Skocz do zawartości
  • 0

Gdzie oddać do naprawy OPTICUM ITI HD X8 ?


puma1
 Udostępnij

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie zrozumiałeś chyba pytania ;)

 

Jestem z Katowic,a serwis Globo w Gdańsku.

To już wysyłka czyli 2x15zł.

Jeśli naprawa przekroczy koszt dekodera lub zbliży się do jego granic to odmówię,a wtedy pewnie obciążony zostanę ekspertyzą,która wynosi średnio 50zł.

W tym wypadku mogę ponieść koszt 80zł i zostać z uszkodzonym dekoderem w ręku.

Cena nowego dekodera TNK HD to 149zł.

 

Dlatego szukam czegoś na miejscu żeby rzeczowo porozmawiać i nie narażać się na koszta.

 

Poza tym mam jeszce jeden problem w tym temacie:

viewtopic.php?f=103&t=14558&p=992308#p992308

6264774100_1409325987.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tym wypadku mogę ponieść koszt 80zł i zostać z uszkodzonym dekoderem w ręku.

Cena nowego dekodera TNK HD to 149zł

 

Dlatego szukam czegoś na miejscu żeby rzeczowo porozmawiać i nie narażać się na koszta.

Obecna masówka elektroniczna nie jest w praktyce naprawialna (poza małymi wyjątkami). Jeśli masz padnięty główny procesor albo scalak który był wyprodukowany na zamówienie to jedyna szansa na naprawę to drugi tuner dawca części. Wymiana głównego procesora może oznaczać utratę karty jeśli jest sparowana tunerem.

Użytych podzespołów wyprodukowanych na zamówienie nie oferuje się najczęściej na wolnym rynku jako podzespoły zamienne (producentom sprzętu to nie na rękę)

Może jakiś lokalny elektronik przyjrzy się czy pomiędzy procesorem a gniazdem HDMI są jakieś bufory zrobione na typowym scalaku. Jeśli tak to kilka złotych możesz zaryzykować. Jeśli to nie da rady to niestety ale odpuść sobie. Nikt nie będzie inwestował w profesjonalny serwis gdy koszt naprawy jest porównywalny z cena kupna w markecie/sklepie.

 

Poza tym mam jeszcze jeden problem w tym temacie:

viewtopic.php?f=103&t=14558&p=992308#p992308

6264774100_1409325987.png

I tu niestety wychodzi na jaw przekręt ze sparowaniem karty oferowanej jako usługa bez abonamentu.

Niestety pozostaje walka przez sądy konsumenckie. Ale obawiam sie że kupując drugi tuner kupujesz tez sparowaną kartę a dla operatora to bezwzględnie nowa usługa. Ponadto formalnie nie ma już oferty jaką posiadasz. Możesz walczyć na drodze sądowej ale tylko dla tzw. "sprawy".

 

Albo przesiądź się na SmartHD+ (inna oferta programowa) albo przyjrzyj się nowym ofertom z wydaniem samej karty. Przynajmniej nie będziesz zostawiony na lodzie przy awarii sprzętu - nieparowana karta - nowy sprzęt i bezproblemowa kontynuacja wykupionej oferty. Przedpłacając nie ryzykujesz jak w przypadku ofert z parowaniem karta tuner/moduł.

 

W sumie to dziwie się takiej usterce. Przy przepięciu to najpierw zasilacze szlag trafia i głowice. W sumie w duecie TV tuner jest więcej co może paść przy bliskim uderzeniu niż tylko akurat HDMI w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...