Skocz do zawartości
  • 0

Ferguson Ariva 103 z ClonePlus - pomocy


k_florek
 Udostępnij

Pytanie

Na wstępie - witam Wszystkich.

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi/pomocy na problem, który mnie dręczy.

Krótkie info:

 

Instalacja:

* czasza 90cm, konwerter twin Corab

* 2 x nowe tunery Ariva 103 (z najnowszym softem);

* splitter Clone Plus z dwiema kartami (także zaktualizowana);

* ustawienie - 1 tuner pierwsze piętro (teoretycznie krótszy przewód od czaszy), 2 tuner parter.

* splitter ustawiony tak, aby poziom sygnału na obu kartach był max (3 kreski)

* karta - stara Cyfra+ (po migracji do NC+ zostawiłem starą);

* siła sygnału na obydwóch tunerach 90%, jakość 75-85%

 

Objawy / problem:

1. Pierwszy tuner (na piętrze) działa bezproblemowo non-stop - zawsze niezależnie czy ten na dole jest używany, czy nie.

2. Ten drugi - na parterze - i tu dziwne - gdy wyłączę tuner na piętrze, wszystko działa super, wszystkie kanały, bez zacinania itd. Gdy natomiast włączę tuner na piętrze, ten na dole zaczyna wariować tzn. na niektórych kanałach zawiesza się, inne wogóle przestają działać. Przy zmianach kanałów na górnym tunerze ten dolny także się zacina. Dodam, że na niektórych kanałach działa normalnie cały czas a na innych nie…

 

Co sprawdziłem do tej pory:

1. Zamieniałem tunery miejscami - bez zmian - ten, który jest na dole zawsze nie działa…

2. Zamieniałem karty Clone+ - j/w.

3. Zmieniałem w ustawieniach Arive - Card initial clock z 6 na 3,6 - bez poprawy

 

Nie mam więcej pomysłów więc zastanawiam się, czy np. długość kabla ma wpływ? Czy może konwerter nie radzi sobie z dwiema kartami?

 

Proszę o wszelkie sugestie… ręce mi opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok, rozumiem, że toczy się pewnego rodzaju wojenka, jednak nie ulega wątpliwości, że mój problem jest chyba innej natury. Zakładam, że clone + działa, ponieważ tuner na górze działa bez najmniejszych problemów.

Zapomniałem dopisać, że informacja pojawiająca się w momencie "awarii" to: brak sygnału lub zakodowane - i tu różnie - raz tak a raz tak..

Właśnie odkryłem, że na takim "niedziałającym kanale" jakość sygnału spada do ok 20-40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz duże wahania siły i jakości sygnału na danym transponderze to problem ten nijak nie jest powiązany ze splitterem. Przyczyną może być nieprecyzyjnie ustawiona antena bądź problem z samym konwerterem. Sprawdź też czy masz starannie założone wtyki F na kablu antenowym, czy nie ma wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamieniałeś przy konwerterze kable miejscami? Jeśli po zamianie kabli sytuacja się odwróci czyli na dole będzie cały czas dobrze a na górze źle to podejrzany jest konwerter (jedno jego wyjście).

 

Inna możliwość jest taka, że być może na dole kabel jest gorszy niż na górze, może ma też niedokładnie założoną wtyczkę co powoduje większe tłumienie i gorszą jakość sygnału.

 

Ponadto dziwny jest objaw pojawiania się zakłóceń na dekoderze dolnym w momencie przełączania programów na dekoderze górnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeczytaj mój post z 22.10.2014 z odzi oko 16tej z tego wątku:

viewtopic.php?f=174&t=30836&start=1215

 

Możesz mieć problem ze zbyt niskim tłumieniem sygnąłów na wyjścia konwertera TWIN. Różne tunery (różne głowice) moga różnie reagować na takie sytuacje. to co jeszcze dzieje sie po drodze od konwertera do tunera też ma wpływ na takie zakłócenia.

Do tego same głowice a dokładniej heterodyny w nich umieszczone, mogą być też źródłem zakłóceń emitowanych przez tuner do kabla. Konwerterom to nie przeszkadza ale na skutek przesłuchu pomiędzy dwoma wyjściami konwertera może przeszkadzać temu drugiemu tunerowi. Nie zawsze głowica zapewnia odpowiednie tłumienie sygnałów heterodyny.

Prawdopodobnie staniesz przed problemem wymiany konwertera na taki co zapewni odpowiednio wysoką "izolację" wyjść. Zadbaj o możiwość sprawdzenia a nie zawierzania jedynie marketingowym obietnicom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...