Skocz do zawartości
  • 1

Jeden dekoder i dwa telewizory


tomekb1976
 Udostępnij

Pytanie

Istnieje możliwość oglądania obrazu pochodzącego z jednego dekodera, na dwóch telewizorach. Rzecz jasna, na obydwu TV ogląda się to samo. W celu uzyskania obrazu z różnych kanałów na ekranach dwóch telewizorów, niezbędne są dwa dekodery - dwa abonamenty.

Aby podłączyć jeden dekoder na dwa telewizory, należy zastosować modulator. Wyjście z dekodera podłączamy do modulatora. Następnie z modulatora, za pomocą kabla antenowego podłączamy do rozgałęźnika sygnału antenowego. Z rozgałęźnika za pomocą kabli antenowych sygnał doprowadzamy do odbiorników telewizyjnych.

W związku z częstym dublowaniem wątków w tej sprawie, proszę skupić się na jednym, właściwym miejscu. Poprzednio poruszane tematy:

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=4&t=1817

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=4&t=7647

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=1024&start=1245#p212744

 

https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=34&t=2890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Nie wprowadzaj ludzi w błąd, napisał Ci wcześniej MOD że CP się nie da a to z powodu że parują kartę z dekoderem bądź z modułem CAM. Podzielić w legalny sposób możesz póki co tylko C+ lub zwykłą TNK (TNK HD też się nie da) mając minimum 1 splitter (serwer), dwa tunery a do nich 2 karty klienckie splittera i konwerter twin.

Polsat da sie podzielic ale to nie to forum i nie takie proste.Podzielic tanim kosztem polsat mozesz ale na drugin TV ogladasz to samo, wystarczy modulator kupic (cos kolo 50 zlotych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Standardem w normalnym tunerze HD jeśli ma jeszcze wyjście analogowe jest wyprowadzany jednoczesne sygnał zarówno na wyjście HDMI i analogowe (po przeskalowaniu). Czyli normalnym jest że można połączyc dwa TV jednocześnie ale owszem ten sam kanał na obydwu. W zasadzie to więcej niż dwa,

Niestety prymitywne firmware dedykowanych tunerów najczęściej tego nie potrafi np. nbox - ale jakoś pod enigma potrafi.

Mając tuner z sensownym oprogramowaniem to masz możliwość strumieniowania HD np do telewizora/urzadzenia mającego możliwości odbioru MPEG via sieć. Stick z androidem (lepsze, znaczie lepsze od badziewia nazwanego Smart tV) daje np. taką możliwość

Wtedy oglądać możesz inny kanał niz na głównym wyjściu z trunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, mam podobny problem. Proszę Was o dobranie całego zestawu do odbioru NC+. Chciałbym stworzyć instalację za mniejsze pieniążki. Chciałbym móc oglądać na 2 telewizorach HD ale nie jednocześnie. Czy z balkonu gdzie zamierzam zamontować antenę muszę doprowadzić kable satelitarne i do jednego pokoju i do drugiego? Czy wystarczy do jednego i potem dać tam jakąś zlodziejkę i dalej kabel poprowadzić do drugiego pokoju? Dekoder myślałem aby przenosić tam gdzie będę potrzebował oglądać. Podpowie ktoś jakich firm anten kabli konwerterow szukać a których omijać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Chciałbym móc oglądać na 2 telewizorach HD ale nie jednocześnie. Czy z balkonu gdzie zamierzam zamontować antenę muszę doprowadzić kable satelitarne i do jednego pokoju i do drugiego? Czy wystarczy do jednego i potem dać tam jakąś zlodziejkę i dalej kabel poprowadzić do drugiego pokoju?

Tak prosto nie ma.

Otóż konwerter jest sterowany przz tuner - napięciem zasolania jest wybierana polaryzacja zas obecnością nałozonych na poziom napięcia zasilania impulsów o częstotliwości 22kHz jest wybierany podzakres odbieranego pasma sat - Ku.

 

Kiedyś powszechnymi były cyfrowe tunery z przelotową głowica. Wtedy wystarczyło drugi tuner podpiąć do wyjścia LNB a wtedy:

- gdy pierwszy tuner byl wyłączony - miałeś normalny nieograniczony odbiór na drugim

- gdy pierwszy był włączony to na driugim odbiótr był możliwy ale jedynie dla polaryzacji i podzakresu takiego jak dla ogładanego na pierwszym tunerze kanału.

 

Jak nie ma przelotowego tunera to niestety konwerter Twin i drugi kabelek. Konwertery Twin nie są drogie. Do tego jedynie kozt drugiego kabla. (Problem przejście przez okno rozwiązują płaskie foliowe przelotki dla kabla sat). Inna możliwość to stosowne urządzenie do przezroczystego dla dowolnych tunerów połączenie konwertera TWIN do dwóch różnych tunerów za pomocą jednego kabla - ale to drogie.

To jedno jest jeszcze drugie, Dopóki nie było parowania kart to sobie kartę przełożyłeś do drugiego tunera. Niestety nie da się tego w przypadku parowania czyli oferty NC+ ze sprzetem ADB, Polsatem, n nak karte, NC+ na kartę, orange.

 

Dekoder myślałem aby przenosić tam gdzie będę potrzebował oglądać. Podpowie ktoś jakich firm anten kabli konwerterow szukać a których omijać?

Hipermarketowych unikaj jak ognia. W hipermarkecie nie kupisz niczego dobrego. Ponadto jak masz możliwość to obejrz jak wygląda ekran (powinna to być gęsta plecionka - miedziana), jak gruba jest środkowa żyła, czy jest z miedzi - magnesik bowiem normą już jest drut podobny o miedzi przyciągany przez magnes. Izolacja przewodu - hmm trudno będzie Tobie ocenić z czego jest wykonana. Ale jak zimno i jest ona wtedy sztywna to na mrozie może stwarzać kłopoty - aż do pękania. Niestety nieco doświadczenia jest potrzeebnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedź. Ja akurat posiadam kartę cameleon po cyfrze i sagemcoma. Mógłbyś polecić jakiś kabel, antenę, konwerter do kupienia z danej strony? Abym nie przepłacił i był zadowolony. Rozumiem też, że kupię konwerter twin i pociagnę 2 kable. Tylko jakie? Konkretnie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najtaniej chyba kupisz na aukcji, dobry konwerter i w niezłej cenie polecę Ci np. Televes, model Twin 747802, czasza 80cm COR 800 SAE-J, można już kupić za 60zł lub 90cm Corab COR-900 jest na allegro od 70zł. Kabel dobry będzie żelowany Triset-113 E1015 , lub typowo do zastosowania na zewnątrz Triset-113 E1017, oba mają rdzeń miedziany o średnicy 1,13mm. Jest jeszcze w pełni miedziany kabel Televes T-100, ale jest droższy i nie wszędzie dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podałeś propozycje konwertera televes, tylko że on pomarańczowy taki. Co sądzisz o konwerterze Triax http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/tw ... ax-ttw-006 ? Rozumiem że tańsze opticuny nie zdadzą egzaminu? Antenę wybiorę ta corab 90 cm. I zastanawiam się nad kablem. Albo ten triset albo w pełni miedziany televes. Nie wiem czy zobaczę różnice na tv stosując tańszy kabel?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomarańczowy... to ma działać, a nie wyglądać, a działa bardzo dobrze. :wink: Triax też będzie działać, ale przy antenie 90cm nie musisz mieć konwertera o dużym wzmocnieniu, wystarczy coś do 58dB jak Televes, Sharp, Inverto Red Extend, Corab C120. Co do kabla, wiadomo miedź jest lepszym przewodnikiem, ale jeśli wybierzesz Triset, to też spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, kupiłem zestaw w hollex.pl. Teraz mam problem. Otrzymałem w przesyłce jakieś części i nie wiem do czego są. Może ktoś je rozszyfrować? Zdjęcia:

http://i57.tinypic.com/207srp3.jpg

http://i60.tinypic.com/219nn1g.jpg

Wiem, że 2 sztuki po lewej to złącza F ale te złote to już nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Po raz pierwszy na tym forum i serdecznie pozdrawiam.

 

Potrzebuję u kolegi (mieszkanie dwupoziomowe) przesłać sygnał z (analogowego) wyjścia dekodera do drugiego telewizora. Odpada kładzenie kabli, połaczenie musi być bezprzewodowe. Odległość w prostej linii jakieś 5-6m, po drodze na pewno strop.

Czy moglibyście polecić mi jakiś sprawdzony model videosendera? Trochę jest tego na Alledrogo:

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... p-1-e-1106

Budżet ok. 150-200zł.

Czy po prostu trudno coś wyfilozofować i brać jakiś, np. choćby tego Mediona:

http://allegro.pl/video-sender-przekazn ... 54838.html

i próbować na miejscu praktycznie?

 

Stanley

P.S. Na wszelki uprzedzając: oczywiście dobrze wiem, że na obu tv będzie to samo, jakość obrazu co najwyżej SD. Kolega posiada również sprzęt do zdalnej zmiany kanałow w dekoderze z innego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam telewizję satelitarną w "Pomarańczy".

Czy byłaby możliwość jakiegokolwiek podłączenia, żeby mieć taki sam obraz na dwóch rożnych telewizorach? Jeśli tak to co jest mi potrzebne i jak to podłączyć? Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Podobny wątek już istnieje w niniejszym dziale forum i to na pierwszej pozycji, jako wątek podpięty. Poprawiono też niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam telewizję satelitarną w "Pomarańczy".

Czy byłaby możliwość jakiegokolwiek podłączenia, żeby mieć taki sam obraz na dwóch rożnych telewizorach? Jeśli tak to co jest mi potrzebne i jak to podłączyć? Bardzo proszę o pomoc.

 

Jaki masz sprzęt do odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...