Skocz do zawartości
  • 0

Dwa dekodery i jeden kabel sat


spitfire
 Udostępnij

Pytanie

Witam serdecznie, mam pytanie ,a raczej kilka.Chodzi mi o to że posiadam dwa dekodery.Jeden cyfry + ,a drugi telewizji N.Posiadam niestety jeden kabel który to grzecznościowo mam poprowadzony do anteny sąsiada.Niestety muszę zatem przepinać kabel co niestety nie jest wygodne.Pytanie moje jest takie ,czy można zastosować jakiś rozgałęziacz i raz używać jednego dekodera ,a raz drugiego? bez przepinania kabla.Czy nie uszkodzę w ten sposób głowicy?Jak bym zastosował taki rozgałęziacz to czy sygnał strasznie spadnie?Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania?Jaki rozgałęziacz zastosować o jakich parametrach ?Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam!

Podepnę się pod temat.

Mam obecnie CP: 1 talerz, 1 LNB, 1 kabel, 1 dekoder.

Chcę dokupić drugi dekoder, 2 LNB i odbierać sygnał z Amosa i Syriusza.

Mam talerz 80cm od kumpla, fachman ma mi zrobić instalację 3 LNB na tym jednym talerzu (diseqc, zezy itd) , ale upiera się, że muszę mieć dwa kable, po jednym do każdego dekodera, a ja NIE MOGĘ PUŚCIĆ DRUGIEGO.

Ja chcę oglądać raz z jednego dekodera (HB) raz z drugiego (Amos lub Syriusz) na jednym telewizorze, więc jak na moje to można takie coś:

viewtopic.php?t=29065#p688210

Czy już całkiem mi się pokiełbasiło?

Inna opcja to mieć jeden kabel i x razy dziennie przekładać go z dekodera do dekodera :/

HD6000 nie ma LNB out (przelotki), fachman mówi, że teraz rzadko są w dekoderach (ma mi jakiś sprzedać, ma też sklep ze sprzętem sat). To prawda?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam!

Podepnę się pod temat.

Mam obecnie CP: 1 talerz, 1 LNB, 1 kabel, 1 dekoder.

Chcę dokupić drugi dekoder, 2 LNB i odbierać sygnał z Amosa i Syriusza.

Mam talerz 80cm od kumpla, fachman ma mi zrobić instalację 3 LNB na tym jednym talerzu (diseqc, zezy itd) , ale upiera się, że muszę mieć dwa kable, po jednym do każdego dekodera, a ja NIE MOGĘ PUŚCIĆ DRUGIEGO.

Ja chcę oglądać raz z jednego dekodera (HB) raz z drugiego (Amos lub Syriusz) na jednym telewizorze, więc jak na moje to można takie coś:

viewtopic.php?t=29065#p688210

Czy już całkiem mi się pokiełbasiło?

Inna opcja to mieć jeden kabel i x razy dziennie przekładać go z dekodera do dekodera :/

HD6000 nie ma LNB out (przelotki), fachman mówi, że teraz rzadko są w dekoderach (ma mi jakiś sprzedać, ma też sklep ze sprzętem sat). To prawda?

Pozdr.

 

Gdybyś miał sygnał z jednego z satelity to tak, ale będziesz miał z trzech. Jedynie co to zamontować przełącznik diseqc 4/1 i podłączyć to jednym kablem. Tak, przelotki w tunerach to już rzadkość, teraz nie ma takiej potrzeby ich montować, głównym zadaniem było żeby podłączać do nich tunery analogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale po co kombinować, jak będziesz mógł oglądać wszystkie 3 pozycje satelitarne na jednym tunerze. Po prostu w ustawieniach przy skanowaniu wybierzesz danego satelitę i transporter, drugi tuner nie jest potrzebny.

 

Nie cytuj wcześniejszych wypowiedzi, jeśli odpowiadasz zaraz pod nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odgrzeję temat w temacie podłączenia NC+ i CP jednym kablem antenowym. Jestem na etapie negocjacji, proszę o info czy PACE PVR posiada przelotkę pod którą bym mógł podłączyć dekoder CP, czy będę musiał nabyć rozgałęziacz?

Z góry dzięki za info.

Ten model nie ma przelotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam możliwości bo mam zrobioną elewację, musiałbym robić dziurę w ścianie a potem martwić się jak schowam kabel w salonie i jak puścić kabel przy kominku. Bez rozbierania podłogi by się chyba nie obyło, a i tak na kucie posadzki się nie piszę bo mam tam ogrzewanie podłogowe. Nie jestem gotowy na takie kombinacje.

Mam nadzieję że rozwiązanie z podzielnika sygnału się sprawdzi, jest znacznie tańsze niż digyboxx. No chyba że się nie sprawdzi, to wtedy będę na musiku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!Swojego czasu gdy ja miałem antenę z jednym konwerterem,i pociągnięty tylko jeden kabel do salonu,to też miałem dylemat jak podłączyć Echostara 717 ze Strongiem 6880,tak by mieć możliwość oglądania Cyfry i CP.Co prawda oba miały przelotkę konwerterową,lecz w żadnym z nich nie była aktywna.Rozwiązałem to w ten sposób iż dałem rozgałęziacz tv sat tuż przy dekoderach i wszystko działało prawidłowo.Jest tylko jeden warunek żeby nie uszkodzić sprzętu:podczas oglądania z jednego z dekoderów,ten drugi w tym czasie musi być wyłączony z prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...