Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam dziś od rana zaczołem szukać Astry 19,2E na monobloku i znalazłem najpierw pozycje 9E Eltelsat9A a potem jak zaczołem kręcić to znalazłem pozycje 7E z wiązką turecką i paketem TRT , a po Astrze ani śladu mam czasze 90cm kręciłem anteną w lewą stronę a w prawą strone to złapie Astre 4 4,8E a centralnie mam czasze ustawioną na Hotbird 13E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Prawdopodobnie źle zamocowałeś konwerter. Patrząc zza anteny, która jest ustawiona na HotBirda konwerter monoblock należy założyć tak, że dodatkowy konwerter jest po prawej stronie a nie po lewej. Potem należy jeszcze odpowiednio przypisać porty DiSEqC w menu dekodera, HotBird - 1, Astra - 2 lub odwrotnie (zależnie od tego jaki monoblock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakładam, że antena jest nadal ustawiona na HotBirda. Jeśli nie jest bo kręciłeś nią to najprościej założyć ponownie konwerter pojedynczy i ustawić antenę. Później załóż monoblock nie zmieniając położenia anteny tak jak napisałem wcześniej i ustaw porty odpowiednio. Jeśli dla ustawień DiSEqC Hotbird - 1, Astra - 2 nie będzie sygnału na programach z HotBirda zmień na HotBird - 2, Astra - 1 i sygnał z HorBirda powinien się pojawić. Na koniec pozostaje już tylko wyszukać programy z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam problem z odbieraniem kanałów DVB-T. Mieszkam w Żarach, antena ustawiona jest na Wichów (ok. 20km ode mnie znajduje się tam nadajnik). Antena nie wyszukuje mi wszystkich kanałów, znalazła jedynie 8 wszystkie z rodziny TVP. W czym tkwi problem. Jakość sygnału 69%, siła 90%. Sprawdzałem na różnych dekoderach, chciałbym dodać, że w telewizorze z wbudowanym DVB-T nie znajduje w ogóle nic.

Antena jaką posiadam jest anteną siatkową, niestety nie jestem w stanie podać jej parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Proszę o rady: w tym tygodniu zmodernizowałem instalację, a właściwie jest zrobiona od nowa. Nowa antena 90 cm / Famaval/, konwerter quad /Inverto Premium/, kabel NS113 /7 m/. Satelity HB szukałem ręcznie: mały telewizorek na taras i kręcenie anteną. Ustawiłem na TVN HD, bo wydaje mi się że oni mają słabe transpondery. Dokręciłem antenę przy wartościach 87/100. I byłbym happy, gdyby nie dzisiejsza poranna ulewa. Wartość górna została na 87 ale druga była 0. Przeleciałem inne programy i chodziły tylko kanały z transponderów DVB-S :( Czyli test ustawienia anteny oblany :(

Po chwilowej ulewie i rozstąpieniu się chmur na TVN HD mam wartości: 87/100. Co poprawić bo obawiam się jesieni i zimy :(

 

PS. I teraz dodatkowe pytanie laika. Jak stoję przed anteną i patrzę na konwerter to "DÓŁ" tego konwertera (część z kablami), w którą stronę ma być lekko skręcony ? Prawo czy lewo ? Czy to wogóle coś da ? Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ustawienie odpowiedniego kąta skręcenia jest ważne. Kręcimy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, patrząc zza anteny.

Można celowo osłabić sygnał na czas ustawienia anteny - dołożenie tłumienia za pomocą jakiegoś tłumika, zastosowania długiego kabla, czy nawet przesłonięcie konwertera jakimś materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgodnie z tym: https://satkurier.pl/news/105672/mjuzikt ... vb-s2.html postanowiłem dodać transponder na Samsungu DSB-H370G (Cyfrowy Polsat). Niestety nie mam na nim sygnału. Czy stacje jeszcze nie nadają ? Antena ustawiona raczej dobrze. Na najsłabszych transponderach MER w okolicy 14 dB. Czasza 80 cm. Konwerter Single Inverto Black Ultra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest tak "zaawansowany" technologicznie dekoder, że o zmianie FEC mogę tylko pomarzyć. Usunąć też się nie da, bo i po co ? Klient zapcha pamięć to przyjdzie i wymienimy....na jeszcze gorszy model :) No chyba, że wcześniej przywróci ustawienia fabryczne, ale i tak pozostanie mnóstwo nieaktualnych wpisów.

 

Jeśli tam wsadzą coś ciekawszego będę dumał. Teraz odpuszczam. Wszystko inne śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...