Skocz do zawartości
  • 0

Wybór dekodera - Globo XS65, a Opticum AX305


Jacck
 Udostępnij

Pytanie

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Nie mam TNK HD, chcę kupić nową kartę a z tego co się orientuję to TNK HD nie ma już w sprzedaży. Rozumiem więc że jestem skazany na Smart HD+ ?

Poczytałem o XS65 i AX305 i zasadnicza różnica jest jeszcze taka że AX305 posiada zewnętrzny zasilacz 12V. Ma niższy pobór mocy (6W, <0,5W w stand-by). XS65 ma wbudowany zasilacz sieciowy pobiera ok 16W (<1W w stand-by). Ma 2 gniazda USB (jedno dedykowane dla Wi-Fi) i gniazdo Ethernet RJ-45. Który z nich ma ładniejsze menu i lepsze wsparcie jeśli chodzi o firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"Ładność" menu obawiam się, że jest kwestią subiektywną i nie koniecznie może spodobać Ci się, co podoba się mi. Z wyglądu podoba mi się prywatnie to, co jest w XS65.

Wsparcie także jest kwestią skomplikowaną. Globo pisze soft na miejscu i dzięki temu każde ew. problemy są w stanie trzymać rękę na pulsie co do zmian na polskim rynku, natomiast AX305 ma przewagę pod kątem ilości funkcjonalności, ustawień oraz posiada także oprogramowanie wspierające współpracę z innymi kartami (w innych systemach CA, np. kart nc+ ale tylko tych po byłej CYFRZE+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem AX305 i nawet jest OK, dużo funkcji, dobrze współpracuje ze starą kartą TnK SD, edycja listy kanałów w miarę prosta i logiczna. Za największa wadę jednak uważam czas uruchomienia - od włączenia ze st-by do pojawienia się obrazu na ekranie TV mija ok. 20 sekund! Czy konkurencja ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dodam, że jest to związane z wymogami Unii Europejskiej, odbiornik musi schodzić ze zużyciem energii na czuwaniu poniżej 1W, co sprawia, że trzeba odciąć niemal cały hardware, a jego ponowne zbootowanie w tego typu sprzętach (tj. w stosunkowo niskiej cenie) trwa. Można to często wyłączyć, nie pamiętam teraz dokładnie w AX305, ale w ustawieniach zwykle jest opcja pozwalająca na wyłączenie oszczędzania energii na czuwaniu. Sprawia to, że odbiornik uruchamia się z czuwania bardzo szybko, ale kosztem większego poboru prądu w standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wystarczy w Ustawieniach ax 305 zaznaczyć w głębokie czuwanie - wyłączyć i start będzie natychmiastowy. No, ale kosztem większego poboru prądu.

 

Mi natomiast brakuje możliwości ustawienia zegara na wyświetlaczu dekodera podczas odbioru programów. W Opticum cx4060 była taka możliwość. Dlaczego zrezygnowano z tego w nowszym modelu? Można o kontakt do ichniejszych programistów, by to przywrócić?

Czas przełączania kanałów też nie jest zachwycający. Pomiędzy 2 a 3 sekundy. Czy to przeszkadza? Kwestia gustu. Ja mam czas na odczytanie pasków z EPG na dole ekranu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...