemu ale nigdzie nie mogę znaleźć solucji.

 

Otóż mam praktycznie ten sam problem co na poczatku tematu.

 

miałem podłączony dekoder nc+ 5800sx pod antene z pojedynczym konwerterem. Teraz do instalacji został dołączony nbox 5800s na enigmie i wymieniony został konwerter na twin do talerza.

i tu zaczął sie problem. Na obu dekoderach sa kanały wszystko jest cacy. moc jest na moziomie 80-85% , jakość na poziomie 75-80%. Tylko gdy ktos przełączy kanał/oglada jakiś kanał(na nboxie 5800s) wtedy nagle znika sygnał antenowy(jakość spada do 0%) na drugim dekoderze (5800sx) i brakuje chociażby tvn-owskich kanałów [tvp1, 2, i pare innych są ale wiekrzosci stacji nie ma]. Nie znalazłem zabardzo reguły kiedy tak sie dzieje, od czego to zalezy. Gdy uruchomiony jest jeden dekoder problem nie wystepuje,

 

Problem występuje tylko na jednym dekoderze, nawet po zamianie kabli antenowych, próby regulacji konwertera nic nie poprawiły, konwerter podobno nowy- 20E kosztował.

 

Ktoś ma jakiś pomysł rozwiazania problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...