Skocz do zawartości
  • 0

Czy po 5latach wymienia sie konwerter?


lukasz431
 Udostępnij

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@,jacek_m_11, to zależy od jakości wykonania takiej uszczelki, u mnie taka wytrzymała 8 lat, była zrobiona z grubszej gumy niż te obecne, teraz mam uszczelki Axinga prawie drugi rok i jak na razie trzymają się bardzo dobrze. :wink:

@lukasz431, wezwij fachowca i ustawi to jak trzeba, większą czaszę trochę trudniej się ustawia niż mniejszą, dlatego do precyzyjnego ustawienia wymagany jest miernik obsługujący standard DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak widać nie ma reguły, najważniejsze żeby to złącze było zabezpieczone przed wilgocią, te współczesne osłony rozsuwane w dół chronią jedynie przed bezpośrednim kontaktem z deszczem czy śniegiem, ale np. parująca woda już się tam dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous
Witam mam konwerter ponad 5lat czy po tym okresie warto myśleć o nowym konwerterze?

 

A sprawdzałeś jaki jest jego stan?

5 lat to w sumie mało na dobra produkcję.

 

Obejrzyj obudowę - czy UV nie zrobił już swoje, zobacz czy nie ma pęknięć., przeczyść złączkę F (nakładki gumowe na to złącze to w sumie to można sobie- EPDM użyty do tego celu potrafi być nietrwały. Czyli zwykła konserwacja.

 

Inna kwestia to czy elektrycznie jest OK.

 

Większy problem będziesz miał z przerdzewiałym i kompletnie śrubami w konstrukcji anteny niż konwerterem po 5 latach. Ocynk to wytrzyma co najwyżej do najbliższej zimy. U mnie po 6 latach nadal z 13toma konwerterami jest wsio OK, połączenia zdrowe mimo iz nie nakładek durnych słonek gumowych). Nie wytrzymał jedynie 4 -tej zimy switch - obudowa niehermetyczna zamarzająca wilgoć zrobiła swoje.

Albo mosiądz - drogi i niestety wrażliwy na siarkowodór, albo nierdzewka ale wtedy gwinty trzeba smarować specjalną pastą by się nie zapiekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...