Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana dekodera NC+ na inny


ghost131
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Posiadam dekoder jeszcze z cyfry + pace hd 500gb, do tej pory uzywałem go w domu( stary Samsung LCD 40')ale ostatnio przeprowadziłem się do mieszkania i zakupiłem Sony 50w805b.

Filmy, oraz seriale są dobrej jakości jednak, kiedy chce obejrzeć mecz to piłka jest rozmazana podczas ruchu. Bawiłem się już wszystkimi ustawieniami w tv oraz dekoderze.Pisalem do Sony w tej sprawie i otrzymałem wiadomość, aby ustawić w dekoderze rozdzielczość 1080p, ale jak wiadomo w pace jest jedynie 1080i. Po tej odpowiedzi doszedłem do wniosku, ze może być coś nie tak z moim dekoderem i może warto zainwestować w inny dekoder na przykład fergusona arive.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

1080p nie tylko nie pomoże, ale wręcz może zaszkodzić, jako że niepotrzebnie nadużywa się wówczas mocy dekodera, co może skutkować w różny sposób, zależnie od producenta i modelu.

 

Generalnie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@ghost131, wypróbuj ustawienia Motionflow: "Standardowy", a w razie niedostatecznej płynności obrazu "Płynny" i lepiej już nie będzie, bo to jest max co ten Soniacz może ofiarować w tym zakresie.

 

I koniecznie wyłącz w menu obrazu opcje: "Redukcja zakłóceń" i "Redukcja zakłóceń MPEG" (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie tez mi się coś niepodobalo z tym 1080p. Miałem nadzieje ze lepszy dekoder, może jakoś przeskalowac obraz na lepszy.

Jeśli chodzi o sile sygnału, oraz jakość to sprawdzałem sagecomem i Obie wartości nie spadają poniżej 60 %.

Jeśli chodzi o motionflow, to wchodzi w grę tylko wyraźny plus, ale wtedy obraz jest ciemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
...

Jeśli chodzi o sile sygnału, oraz jakość to sprawdzałem sagecomem i Obie wartości nie spadają poniżej 60 %.

 

Niestety masz fatalnie ustawioną antenę, telewizory Sony lubią znacznie większe wartości siły i jakości sygnału.

 

Dla przykładu u mnie na dwóch Soniaczach, te wartości nie spadają poniżej 100/90, a przeważnie są 100/100.

To oczywiście nie odzwierciedla prawdziwych (miernikowych), wartości, ale daje obraz zapotrzebowania telewizora konkretnej marki.

Poza tym, Twój telewizor to naprawdę topowy model i nie wiem, dlaczego nie potrafisz go poprawnie poustawiać.

 

Opcja "Wyraźny Plus" absolutnie nie jest lepsza od opcji "Płynny", to znaczy nie daje wyższych wartości Motionflow, więc można ją sobie z powodzeniem darować.

Ustawiasz poprawiacze tak jak mówiłem i powinno być znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Mówisz o antenie zbiorczej satelitarnej, czy naziemnej?

 

... ale tak czy siak, sygnał z anteny jest niedostateczny i warto poprawić jeszcze przed mrozami.

 

PS. A, jeszcze jedno, pozbądź się dekodera nc+ i przejdź na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...