Skocz do zawartości
  • 0

Poszukiwany tuner pod XBMC


belliash
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Poszukuje tunera, cos na wzor MT7001, ktory dzialalby pod kontrola Linuksa lub Andoida i pozwalal na uruchomienie XBMC z dodatkami PVR.

Zalezy mi na tym aby:

 

*) posiadal pelnowymarowego pilota

*) dalo sie go podlaczyc pod telewizor CRT (euro lub composite)

*) pozwalal na plynne ogladanie TVP1 HD i TVP2 HD z DVB-T streamingowane przez siec

*) posiadal RJ45 do polaczenia z siecia (moze miec tez wifi, ale to nie wymog)

 

 

Nie potrzebuje tam zadnego USB, dysku ani nic. Zalezy mi jedynie na mozliwosci plynnego ogladania telewizji na starszym telewizorze poprzez 1 z dodatkow PVR do XBMC. Aktualnie strumieniuje DVB-T w domu za pomoca mumudvb i chcialbym ten fakt wykorzystac.

 

Czy wspomniany MT7001 sie do tego celu nada? Czy moze polecacie inne rozwiazanie?

 

Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

*) posiadal pelnowymarowego pilota

Po co niewygodny pilot? Wspominasz wszak o XBMC - świetnie się steruje bezpzewodową mini-klawiatura z touchpadem. Wygodniejsze od archaicznego pilota.

Po kiego grzyba męczyć się z celowaniem w urządzenie?

 

*) dalo sie go podlaczyc pod telewizor CRT (euro lub composite)

To musisz szukać odpowiedniego skinu dla XBMC aby się dało z tego korzystać w miare wygodnie na CRT.

Monitor 22" z wejściem HDMI kosztuje 450 - 570 PLN ....

 

*) pozwalal na plynne ogladanie TVP1 HD i TVP2 HD z DVB-T streamingowane przez siec

*) posiadal RJ45 do polaczenia z siecia (moze miec tez wifi, ale to nie wymog)

Jak to drugie jest to będzie pozwalał chyba że w środku będzie niewydolny procesor.

 

Nie potrzebuje tam zadnego USB, dysku ani nic.

I tak jest wbudowywane USB, przyda sie np. dla klawiaturki. Do tego jakiś nośnik dla OS'a z XBMC..

 

Na siłę to już RaspberryPi sie nada (średnio 3.5W pobieranej mocy....). OpenELEC jest maksymalnie zoptymalizowany więc może udźwignąć streaming. Ale wg mnie lepiej rozejrzeć np. za cubox-i. Ew. za pewien czas Hummingboard o wymiarach karty kredytowej. Dodatkowo jest sporo małych płyt ITX idealnie pasujących pod XBMC.

Klawiatura zamiast pilota pozwala całkowicie ukryć urządzenie multimedialne z tyłu za TV..

 

Cubox-i - marketingowy bełkot producenta -> http://www.solid-run.com/xbmc/

Wiki Cubox-i -> http://www.solid-run.com/wiki/index.php ... i_Hardware (niestety brak wyjścia CVBS..... tylko HDMI).

Wiki Hummingboard -> http://www.solid-run.com/wiki/HummingBoard_Hardware (ma wyjśce CVBS ale w specyfikacji nie chwalą się tym bo to już bez sensu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
No wlasnie potrzebne jest mi cos z pilotem.

No ale po co trwasz przy czymś niewygodnym jak pilot? Mini klawiatura mniesza od niektórych pilotów, jest wygodniejsza nie musisz celować w urzadzenie. Urządzenie może być schowane. Same zalety.

 

Dlatego najsensowniej wyglada MT7001, jednak nie wiem czy procesor poradzi sobie z odtwarzaniem materialow w HD.

Tak jak mowilem martwia mnie ejdynie programy TVP1 HD i TVP2 HD.

Jeśli jesteś w stanie odpuścić CRT to cubox-i aż z zapasem sobie poradzi. RPi ma wydajność na styk ale typowy materiał 1080p odtwarza.

 

Jak dla mnie MT7001 mało sensownie wygląda. Procesor słabowity tym bardziej jak posadowiono na tym urządzeniu Android. Stara wersja Androida tez nie zachęca. Zważywszy na te dwie uwagi to jest zbyt drogi na to co oferuje. Okaże się zę jakis podsystem Anroida spowoduje ze od czasu do czasu będzie sie odtwarzanie przycinać.

Ciut lepszy jest model MT7002 ale tylko połowa pamięci flash w porównaniu z modelem MT7001 też nie zachęca.

 

Generalnie za stare to to już jest. Szkoda monety.

 

 

XBMC na RaspberryPi można obsłużyć tym:

http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Of ... te/Android

Zdalne GUI via telefon to oczywistość. Bez tego sprzęt nadaje się obecnie jedynie na śmietnik. Jest kilka udogodnień jak plugin który wyciszy samoczynnie dźwięk gdy ktoś do nas zadzwoni.

 

Szkoda, że nie masz HDMI - wtedy masz bardzo dobre rozwiązanie:

http://fbox.ferguson.pl/

Toż to samo co typowe sticki z Androidem. Chińszczyzna może jedynie odstraszać swoją zawodnością i niestety niedopracowanymi szczegółami.

Wadą jest wg mnie Android i bagaż 99% zbędnych rzeczy plus wymuszone niekonfigurowalne cechy. Okaże sie że trzeba będzie rootować by usunąć jakieś irytujące drobiazgi. To że firmuje to Ferguson niestety może oznaczać ze będą zmuszać do swoich "reklamówek"....

Dedykowany OS z zoptymalizowany pod XBMC będzie najlepszym rozwiązaniem - czyli np. wspomniany OpenELEC.

"Onaniści" sprzętowi dadzą sobie rade z innymi kombinacjami - OS, XBMC dodatkowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szkoda, że nie masz HDMI - wtedy masz bardzo dobre rozwiązanie:

http://fbox.ferguson.pl/

Toż to samo co typowe sticki z Androidem. Chińszczyzna może jedynie odstraszać swoją zawodnością i niestety niedopracowanymi szczegółami.

Wadą jest wg mnie Android i bagaż 99% zbędnych rzeczy plus wymuszone niekonfigurowalne cechy. Okaże sie że trzeba będzie rootować by usunąć jakieś irytujące drobiazgi. To że firmuje to Ferguson niestety może oznaczać ze będą zmuszać do swoich "reklamówek"...

 

Używałeś? Czy tak sobie gdybasz?

 

Mam to ustrojstwo - mogę się wypowiedzieć. Wydajność XBMC jest rewelacyjna; nie można się do niczego w tym zakresie przyczepić. Porównując z RPi (też mam, nawet dwa - i w wielu zastosowaniach używam) - nie ma o czym mówić. Ferguson chwali się sprzętowym wsparciem XBMC i najwidoczniej - tak jest. Do tego pilot z akcelerometrem.

 

Nie wiem o jakiej zawodności piszesz? Wskaż konkretnie - odpowiem czy takowa występuje czy nie.

 

Uprzedzając - nie jestem związany z producentem, sklepem i w ogóle z tą branżą. Typowy użytkownik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Używałeś? Czy tak sobie gdybasz?

Kilka urządzeń z Androidem używałem. niestety producenci wciskają to co im sie wydajna naj, naj, naj. Np durne klik podczas odtwarzaniea mediów, którego nie da się wyłączyć a jedynie dopiero po zrootowoaniu.

Wszelkiej maści śmietnik reklamowy.

Id, itd...

 

Ferguson chwali się sprzętowym wsparciem XBMC i najwidoczniej - tak jest. Do tego pilot z akcelerometrem.

Bzdura totalna jak można sie chwalić wsparciem dla XBMC jeśli wymagania obejmują to co co ma oferowac Android w kwestii grafiki?

To jak jakby mówić że komputer z procesorem 64-btowym ma extra wsparcie dla Windows 64-bit.

Firma próbuje ściemniać.

 

Nie wiem o jakiej zawodności piszesz? Wskaż konkretnie - odpowiem czy takowa występuje czy nie.

Zacznijmy od śmietnika wciskanego na siłę przez producenta.

dlatego lepszym jest dedykowany OS pod XBMC bez idiotycznych reklamowych aplikacji naciągających nabywcę na przypadkowe zakupy.

 

Uprzedzając - nie jestem związany z producentem, sklepem i w ogóle z tą branżą. Typowy użytkownik.

Ja tez a jestem szczególnie wyczulony na sztuczki marketingowe.

 

Android 2.3 - czyli z automatu starsza generacja procesorów. 800MHz to nie jest obecnie demon szybkości jeśli chodzi o ARM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ta154san - android oczywiście 4.2.2 (Ty piszesz o 2.3....), procesor oczywiście inny, klik oczywiście da się wyłączyć (bez rootowania....), żadnych "śmietnikowych" aplikacji poza czystym androidem + launcher z ikonami...

 

etc... itd... itp...

 

nie wiem jak powinien chodzić wg Ciebie XBMC - tutaj chodzi bez zarzutu. kawy faktycznie nie robi :lol2:

 

pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
@ta154san - android oczywiście 4.2.2 (Ty piszesz o 2.3....),

Boi taki jest w specyfikacji urządzenia na jaką trafiłem.

 

procesor oczywiście inny,

I też specyfkacja podawała 800MHz. Nic szczególnego. A niestety software będzie z każda nowa wersja bardziej zasobożerne.

 

klik oczywiście da się wyłączyć (bez rootowania....),

[/quoite]

Przerabiane z tabletami, klik wymuszony dodatkową usługą wbudowaną do systemu przez producenta. Ustawienia Androida w kwestii dźwieków nie mają na niego wpływu i tylko root daje obejście.

Wiem co piszę i wiem z czym walczyłem. Problem tak irytujący użytkowników że przygotowano patch'e dla zrootowanego urządzenia usuwający ten wymuszony przez producenta niewyłączalny klik.

 

żadnych "śmietnikowych" aplikacji poza czystym androidem + launcher z ikonami...

Jak dotąd każde urządzenie jakie ma Androida ma multum śmieci od producenta (kaskada reklam przy starcie, odtwarzane skasowane apliakcje!). Nie zawsze jest dostępny czysty system, a jeśli nawet to niestety z ryzykiem że że część hrdware'u będzie nieczynna.

 

Generalnie 80% Androida jest zbędne w przypadku playera z XBMC. Moja opinia - Android to niezbyt optymalna platforma dla XBMC (irytuje mnie też fakt iż dźwięk z XBMC na wszystkich urządzeniach z Androidem miał wadę - sporadyczny, w przypadkowych momentach cichy trzask - . dyskwalifikacja dla zastosowań multimedialnych. Kolejny potencjalny minus - brak przetwornika audio a używanie metody PWM do generowania dźwięku daje jakość nie do zaakceptowania.

 

nie wiem jak powinien chodzić wg Ciebie XBMC

Wspominałem wyżej - na wszystkich urządzeniach z Androidem gdzie uruchamiałem XBMC miałem ten sam problem z dźwiękiem. Cichutki stuk od czasu do czasu. RPi plu HifiBerry + OpenELEC albo Win + XBMC brak tego zakłócenia. Dla mnie dyskwalifikacja.

 

- tutaj chodzi bez zarzutu. kawy faktycznie nie robi :lol2:

Powiedzmy że ja mam inne wymagania, np. dźwięku z brzęczyka w smartfonach nie zaakceptuję.

akurat znam opinie nt sticka z Adroidem z dwurdzeniowym ARM taktowanym w okolicach 1,6GHz. No i niestety ale czasem dla niektórych filmów RMVB / MKV mocy obliczeniowej brakuje. Czterordzeniowy stick można kupić sa 200 - 240 PLN więc jak dla mnie tej opisywany player jest zdecydowanie za drogi.

Za cenę tego playera będą miał najwyższy model Cubox'a-i i coś jeszcze w kieszeni zostanie

 

pozdrowienia.

i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ta154san

 

Specyfikacja FBOX'a (podawałem wyżej adres); tak więc raz jeszcze:

 

http://fbox.ferguson.pl/ -> Specyfikacja

 

M.in.: procesor - AMLOGIC AML 8726 - MXS

 

Wg XBMC Wiki - http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Android_hardware - pełne wsparcie sprzętowego dekodowania wideo.

 

To tyle w tym temacie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
@belliash

czyli - RPi (kup tą najnowszą, z czterem portami usb) plus klawiatura Measy RC11 plus OpenELEC

RPi ma - obok HDMI - wyjście video analogowe; ale jak działa w praktyce - nie wiem; musisz sprawdzić.

 

Analogowe chodzi ale trzeba czasem dopisać kilka linijek dla dostrojenia marginesów i overscana na ekranie telewizora.

Niestety jakość dźwięku taka sobie i trzeba zainwestować w jakiś przetwornik, nie polecam DAC'a pod USB bowiem i Ethernet, u USB sa na tej samej jednej magistrali. Najlepiej jest wykorzystać magistralę I2S dostępną od późniejszych modeli B.

Polecam HiFiBerry.

 

 

Wg XBMC Wiki - http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Android_hardware - pełne wsparcie sprzętowego dekodowania wideo.

Sprzętowe dekodowanie jedynie ograniczy rozdzieczość. Chyba ze rdzeń CPU jest na tyle szyblki że można sie obejśc bez sprzetowego dekodowania H.264.

Sprzętowe dekodowanie jest potrzebny tylko wtedy gdy moc obliczenia CPU jest za niska.

Natomiast zupełnie pominąłeś inna rzecz. Sterownik graficzny - GPU musi mieć opodwiednie wsparcie OpenGL - a to jest wymagane przez GUI XBMC,

RPi ma sprzętowe wsparcie dla H.264, ale z OpenGL nie aż tak różowo i niestety "wypasiony" skin do XBMC spowoduje że to nie zadziała.

 

Żeby było niedomówień czasem dodatkowy narzut na bajery w XBMC powoduje że sobie np. RPi nie radzie ale puszczony plik video bespośrednio do omvplayer'a i odtwarzanie jest płynne.

 

Każde współczesne CPU ARM przewidziane do multimediów w zasadzie ma zestaw instrukcji NEON oraz ma jakieś wsparcie czy to dla 720p czy 1080p.

Co innego procesory dla innych zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do dźwięku w Raspberry - należy przyjrzeć się najnowszemu modelowi B+ (dostępny od kilku tygodni), bowiem jedną z wprowadzonych innowacji jest podobno poprawa jakości dźwięku właśnie.

 

Off-topic - @ta154san - masz doświadczenia z tunerami DVB-T USB, które bez problemu pracują z RPi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
Co do dźwięku w Raspberry - należy przyjrzeć się najnowszemu modelowi B+ (dostępny od kilku tygodni), bowiem jedną z wprowadzonych innowacji jest podobno poprawa jakości dźwięku właśnie.

No właśnie udowodnilłeś tym zdaniem że zbyt łatwo ulegasz bzdurom marketingowym. :mrgreen:

Nie ma poprawy dżwięku bo nadal jest to wyjście zrobione w portu dwustanowego z zastosowaniem PWM. Na wyjście analogowe audio przedostają się wszelkie śmieci z zasilania. Takie samo jak w wersji A.

Wersja B+ wprowadziła dwie kosmetyczne zmiany - użycie microSD - i dobrze bo gniazdo SD powodował że nie był pewny kontakt z kartą oraz cztery porty USB - co w sumie nic nie wnosi bowime to tlyko hub do jednego portu USB, na dodatek na którym powieszono tez ethernet. Czyli przetworniki DAC USB napotkają na wąskie gardło. Dlatego w modelach B wyprowadzono dodatkową magistrale I2S.

 

Off-topic - @ta154san - masz doświadczenia z tunerami DVB-T USB, które bez problemu pracują z RPi?

Żaden problem. Podejdzie każdy który jest np. wymieniony na liście urządzeń pracujących do dreambox'a. Przecież to platforma ARM czyli mips32el na poziomie takim jak driver (są gotowe kompilaty różnych pakietów dla tej platformy sprzętowej - tak dokładałem maskaradę do dreambox'a...). Problemem jest jedynie to czy driver'y dołączono do dystrybucji.

Podłączałem zarówno oparty na chipsecie RTL2832U (PCTV nano 76e) jaki i z chipsetem DIB0700 (PCTV nano 73e).

Dystrybucja RaspBMC - jak w OpenELEC - nie wiem ale ta dystrybucja jest mocno okrojona z dodatkowych usług i oprogramowania linuksowego.

Generalnie OK. Jedyna niewygoda to brak front-endu w XBMC do wyszukiwania kanałów - przez przeglądarkę trzeba to zrobić ale korzystanie potem jest prościutkie. Efekt wykorzystywanie niezależnego od XBMC softu, zaś plugin jest tylko klientem oferującym tylko dostęp do zaprogramowanych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma poprawy dżwięku bo nadal jest to wyjście zrobione w portu dwustanowego z zastosowaniem PWM.

 

Być może jest właśnie tak jak piszesz. Ale ja w swojej wypowiedzi użyłem słowo: "podobno", więc bez zbędnych wyroczni z Twojej strony, proszę. Czytamy ze zrozumieniem, podobnież jak klikamy we właściwe linki....

 

Za wyjaśnienie dotyczące dvb-t - dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Zwracasz innym uwagę ale sam nie zweryfikowałeś specyfikacji modelu B+ - gdybyś to zrobił to byc niewet takie zdania nie zamieścił. Ten sam procesor. Nie ma na płycie dedykowanego przetwornika dla audio. Sprawa oczywista.

 

Co do DVB-T - masz podane. Działa. dodam że niektóre chipsety mogą wymagać mocy obliczeniowej po stornie komputera bo nie maja wbudowanego wsparcia dla kodeka MPEG. Wtedy niestety "muli". Ba błędy w odbiorze danych powodują wzrost zajętości procesora - do głosu dochodzą algorytmy korekcji błędów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Zwracasz innym uwagę ale sam nie zweryfikowałeś specyfikacji modelu B+ [...].

 

Sam sobie zaprzeczasz - oficjalne info: http://www.raspberrypi.org/blog/page/2/ ... del-b-plus

 

Ale Ty raz nazywasz to bełkotem marketingowym, a raz specyfikacją, do której odsyłasz...

 

Nie kontynuujmy już tej bezsensownej dyskusji bo szkoda czasu.

 

Bez urazy - pozdrawiam. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Wielkie szumne marketingowe halo - poprawiliśmy audio bo zastosowaliśmy inny regulator napięcia? A co z chwilowymi szpilkami poboru prądu przed rdzeń procesora oraz naklejoną na nim pamięć? Przeczytaj to dokładnie i odfiltruj marketingowy bełkot (bo na swojej stronie trzeba się lansować). Potem sprawdź jak jest tworzony sygnał analogowy audio. Wnioski będą jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@belliash

 

wracając do Twojego pierwszego postu z zapytaniem i warunkami, które tam określiłeś - ja jestem przekonany, że wszystko to załatwisz opierając się na Raspberry Pi z XBMC lub ew. inną podobną płytką, o której wspominał ta154san.

 

*) posiadal pelnowymarowego pilota

*) dalo sie go podlaczyc pod telewizor CRT (euro lub composite)

*) pozwalal na plynne ogladanie TVP1 HD i TVP2 HD z DVB-T streamingowane przez siec

*) posiadal RJ45 do polaczenia z siecia (moze miec tez wifi, ale to nie wymog)

 

- Pilot - Measy (masz dwie wersje) lub sterowanie z poziomu aplikacji na smartfonie,

- masz analogowe wyjścia na telewizor i dźwięk,

- na XBMC masz plugin Tvheadend - https://tvheadend.org/ - albo podłączasz bezpośrednio dongle DVB-T albo odbierasz strumień. Zamień swój strumień mumudvb na Tvheadend i wszystko powinno działać.

- RJ45 posiada. WiFI ew. przez USB.

 

Przetestowałem to u siebie - mam dwa RPi i tego FBOX'a Fergusona, Measy RC11 i dokupiłem dongla USB DVB-T (najtańszy za 39 zł na allegro; chipset it9135). Wszystko działa.

 

Warto poeksperymentować - ciekawe doświadczenia i nauka :)

 

Powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam,

 

Poszukuje tunera, cos na wzor MT7001, ktory dzialalby pod kontrola Linuksa lub Andoida i pozwalal na uruchomienie XBMC z dodatkami PVR.

Zalezy mi na tym aby:

 

*) posiadal pelnowymarowego pilota

*) dalo sie go podlaczyc pod telewizor CRT (euro lub composite)

*) pozwalal na plynne ogladanie TVP1 HD i TVP2 HD z DVB-T streamingowane przez siec

*) posiadal RJ45 do polaczenia z siecia (moze miec tez wifi, ale to nie wymog)

 

 

Nie potrzebuje tam zadnego USB, dysku ani nic. Zalezy mi jedynie na mozliwosci plynnego ogladania telewizji na starszym telewizorze poprzez 1 z dodatkow PVR do XBMC. Aktualnie strumieniuje DVB-T w domu za pomoca mumudvb i chcialbym ten fakt wykorzystac.

 

Czy wspomniany MT7001 sie do tego celu nada? Czy moze polecacie inne rozwiazanie?

 

Dziekuje i pozdrawiam!

 

 

Kolego trafiłeś na jakiś sprzęt?

Też mam tv crt i sie zastanawiam jak go zmusić do współpracy z XBMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...