Skocz do zawartości
  • 0

Satlink - opinie


bedi
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Chce kupić miernik do ustawiania anten satelitarnych głównie na satelitę HotBird

 

zastanawiam się nad : Satlink WS-6933 HD Compact niestety nie znalazłem na jego temat opinii ?

 

anteny ustawiane sporadycznie 1-3 sztuk w miesiącu (cyfrowy Polsat nc+ itp )

 

Czy ktoś mi może coś powiedzieć na temat tego miernika bądź doradzić jakiś inny ?

 

Musiałem jeszcze nad Linbox SF100 ale Satlink WS-6933 HD Compact raczej by wystarczył na moje potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To może powiem tak coś do kwoty około 600zł prosił bym żeby ktoś doradził jak mam dać 400zł za SatLink WS-6933 HD to może lepiej

 

Linbox SF100 lub Linbox SF-9000 niby to samo podobno jedyna różnica to menu a cenna niższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowałem się na Linbox SF100 ale on niema DVB-S2 czyli kanały hd i tu moje pytanie skoro najczęściej ustawiamy antenę na transponder viva (bo ma najsłabszy sygnał) to czy to dvb-S2 jest koniecznie potrzebne skoro jak ustawimy dobrze jakość na kanale viva który jest DVB-S to kanały w DVB-S2 (HD) będą tez dobrze ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki jest najsłabszy transponder w standardzie DVB-S2 z HotBird na którym najlepiej ustawiać antenę sat?

 

W takim razie z DVB-S2 :

 

TRIMAX TM-8500 HD

 

SATLINK WS-6933 HD COMPACT

 

Deviser S-30

 

 

Mezon DSM50

 

Myślę nad tym

Deviser S-30 z tym że jak on się ma do takiego TRIMAX TM-8500 HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tych co wymieniłeś to Mezon i Deviser bym rozważał, ze wskazaniem na Deviser z powodu zakresu sygnału wejściowego oraz prostego analizatora widma.

 

Anteny nie ustawiasz prawidłowo na jednym transponderze. Musisz sprawdzić kilka i tak korygować, aby było jak najlepiej. Czasem trzeba gdzieś lekko ująć, aby gdzieś indziej było lepiej. Ja osobiście sprawdzam przynajmniej: 10719MHz V, 10892MHz H,11411MHz H, 11508MHz V, 12188MHz V, 12284MHz H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli masz miernik tylko dvb-s to ustawiaj na 11.488 H. Jeśli tam wyciagniesz max to sprawdź 11.393, 11.159 i 10.719 w V, 12.188 V, 12284 H być może potrzebna będzie korekcja skrętu konwertera. Zasada jest jak kolega pisze wyżej, czasami wygląda to tak, że np trochę trzeba odjąć maksymalnego sygnału z V żeby na polaryzacji H było lepiej. No i generalnie od wielu lat tak ustawione anteny działają i spisują się nawet w HD. Wiec nie jest to wymóg, że musisz mieć miernik do S2. Ale pomału trzeba o tym myśleć, bo jak ci wyłączą w tym roku polskie transpondery dvb-s to będzie trochę lipowato. Ale zostaną jeszcze transporty włoskie i araby w dvbs to ewentualnie na nich bedziesz ustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Myślę nad tym

Deviser S-30

Mogę Ci go śmiało polecić, nie jedną antenę nim ustawiłem i jak za takie pieniądze to jest to bardzo dobry miernik, pokazuje ważne parametry sygnału co za tym idzie ustawi się precyzyjnie antenę, łatwa edycja transponderów na PC, obsługa Diseqc również przydaje się jeśli instalacja jest bardziej rozbudowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jaki jest najsłabszy transponder w standardzie DVB-S2 z HotBird na którym najlepiej ustawiać antenę sat?

Z emisji dostępnych w polskich platformach najbardziej wrażliwe na niepoprawną regulacje anteny i konwertera są:


  •  
    BBC Brit HD tp: 89 (12,476 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)
    TVN HD tp: 10 (11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)
    HBO Comedy HD tp: 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK)

 

Osiągnięcie maksymalnego S/N oraz MER dla tych częstotliwości gwarantuje poprawny odbiór na pozostałych kanałach.

Oczywiście przy sprawnym konwerterze.W przypadku problemów z odbiorem należy indywidualnie analizować sygnał

na poszczególnych częstotliwościach.

Miernik Deviser S-30 posiada pomiar wszystkich parametrów, wymaganych do dokładnego ustawiania anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zakupiłem miernik jak w tytule . Wyświetla ber ,poziom sygnału PWR oraz jakość S/N. Jest dość dokładny i szybko reaguje na skręt konwertera i ruchy czaszą.

Niestety nie mogę trafić na ofertę pokrowca do niego . Chodzi mi o pokrowiec z jednej strony przezroczysty i wyposażony w pasek który umożliwia powieszenie miernika podczas ustawiania anteny. Czy ktoś wie gdzie można taki pokrowiec kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...