Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W specyfikacji arivy 202E jest info że obsługuje moduły CAM Cl a czy obsługuje moduły CAM Cl+ jakie daje Cyfrowy Polsat? Czy kanały HD oferowane przez CP będą normalnie dostępne (moduł nie ogranicza w żaden sposób kanałów? jak np dekoder sd nie wyświetla kanałów hd?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W specyfikacji arivy 202E jest info że obsługuje moduły CAM Cl a czy obsługuje moduły CAM Cl+ jakie daje Cyfrowy Polsat? Czy kanały HD oferowane przez CP będą normalnie dostępne (moduł nie ogranicza w żaden sposób kanałów? jak np dekoder sd nie wyświetla kanałów hd?)

Zgadza się, Ferguson Ariva 202E obsługuje tylko moduły typu CI (bez "plusa").

Jednak, jak już wspomniał wyżej kolega @maniek357, moduły CI+ Cyfrowego Polsatu są w tzw. trybie "legacy", dzięki czemu działają także w tunerach posiadających tylko złącze CI (bez "plusa") i które nie obsługują tzw. natywnych modułów CI+ (bez trybu "legacy".

Mój Ferguson Ariva 202E współpracuje z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu poprawnie. Nie ma żadnych problemów z dekodowaniem kanałów, zarówno SD, jak i HD. Dodatkową zaletą tutaj jest też to, że przy użyciu tego modułu w Arivie 202E, nagrania z tego tunera nie są szyfrowane (za wyjątkiem chyba tylko kanału Polsat HD) i bez problemów dają się odtwarzać np. na komputerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

jaki obecnie polecacie model tunera z dwiema głowicami, dyskiem minimum 500GB gdzie można odbierać NC+ i ewentualnie z modułu Polsat Cyfrowy? Nie musi to być nowość i może być na Linkusie. Jedynie ważne aby sprzęt nie był za trudny w konfiguracji i obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja Arivka 210 zaczęła świrować (coś nie czyta mi karty CA) i powoli rozglądam się za czymś nowym.

Używa ktoś 252 Combo do nc+ Cameleon i Cyfrowy Polsat moduł CI?

Pisałem tu na forum że mam problem z komunikatami z modułu na niektórych kanałach (info modułu CP o braku kanału w abonamencie mimo że kanał świecił z karty nc+)

Miałem info że Arivka 202e nie miała takiej wady. Nie wiem jak 252 Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszałem o tym, ale mam umowę jeszcze na rok czy dłużej i do tego czasu Cameleona mi nie zabiorą chyba.

Jak nie pozwolą przedłużyć umowy na Cameleonach to będzie lipa, bo chyba skończy się możliwość odbierania nC+ i CP na jednym dekoderze.

Chyba, że jest opcja wziąć nc+ z modułem to wtedy tuner z dwona slotami na moduł CI i zestaw: nc+ z modułem i CP z modułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak zostanie mały promil osób z kameleonami to będzie wymiana na dekoder albo brak odbioru. Operator niestety ma odpowiednie zapisy w regulaminach aby móc wykonać taką operacje.Aby zmniejszyć ilość osób które zrezygnują z usług, NC+ rozsyła bezpłatnie dekodery, które będą działać z jego ofertą i kartą kameleon. Osoby które przyjęły taki sprzęt nie będą mogły rozwiązać umowy bez konsekwencji, ponieważ mają sprzęt umożliwiający odbiór oferty NC+ nawet po włączeniu parowania globalnym kluczem (karta działa tylko w dekoderach operatora).

Jeśli po tym wszystkim dalej chcesz inwestować, to szukaj dekodera na linuksie z Enigmą 2, na nim jest możliwość pełnego rozwiązywania konfliktów dekodowania karta <=> CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I co w związku z tym ?

 

Dawna C+ cieszyła się taką popolarnoscią ze względu na karty Cameleon i możliwosc korzystania z własnego sprzętu do odbioru programow sat.

Nadal jest to duża liczba abonentow. Ostatnio rozmawiałem z osobą ( ok. 65 lat ) co ma dwie karty Cameleon i 4 dekodery jeszcze SD na własnosc. Mieszka w Polsce i we Francji ma trzy dekodery w Polsce - jeden we Francji.

Nie zamierza niczego w tym zmieniac - jedynie kupic własne dekodery do odbioru HD.

Takich osob jest bardzo dużo - korzystających z własnego sprzętu.

NC+ będxie miało problem i to nie mały.

 

Poza tym i tak będzie możliwosc odbioru NC+ na własnym sprzęcie karta TNK HD lub N na kartę z BSKA i przejscie na abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oferty prepaid zostaną sprowadzone w późniejszym czasie również do jednej i działającej na dedykowanym sprzęcie. Operatorzy TNK HD i NC+ na pewno znajdą odpowiednią ofertę, aby zaoferować odbiór na dedykowanym sprzęcie. To będzie kolejny etap ujednolicania oferty i sprzętu.NC+ jest mocno zdesperowana do walki z sharingiem. Najlepiej o tym świadczy wyświetlanie numeru karty na ekranie tv podczas atrakcyjnych transmisji. Mimo niezadowolenia ze strony abonentów nie mają zamiaru zlikwidować tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to Ja już nie wiem co robić. Byłem już zdecydowany na zakup VU+ Duo. Jaki więc polecacie odbiornik, który będzie miał możliwość nagrywania przy jednoczesnej możliwości oglądania innego kanału oraz będzie możliwość włożenia do czytnika karty po Cyfrze+ oraz moduł z Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Moduł CAM Cyfrowego Polsatu (zarówno CI, jak CI+) jest modułem jednostrumieniowym, więc nawet zastosowanie tunera dwugłowicowego niewiele pomoże, bo i tak w danym czasie będzie można oglądać i nagrywać tylko jeden, ten sam kanał kodowany.

 

O to tego nie wiedziałem. Czyli nie będzie możliwe np. nagrywanie czegoś na C+ a oglądanie dajmy na to Polsat Sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...