Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To ma być dobry uchwyt? :D Jeden z najgorszych śmieci jakie widziałem.

Tymczasem monoblok jest po to zbudowany, by pozwalał na bezregulacyjne zainstalowanie sygnału z dwóch sąsiadujących satelit. Pracowali nad tym inżynierowie i żaden forumowicz polecający nędzne uchwyty nie przekona mnie, że monoblok nie ma sensu, skoro na antenach od 80 cm wzwyż po prostu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlaczego śmieć? osobiście używam tego uchwytu i bardzo dobrze się spisuje, nie trzeba kombinować i dobierać uchwytu dla zeza pod producenta anteny, daje spore możliwości rozbudowy i regulacji. Monoblock działa, ale ma swoje wady i taka jest po prostu prawda. Nie wiem dlaczego ludzie są tak nastawieni, że jest tylko dobre to co oni używają i reszta jest bee, po co ta krytyka? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten uchwyt jest czasami jedyną drogą, żeby mieć układ zezujący na niektórych typach anten (np. Corab 70 cm - polsatowska antena z dopiskiem "HD"). Nie można go nazwać w tym wypadku śmieciem. No i jednak zez daje większe możliwości korekcji sygnału. Monoblock owszem, też jest dobry, ale jednak wolałbym mieć kontrolę nad poziomem sygnału z obu satelit i dokonać ewentualnej korekcji. Przy monoblocku, jest to trochę utrudnione. Napisałem wolałbym, bo póki co, nie mam układu zezującego, jedynie dostęp do HB, właśnie za pomocą Coraba 70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
witam na monobloku odbieram Astre 4 4,8E i Hotbird 13,0E

kombinuje na różne strony żeby ustawić Astre 19,2E i bez rezultatu mam załozoną antenę 75 cm

Tego monobloka przełóż na drugą stronę, jeżeli odbierasz 5 E to znaczy, że odwrotnie go założyłeś. Zez na astrę 19,2 E powinien być po prawej stronie patrząc z tyłu anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

trzeba przyznać,że zmiana kąta odbieranych przez monoblock sygnałów przez wymianę czaszy jest

bardzo osobliwym pomysłem,szczególnie,gdybyśmy chcieli częstych zmian.

Czy nie wygodniej po prostu zamontować obrotnicę,lub tradycyjnego "zeza",które dają

precyzyjne i przewidywalne efekty?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, dziś podlaczylem do swojej anteny satelitarnej konwerter twin, tak zeby móc korzystac z Multiroomu w Cyfrowym Polsacie. Na poczatku odbieralo pare kanalow-glownie te polsatowskie, jednak od paru godzin nie odbiera żaden...Probowalem przestawiac antene, korygowac ustawienie konwertera na wiele sposob-ale ciagle nic, nawet jak jest sygnal to nie ma odbioru telewizji. Satelita z ktorej powinno odbierac tv to Hotbird 6/8/9, ma on domyslnie ustawiona polaryzacje pionowa jednak tam mam maksymalnie 30 procent sygnalu, jednak gdy przestawiam na pozioma mam ponad 60 procent jednak tv dalej nie działa. Ktos moglby mi napisac prawidlowe ustawienia? Dekoder to sagemcom esi88. Chodzi mi o ustawienia lbn, ilosci zasilanych zlaczy sat, diseqc oraz czy tez czy podlaczenie kabli w konwerterze jest całkowicie obojetne. Pilnie prosze o szybka odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli multiroom to jak rozumiem są dwa dekodery - drugi działa w tej chwili po dłubaniu przy antenie, czy też nie? Przestawiając antenę mogłeś zgubić satelitę i trafić w innego, dla którego też na paskach coś może się pokazywać. DiSEqC jak rozumiem nie masz w instalacji, bo nie piszesz nic, że masz zeza na Astrę, więc DiSEqC wyłączony. Podłączenie kabli w konwerterze jest obojętne.

 

Idąc dalej - zauważ, że ESI88 ma dwa wejścia sygnału - masz połączone obydwa? Jeśli nie - kabel ma być w SAT 1, a w ustawieniach, że zasilane ma być jedno złącze (jak są podpięte dwa - to dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, oba działają bez zarzutu, aktywowałem drugi dekoder kartą z tego podstawowego. Kable antenowe tez sa raczej w dobrym stanie i działają. Na drugim dekoderze nawet przywracalem ustawienia fabryczne i co ciekawe przy ktoryms szukaniu recznym znalazlem pare arabskich kanałów na hotbirdzie, które odbieraja bez zarzutu. Jesli chodzi o diseqc to w tym podstawowym dekoderze nie mam opcji calkowitego wylaczenia tej opcji, jedynie wybór wariantu diseqc. Czyli moge rozumiec, ze cały problem w tkwi w odpowiednim nastawieniu anteny i/lub konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli pierwszy dekoder masz podłączony pod tą samą antenę i odbierasz wszystko, to antena jest ustawiona dobrze, konwerter też. Jeśli zamienisz kable na konwerterze pomiędzy dekoderem działającym, a tym drugim, a nadal drugi dekoder nie działa - to zaczyna powoli wskazywać na jakieś uszkodzenie dekodera. DiSEqC, jeśli nie można wyłączyć, to wybieramy 1 albo A (nie ma większego znaczenia, jeśli i tak nie masz zeza na Astrę).

 

Jeśli natomiast dekodery masz podłączone pod różne anteny, to jeśli możesz przenieść dekoder niedziałający i podpiąć w miejscu działającego to może ostatecznie wyjaśnić sprawę - jeśli zadziała - druga antena jest źle ustawiona, jeśli nie - dekoder uwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A - no to ustawienie anteny niestety - przy niedokładnym ustawieniu może tak być, że pojedyncze częstotliwości działają - niektóre mają silniejszy sygnał, inne słabszy. Trzeba delikatnie skorygować ustawienie i to będą bardzo małe, milimetrowe wręcz, ruchy, bo ogólnie jak czasami wskakuje TV6, to jesteś na Hot Birdzie. Większymi ruchami możesz go zgubić. Na koniec jeszcze możesz ustawić skręcenie konwertera w uchwycie - można go obrócić i delikatne przekrzywienie ok. 4° dobrane eksperymentalnie może jeszcze podbić sygnał. Ale to na koniec, najpierw dopieszczenie ustawienia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ogólnie tak to wygląda, gdy chce wyszukac kanały na tym dodatkowym: http://i60.tinypic.com/34fdx0i.jpg

a tak, gdy chce zrobic to ręcznie i zmienie polaryzacje z poziomej na pionową: http://i58.tinypic.com/riai5u.jpg

 

Czyli jutro zapowiada mi się długa zabawa z anteną i konwerterem. Wielkie dzięki Mr. Orbita!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie, problem jest taki Mr. Orbita, że na dekoderze sagemcom- na poziomej jest sygnal na pionowej nie, ale na drugim dekoderze-hd3000, jest na pionowej słaby a na poziomej nie ma wcale...Mam rozumiec, ze musze wyszukiwac kanały na sagemcomie esi88 na polaryzacji poziomej? a na hd3000 i tak domyslnie jest pozioma i wedy bedzie pokazywac czy jest sygnał?

 

swojadroga: wyszukalem i mam takie kanały: sky living, sky living 1, eurosport, chelsea tv, sky 1 etv slot1, 1304, lifetime, 4567, sky showcaas, sky arts 1, sky 1, sky atlantic, nickelodeon, nick jr, baby tv, sky nws arabia, wszystkie są kodowane oprocz sky nws arabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wierz w to, co pokazuje dekoder. On nie rozpoznaje satelitów, a tylko skanuje częstotliwości. To, co podałeś: "12265, h, 27500, 2/3, dvb-s, qpsk", to na 100% Astra 28.2E. Na HotBirdzie ta częstotliwość jest w dvb-s2 i w polaryzacji v. Poza tym, na HotBirdzie nie ma np kanału Chelsea TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...