Skocz do zawartości
  • 0

Hiszpańskie z Astry - problem z obrazem


rycerz
 Udostępnij

Pytanie

Mam taki problem. Odbieram hiszpańskie kanały Canal 24 Horas i TVE International z Astry 19.2E. Obydwa są na transponderach 11626V i 11656V. Niestety w obu przypadkach obraz przycina. Próbowałem zmienić częstotliwość po jednym MHz w dół i w górę, ale to nie pomaga. Mam tuner Ferguson Ariva 200 Combo i czaszę 80 cm z tzw. 'zezem'. Wszystkie inne kanały, w tym HD, na innych transponderach chodzą bez zarzutu. Kiedy jeszcze odbierałem je z HotBirda, wszystko było OK. Czy ma ktoś pomysł, dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Problem rozwiązany. Po dokładnym sprawdzeniu całej instalacji okazało się, że winę ponosi niskiej jakości kabel antenowy. Co ciekawe, nie jest to kabel, którym jest podłączony tuner, tylko sąsiedni podłączony do wzmacniacza. Gniazdo antenowe ma 3 wyjścia: pod lewym mam naziemną cyfrową, pod środkowym gwintowanym mam satelitę, a pod prawym radio. I własnie to prawe wyjście rodzi problemy. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że zakłócenia są tylko na tych dwóch hiszpańskich kanałach. Wszystkie pozostałe z HotBirda i Astry działają dobrze. Zamierzam zaopatrzyć się w lepiej ekranowany kabel wyższej jakości. Zobaczymy, czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tym razem problem został ostatecznie rozwiązany. Okazało się, że przyczyną zakłóceń sygnału z Astry na transponderze 11262 był telefon bezprzewodowy (DECT), stojący na tej samej szafce co dekoder i podłączony do tej samej ramki gniazdek ściennych. Odłączenie bazy telefonu od zasilania natychmiast powodowało ustąpienie usterek. Telefon przeniesiony w inne miejsce - problem rozwiązany. Może komuś się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...