Skocz do zawartości
  • 0

Darmowa telewizja satelitarna


nevaik
 Udostępnij

Pytanie

Witam chciałbym sie dowiedziec cos wiecej o darmowej telewizji satelitarnej o niekodowanych kanalach (FTA) i o tunerach.Z tego co wyczytałem to mozna kupic tuner i ogladac kilka kanalow niekodowanych.

Jakbym kupil tuner:

tuner-satelitarny-life-astra-hotbird-promocja-

i podłączył go do tv to mógłbym odbierac niekodowane kanały z satelity hotbird9 ? tutaj znalazlem taka strone

http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php

 

Jak sądze potrzebuje talerza.Mam jeszcze po starej Cyfrze Plus mysle ze moze byc prawda?

 

bardzo chciałbym miec wiecej kanałow niz polsat , tvp 1 , tvp 2 bo naprawde juz ta telewizja mnie przytłacza.

 

Prosiłbym o jakieś wyjasnienie i chciałbym uniknąc komentarzy typu kup cyfre + lub telewizje n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecam takie rozwiązanie: Hot Bird 13E oraz Astra 19,2E + DVB-T czyli wszystkie polskie kanały i na dokładkę kartę TNK, masz tam 5 darmowych kanałów TVP1. TVP2, TVN, TVN7, Religia.TV. Niekodowane (czyli za darmo) kanały znajdziesz tutaj:

 

- FTA: http://www.kmdm.pl/fta.php

- DVB-T: http://www.kmdm.pl/ntc.php

 

Niestety ten dekoder który podałeś pozwoli Ci odbierać tylko kanały FTA, polecam sprawdzony dekoder który sam używam: OPTICUM HD XTS703, jest trochę drogi bo ok 450zł ale coś za coś.....

 

Jednorazowy wydatek ale szybko Ci się zwróci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobne funkcje mają takie dekodery:

 

Opticum HD XTS703p Combo

Opticum HD TS 9600 PRIMA

Ferguson Ariva HD combo

Ferguson Ariva 200 HD Combo

Golden Media UNI-BOX 9080 HD PVR Combo

 

Myślę któryś z tych ok 350 zł będzie kosztował, posprawdzaj na allegro cenowo.

Ja bynajmniej bym obecnej telewizji nie zamienił na nic innego, mam ok 40 polskich stacji TV, i wszystkie ZA DARMO.

 

Choć z góry nie polecam "Opticum HD TS 9600 PRIMA" bo się wiesza... ale jest drogi ok. 600zł - wiem bo miałem i tak jak go przyniosłem ze sklepu tak go od razu odniosłem, wymieniłem na Opticum HD XTS703p Combo, jest niezawodny!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

A po co ta karta TNK? Tylko dla ReligiaTV? Szkoda zachodu. Jak już to można by pomyśleć o TNK HD czy o n na Kartę ze względu na dekoder.

@nevaik

Gdzie mieszkasz? Jesteś w zasięgu któregoś z multipleksu Naziemnej Telewizji Cyfrowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

No, to będziecie mieli od końca lipca dostęp do drugiego multipleksu, co daje dostęp do ośmiu kanałów. Nie wiadomo jak tam u Was będzie z trzecim multipleksem, ale to żadna strata bo kanały TVP z MUX3 są dostępne z analogu, a reszta FTA z HotBirda i Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Samą kartę to bym Ci odradzał albo kupić kartę TNK HD czy n na kartę z dekoderem. Dekoder z kartą kosztuje 400 zł (pełna oferta TNK przez 3 miesiące), ale umożliwia odbiór kanałów z satelity jak i naziemnej cyfrowej. Nie wiem tylko jak jest z funkcjonalnością tego dekodera czyli czy można układać własne listy kanałów, itp. Musiałbyś zajrzeć do wątku poświęconego TNK. Ewentualnie kupić dekoder niezależny czyli jeden z tych, które proponował Ci @exmartino . Samej karty według mnie nie warto kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Zgadza się, ale nam jest potrzebny sprzęt do odbioru kanałów z satelity czyli DVB-S oraz DVB-S2 (to już mniej istotne bo posiadasz starszy typ telewizora) oraz kanałów z Naziemnej Telewizji Cyfrowej czyli DVB-T.

Spójrz na tego Fergusona, poczytaj o nim w dziale Fergusona. W ostateczności możesz do niego dokupić tę nieszczęsną kartę TNK

Zajrzyj do tego wątku: viewtopic.php?f=126&t=20803#p484475.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Radze Ci tak:

-Kupić antenę ok.90-100 cm.

-Kupić obrotnicę

-I np.tuner Ariva 120 combo HD.

Jest wiele ciekawych satelit gdzie znajdziesz wiele kanałów FTA.

7E-przekazy dla TVP,wiele przekazów sportowych

9E-8 kanałów HD FTA

10E-Wiele przekazów

19.2E-Niemieckie darmowe kanały

26E-kanały Dubai Sports i filmowa paczka MBC

28.2E-angielskie programy muzyczne i filmowe

42E-dużo transmisji sportowych

5W-pakiet francuskich kanałów

12.5W-przekazy dla Polsatu

I to wszystko za darmo :D .Myślę że warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja również popieram. Odkąd kupiłem obrotnicę w kwietniu, mam dostęp do setek kanałów FTA z różnych satelit. Nigdy tego nie żałowałem, wreszcie mam wszystkie dobre stacje. Wcześniej miałem 4 konwertery na 4 satelity i uznałem, że to trochę za mało. Szczególnie mogę polecić 28.2E z uwagi na dużą ilość kanałów angielskich FTA nadających muzykę, filmy itp. oraz 42E, gdzie znajdziemy dużo transmisji sportowych. Okazjonalnie zdarza się, że jakiś ciekawy kanał zostanie odkodowany i też można skorzystać za darmo. Jak ktoś ma dostęp do DVB-T, to oczywiście również warto - pojawia się coraz więcej wartościowych pozycji, a kanały TVP można mieć na razie z analogu. Żałuję, bo u mnie naziemnej telewizji cyfrowej wciąż nie ma, w analogowej dobrze odbieram cztery kanały: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat (ale nie używam jej na co dzień). Nie polecałbym jedynie dekoderów platform cyfrowych - są mało funkcjonalne, odbiór kanałów FTA może być ograniczony. Zdecydowanie lepiej jest kupić tuner, taki jak Ariva czy Opticum. No i nie warto kupować tunera na same kanały FTA - inwestycja kompletnie nieopłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Darmowa telewizja satelitarna to chyba najmniej znany aspekt odbioru programów telewizji cyfrowej w Polsce. Wypowiedzi w tym wątku dobitnie pokazują poziom wiedzy czy może raczej bardziej niewiedzy w tym temacie dlatego też wypadałoby chyba jednak uzupełnić trochę informacji o telewizji satelitarnej dostępnej bezpłatnie. Po pierwsze i najważniejsze oferta programowa telewizji satelitarnej jest znacznie bogatsza pod względem liczby dostępnych programów niż skromna oferta naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Po drugie zasięg telewizji satelitarnej obejmuje bez problemu obszar całych kontynentów a ograniczenia takie jak góry czy czy duża odległość miejsca zamieszkania odbiorcy od nadajnika nie mają tu absolutnie żadnego znaczenia. Po trzecie obecnie na satelicie za darmo można całkowicie legalnie oglądać ponad 20 kanałów polskich i polskojęzycznych. Wśród tych kanałów obecne są min. TVS (telewizja Silesia) , Tele 5 (ogólnopolski kanał rozrywkowy o ofercie zbliżonej do kanałów typu Polsat czy TVN) , 4 Fun TV (muzyka) , RBL.TV (muzyka), TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info, TV Trwam , TVP Polonia , Polonia 1, TV Disco , Eska TV, Eurochannel (kanał filmowy) , TVR HD (jedyny polski bezpłatny satelitarny kanał HD) .. Dodatkowo oprócz tych polskojęzycznych programów bezpłatnie dostępne są setki kanałów zagranicznych. Na satelitach nadawane są niekodowane kanały filmowe (j.angielski) , bajkowe (różne języki),

muzyczne, informacyjne, dokumentalne, podróżnicze. W praktyce oznacza to, że każdy komu nie wystarcza oferta naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T może w prosty i tani sposób uzupełnić ją podłączając antenę satelitarną i zyskując tym sposobem darmowy i całkowicie legalny dostęp do bogatej oferty programowej bezpłatnej cyfrowej telewizji satelitarnej.

Kanały bezpłatne to innymi słowy stacje niekodowane i ogólnodostępne - do ich odbioru nie jest potrzebna żadna karta abonencka - wystarczy tylko zainstalowana antena i odbiornik.

 

Ponieważ ten wątek nie był już od dłuższego czasu poruszany warto do niego powrócić - można by tu przykładowo wskazać odbiorniki / dekodery telewizji satelitarnej dostępne bez opłat abonamentowych i bez zawierania umowy oraz przybliżyć innym użytkownikom tego forum ofertę programową bezpłatnej telewizji satelitarnej - zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...