Skocz do zawartości
  • 0

Umieszczenie anteny na elewacji budynku jednorodzinnego


mk77
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Chcę przenieść swoją antenę satelitarną z masztu znajdującego się na dachu - przy wiatrach za bardzo nią rzuca, strasznie hałasuje w nocy i co rok trzeba wchodzić i ustawiać ją na nowo bo się przestawia.

Zaplanowałem umieścić ją na ścianie budynku tylko chciał bym się dopytać o parę rzeczy.

 

d9deb2a06d78d97bmed.jpg

 

Ściana to ta na powyższym zdjęciu. Strona południowo-wschodnia (bardziej południowa). Lokalizacja to Opole. Chciał bym ją powiesić obok rynny i maksymalnie wysoko.

Dach wystaje 1m od ściany. Tuje rosnące na przeciwko są oddalone o 3m od ściany, ale myślę że można je pominąć bo będę przycięte na wysokości tak do max 2 metrów.

I teraz pytania:

 

1. Jak bardzo muszę odsunąć antenę od ściany i na jakiej maksymalnej wysokości może być górna krawędź czaszy.

2. Chcę dać antenę Triaxa tylko nie wiem czy 100 czy 115.

3. Ma być z zezem na Hotbirda i Astrę. Planuję konwertery Quattro Inverto Black Premium (mam multiswitcha)

4. Jaki kabel do tego dobrać ? Długość kabla od konwertera do multiswitcha to około 6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Chcę przenieść swoją antenę satelitarną z masztu znajdującego się na dachu - przy wiatrach za bardzo nią rzuca, strasznie hałasuje w nocy i co rok trzeba wchodzić i ustawiać ją na nowo bo się przestawia.

Na twoim miejscu (działka domku jednorodzinnego) pomyślałbym, by maszt antenowy usytuować bezpośrednio na "glebie" i jeśli jest to możliwe, to w zaciszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na "glebie" nie wchodzi w grę bo bym musiał to stawiać centralnie przed wejściem do domu / garażu a nie chcę mieć takiej wystawki z przodu. Z tyły budynku też nie za bardzo mam to jak ustawić i pociągnąć kable. Tak że zostaje jedynie ta ściana i dylemat na jakiej wysokości to powiesić i jak bardzo odsunąć od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1. Najlepiej przymierzyć antenę z miernikiem przed montażem

2. Raczej poszukaj innego modelu z innego producenta

3. Jaki model MS ? masz wejścia na dwie sat ?

4. Przewód Televes 2125. Masz 6 m do multiswitcha a chcesz dać konwerter o większym wzmocnieniem? Wiesz jaki sygnał wejściowy może przyjąć multiswitch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Multiswitch Satmatrix ems 9/6 - obecnie działa w istniejącej instalacji - jeśli okaże się kiepski bo w kolejnym kroku wymienię go tylko prosił bym na podpowiedź na jaki.

No nie wiem jaką moc na wyjściu dają konwertery i co przyjmie ten MS i dlatego też pytam na forum aby dobrać coś sensownie bo ja w tym temacie jestem laikiem.

A jaki model anteny i od jakiego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo :)

Myślę że u mnie nie powinno być źle. Jak założę ramię do mocowania odsunięte około 50cm od ściany i do tego jeszcze antena i tak aby górna krawędź anteny była 0,5m niżej niż dach to powinno chyba zadziałać :) ewentualnie będę schodzić w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...