Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie. Zasilanie 13 bądź 18V jest konieczne do:

1. Zasilenia samego konwertera - który przenosi (tzn. konwertuje) sygnały nadawane na częstotliwościach mikrofalowych, na niższy zakres, ułatwiając przesył sygnału po przewodzie do odbiornika.

2. Podania informacji o polaryzacji w której ma pracować - 13V dla polaryzacji pionowej, oraz 18V dla polaryzacji poziomej, gdyż w ten sposób może on odseparować sygnały nadawane na tych samych, bądź zbliżonych częstotliwościach.

 

Jak dokonujesz pomiaru, to jeszcze upewnij się na jaką częstotliwość jest ustawiony odbiornik, bo jeżeli jest to częstotliwość z zakresu 10.7-11.7GHz, to urządzenie będzie zasilane prądem stałym, a w zakresie 11.7-12.75GHz prądem zmiennym o częstotliwości 22kHz. Jeżeli nie wiesz jakie są to częstotliwości, ale masz listę programów, to wykaz znajdziesz na przykład na stronie http://www.lyngsat.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
a na hd czy sd?

 

Daj znać jak ci poszła instalacja ja założyłem ten sam konwerter - przez parę miesięcy było ok a teraz paczka tvn kuleje - vide kilka postów wcześniej - dziś przy dobrej pogodzie znów ustawiałem na tvn i albo sygnał zanikał albo przy sile 91 - na pasku jakości faluje 29-40 50 skew mam prawie w pionie dla mojej miejscowości raptem 1* i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam posiadam dekoder nbox w nc+ i na mierniku sygnału występuje taki napis BER 0.0E0 i gdy się to zmienia wtedy pojawiają się kratki na ekranie. Widać to bardzo na kanałach hd. Siła 85% a Jakość 75% mam. Czym to może być spowodowane i jak temu zapobiec? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, od roku korzystam z dekodera Pace 500 GB, w poprzedniej umowie miałem również dodatkową kartę do multiroomu, z której nie korzystałem. Przy przedłużeniu umowy z nc+ dobrałem dekoder Sagemcom i chciałem dzisiaj sprawdzić jak to działa. Mieszkam w budynku składającym się z 6 lokali mieszkalnych, w każdym z nich z pewnością można korzystać z anteny satelitarnej. W moim mieszkaniu znajduje się łącznie 6 gniazd antenowych (swoją drogą rozplanowanych w bardzo dziwny sposób, 2 w salonie, 2 w mojej sypialni i po jednym w sypialni rodziców i mojej siostry). Podłączyłem dzisiaj Sagemcoma u rodziców, sygnał itp. wszystko ok, dekoder działa, przełączam kanały, idę do salonu, a na Pejsie w salonie pojawia się komunikat, abym upewnił się czy korzystam z pojedynczego, czy podwójnego konwertera. Nie działa.

 

Podejrzewam, że raczej nic z tym nie zrobię, jednak może się mylę i wiecie jaka może być tego przyczyna i co z tym zrobić? Z wchodzeniem na dach i dokupowaniem czegoś nie ma mowy, bo właściciel to jedno wielkie nieszczęście. Nie wiem czy to ważne, ale przynajmniej w dwóch gniazdach antenowych nie ma sygnału: w sypialni przy salonie i jednym w sypialni na drugim skrzydle mieszkania.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od 5 lat posiadam instalację antenową:

- antena 90cm

- 2 konwertery quatro Inverto black

- antena naziemna

- antena radiowa

- multiswitch satmatrix 9/6

Anteny te zainstalowane są na dachu na maszcie.

 

Korzystam z oferty ncplus. Mam 2 dekodery Pace PVR oraz Opticum X7. Od środy pojawiły się problemy z odbiorem.

Pojawia się pikseloza albo pikseloza i za chwilę znika obraz - tak się zachowuje Pace. Na opticumie wskaźnik siły sygnału jest cały czas na około 85% a jakość skacze od 10% do 70%. Oczywiście też pojawia się pikseloza i znika obraz.

Największe problemy są na Canal+ sport HD a najmniejsze na TVP 1 HD (głównie oglądac Canal+ więc nie sprawdzałem jak wyglądają inne programy)

 

Myślałem że może padać zasilacz od multiswitcha i wymieniłem dzisiaj 4 lekko napuchnięte kondensatory elektrolityczne, ale to nic nie pomogło.

Co może być problemem ? Zaczęło się to w środę w nocy około 22 ale wtedy była na dworze bardzo gęsta mgła (widoczność do 4-5m) ale wczoraj i dzisiaj nie ma mgły a jest tak samo albo gorzej.

Bawić się w ustawianie anteny ? Czy padł raczej konwerter ? A może multiswitch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posprawdzałem nieco bardziej i objawy są takie:

Jakość sygnału jest bardzo wrażliwa na warunki pogodowe, nieco więcej chmur i pikseluje i zrywa. Ostatnio działa prawie dobrze czasami sygnał się pogarsza.

Spadek jakości głównie widoczny na kanałach HD. Gdy na Canal + Sport HD nie ma wogóle obrazu to na tym samym programie ale w SD obraz jest bez zacięć.

Multiswitch raczej jest dobry - bynajmniej tak mi się wydaje. Podejrzewam że antenę trzeba ustawić porządnie - może wiatr ją przestawił. Czy jest możliwość taka że to jednak konwerter pada albo stracił swoje parametry ??

Jeszcze jedno pytanie. Antenę mam 80 a nie 90 jak pisałem wcześniej. Czy wymiana na 90 albo 100 da na tyle większy sygnał aby był sens zmiany? (lokalizacja Opolszczyzna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, pytanie za 100 pkt gdyż nie spotkałem się jeszcze na własne oczy z czymś takim, byłem u znajomego gdyż pojawił mu się problem z odbiorem dokładniej brak sygnału , zerowe wskazanie obu pasków , wtyk F słabo dokręcony a gdy go odkręciłem oczom mym ukazała się wszechobecna spalenizna zarówno w złączu F, rdzeń przewodu utknął w wejściu dekodera a samo wejście dekodera też upalone , jednak po zarobieniu końcówki na nowo, wydobyciu resztki rdzenia z gniazda odbiór stał się znów możliwy.

 

Pytanie jak mogło dojść do spalenia przewodu ? Dekoder to CPT mini HD 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Od wczoraj mam problem z zezem na Astrę 19,2E.Chodzi o to,że od wczoraj nie mam żadnego sygnału w czasie wyszukiwania tego satelity.Jak dzisiaj wyjrzałem to dostrzegłem,że konwerter jest pęknięty.Wydaję mi się,że przez to pęknięcie do konwertera wdziera się woda czyli wilgoć i trzeba konwerter wymienić.Jak myślicie.Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam mam problem z odbiorem wszystkich kanałów HD (czarny ekran, "Dostrojenie nie powiodło się", wartość SNR 0%) na dekoderze Ariva @link 2000 z oprogramowaniem Hyperion 4.5 (SVN-3089) próbowałem już różnych ustawień dekodera i nic nie pomagało:

Tryb konfiguracji Prosty

Tryb DiSEqC A/B

PORT A Hotbird 6/8/9(13.0E)

PORT B Astra(19.2E)

Ustaw napięcie i 22KHz TAK

Wyślij DiSEqC tylko podczas zaminy satelity NIE

W związku, iż jestem początkującym i w sumie to mój pierwszy tuner to nie grzebałem nic przy zaawansowanej konfiguracji; trochę tych opcji tam jest.

Nadmienię, że kiedy podmieniłem tuner na Opticum X7 wszystkie kanały były odbierane poprawnie (zatem chyba wina nie leży po stronie instalacji fizycznej). Dostawca to nc+.

Jedynym wyjątkiem są kanały Canal+ wartość SNR oscyluje ~74%. Oczywiście z pozostałymi kanałami nie-HD nie mam problemu.

Poproszę o jakąś rade lub opis konfiguracji tunera. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy mam taki problem: Satelita HB, konwerter Quad, nic po drodze, bezpośrednio do odbiorników. Wykorzystane 2-3, czwarty niedostępny .

Od 10,719V do 11,681H jest dobrze siła 80% jakość 75%. Od 11,727H dalej siła 80% jakość 0!!! Odbiorniki to 2XHD 5500s CP, oraz Ariva ComboHD. Czy jak na czwartym przewodzie zaistniało zwarcie to mógłby być taki efekt? Coś mi się obiło o uszy że pasmo dostępnych z satelity częstotliwości jest podzielone

na dwie części, a każda wymaga innego zasilania konwertera.Jakieś sugestie? Bo wymiana to dopiero jak się ociepli (dach).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napięcie jest to samo co w niskim paśmie, ale generowany jest sygnał 22 kHz. Jeśli problem występuje na kilku odbiornikach to obstawiam konwerter. Być może nie "widzi" sygnału 22 kHz i nie przełącza na wysokie pasmo. Sprawdź dekoder na innym konwerterze np u znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

od pewnego czasu (ok. 2 dni) mam problem z odbiorem sygnału z niektórych częstotliwości z obu podłączonych dekoderów (Technisat SD z TNK i ADB z TNK HD) bezpośrednio do konwertera Twin (sat. HotBird). Częstotliwości, z którymi mam problem, są nadawane przez operatora nc+ w polaryzacji pionowej. Zarówno wskaźniki siły, jak i sygnału wynoszą na nich 0%. Wcześniej taki problem nie występował, nie dokonywałem również żadnych zmian w instalacji.

Gdzie może leżeć w niej problem? Prosiłbym o wskazanie możliwych miejsc usterki, abym mógł ją głębiej zdiagnozować.

 

Częstotliwości niedziałające (takie, jakie znalazłem): 10719V, 10796V, 11075V, 11158V, 11278V, 11393V, 11508V

Niektóre częstotliwości działające: 10892H, 10949V, 11258H, 11411H, 11449H, 11488H, 12188V, 12265V, 12284H

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich. Dziewczyna podpisała nową umowę z nc+ i dostała nowy dekoder tubrobox+ i po podłączeniu go do anteny satelitarnej moc sygnału jest na poziomie 50% a jakość cały czas 0%. Próbowałem przestawiać antenę, lecz z zerowym skutkiem. W dekoderze ustawione jest na jedną antenę, a konwerter jest nowy. Dodam, że poprzedni dekoder nie miał żadnego problemu z odbiorem i wszystko śmigało aż miło. Może ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...