Skocz do zawartości
  • 0

Jedna antena z konwerterem quad i dwa dekodery


kolos22
 Udostępnij

Pytanie

Mam dwa dekodery : Echostar 7400 pvr , do którego podłączone obydwa wejścia w dekoderze na Hot Birda i drugi dekoder Nbox ITI-2849ST , do którego podłączone są Hot Bird i Astra ( przełącznik Diseqc) - to wszystko jest zamontowane na jednej antenie 80 z konwerterem quad na Hot Birda . Mam problem z odbiorem z transporderami N-ki 11449 H i 11258 H tj . rano jakość sygnału wynosi ponad 70 % przy bezchmurnej pogodzie ,a parę godzin później sygnał potrafi spaść do 58-62 % , a nawet do 30 - kilku procent - parametry wzięte z miernika sygnału w dekoderze N . - Nie da się spokojnie oglądać kanałów z tego transpordera , bo są krótkotrwałe przerwy w odbiorze kanałów z tp N-ki. Pozostałe kanały z innych transporderów działają bez problemów . Czym to jest spowodowane - konwerterem , złym ustawieniem anteny ( ostatnio ustawiliśmy antenę i miałem sygnał zielony na ok 80 parę procent , jednak już następnego dnia spadł do poziomu 58-60 kilka procent i był koloru żółtego - sprawdzałem , bo znowu szarpało obrazem ), czy może czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sprawdź stabilność zamocowania wysięgnika i samej anteny (nie ma prawa drgnąć przy próbie siłowej), jeśli jest inaczej, to już masz winowajcę. ;)

 

Szczególnie odradzam anteny, które posiadają wiele elementów plastikowych, bo działanie zróżnicowanych temperatur, potrafi w naszym klimacie w dość istotny sposób zmienić ich parametry.

 

Nie zawadzi też sprawdzić poprawności i szczelności połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niosący Swiatło dobre dobre :brawo: ... z tym monitorem. A jaki mamsz kolego konwerter chodzi jakiej jest firmy bo nie które kiepskie konwertery mają tzw dziury na niektórych częstotliwosciach. Ale najpierw trzeba tak jak powiedział kolega niosący... wyeliminować jakiekolwiek luzy przy antenie i ustawić na niej jak największy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam, mam problem z konwerterem Quad Fte Maximal LNC 544, podłączone są do niego dwa odbiorniki - Cyfrowego Polsatu HD5000 - jedno wejście i dekoder enki - dwa wejścia. Konwerter pracuje normalnie około tygodnia, po czym ulega uszkodzeniu i zanika sygnał na dwóch wejściach od dwóch dekoderów. Wymieniam konwerter na nowy i po około tygodniu prawidłowej pracy znów gubi sygnał na wejściach, w tej chwili mam sygnał na CP i jeden sygnał na dekoderze enki. Co może być przyczyną uszkodzenia konwertera? Dwa razy podobna usterka to chyba nie przypadek..? Pozdrawiam.

 

 

EDIT: dekoder n-ki: nbox HDTV recorder (Turbo Box+), dekodery pracują na osobnych telewizorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
? Dwa razy podobna usterka to chyba nie przypadek
Masz rację dwa razy sie nic nie zdarza... Ja bym najpierw wymienił konwerter na inny a dokładniej z innej firmy.. Zdarza się ,że sprzęt nk-i ( znam to z autopsji ) nie che z niektórymi konwerterami dobrze współpracować .. Jak by to nie dało efektu proponuje wymianę dekodera na początek z nc+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam pytanie - czy da się ustawić antenę , tak by tp 11411 V (Hot Bird) miał wartość powyżej 32% ?Mam dwa dekodery : Echostar 7400 pvr , do którego podłączone obydwa wejścia w dekoderze na Hot Birda i drugi dekoder Nbox ITI-2849ST , do którego podłączone są Hot Bird i Astra ( przełącznik Diseqc) i 2 dni temu zmieniłem konwerter. Dla porządku informuję , że mieszkam w Małopolsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przedtem miałem założony konwerter, chyba firmy Fernsehen (tak miałem napisane na pudełku ) , teraz mam konwerter firmy Televes. Na poprzednim konwerterze miałem taką dziwną sytuację , że jak wyłączyłem dekoder Echostar 7400 z kontaktu to wrastał sygnał z 11 % nawet do 40 paru procent , a teraz po założeniu konwertera firmy Televes jakość sygnału jest taka sama (ok . 32 %), niezależnie od tego czy dekoder Echostar jest włączony razem na jednej listwie z NBOX ITI-2849ST - antena 85 cm (producenta anteny nie znam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chcesz to sam próbować ustawić, to spróbuj bez popuszczania nakrętek ponaciągać czaszę w prawo, w lewo i w górę, w dół. To naciąganie wykonuj lekko, nie siłowo i obserwuj paski sygnału. Jeśli uzyskasz lepszy wynik, to wtedy lekko popuść nakrętki i skoryguj ustawienie. Następnie spróbuj obrotami wokół własnej osi kręcić konwerterem również obserwując paski sygnału. Tak długo próbuj, aż uzyskasz maksymalne wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...