Skocz do zawartości
  • 0

pytanie o monoblock


emilio10
 Udostępnij

Pytanie

Witam mam dekoder wifipremium box od nc+ i chciałbym odbierać astre i hotbird .....czym kierować sie przy wyborze konwertera monoblock......chodzi mi o quadro ale tam sa jakies decybele o których nie bardzo wiem....moglibyscie ewentualnie podesłać linki do tego typu konwerterow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Monoblock typu quad posiada 4 wyjścia, czyli stosuje się go, gdy używasz czterech tunerów/dekoderów. Jeśli chodzi o jednostki w dB odnoszą się ona w ogólności do wzmocnienia konwertera oraz do jego tłumienia (gł. szumy własne). Im większe wzmocnienie konwertera tym lepiej. Dobrej jakości konwerter powinien odznaczać się minimalnym wzmocnieniem nie mniejszym od 50-55 dB. Natomiast odnośnie szumów - im mniejsze tym lepiej. Gdyby współczynnik szumów był zbyt wysoki powodowałoby to duże straty sygnału (tym bardziej, jeżeli konwerter jest połączony z tunerem kilkunastoma metrami kabla koncentrycznego - kabel także wprowadza tłumienie jednostkowe, czyli na jednostkę długości), a słabsze transpondery w czasie gorszych warunków atmosferycznych mogłyby być nieodbieralne. Dobrej jakości konwertery powinny charakteryzować się współczynnikiem szumów nie większym, niż 0,1 dB. Odnośnie konwerterów w szczególności polecam marki Inverto oraz Megasat Diavolo. Ten ostatni w szczególności odznacza się dobrą jakością wykonania oraz wysokim wzmocnieniem przy niskim współczynniku szumów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tym współczynnikiem szumów nie większym, niż 0,1 dB przesadzasz, głównie przereklamowane konwertery mają taki parametr na nalepce. Kiedyś miałem singla Samsunga z 0,6dB i działał rewelacyjnie, więc ten parametr nie jest decydujący. Co do wzmocnienia, nie do każdej instalacji jest sens dawać konwerter o wysokim wzmocnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam mam dekoder wifipremium box od nc+ i chciałbym odbierać astre i hotbird .....czym kierować sie przy wyborze konwertera monoblock......chodzi mi o quadro ale tam sa jakies decybele o których nie bardzo wiem....moglibyscie ewentualnie podesłać linki do tego typu konwerterow???

 

Prawidłowo i porządnie ustawiona antena to po pierwsze. Po drugie konwenter ktory na porcie A diseqc ma Hotbirdz a na porcie B to Astra.

Następnie dobrej jakosci kabel.

Komwenter na przykład taki:

http://www.dipol.com.pl/konwerter_satel ... A98254.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Z tym współczynnikiem szumów nie większym, niż 0,1 dB przesadzasz, głównie przereklamowane konwertery mają taki parametr na nalepce. Kiedyś miałem singla Samsunga z 0,6dB i działał rewelacyjnie, więc ten parametr nie jest decydujący. Co do wzmocnienia, nie do każdej instalacji jest sens dawać konwerter o wysokim wzmocnieniu.

Może tłumienie 0,1 dB jest bardziej teoretyczną wartością, ale odnośnie wzmocnienia zalecane jest większe, np. gdy pojawią się kanały SCPC w niskim SR w przypadku konwerterów o małym wzmocnieniu mogą być problemy z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...