Skocz do zawartości
  • 0

czy jedna antena moze zbierac astre i hotbirda??


kombit
 Udostępnij

Pytanie

witam

Wczoraj zamontowano antene na przeciwko mojego okna i dowiedzialem sie ze jest skierowana na astre. Czy jest mozliwosc zeby dostawic do niej konwerter na multifeed tak zeby sciagal z hotbirda?? czy to absolutnie nie mozliwe?? bo chcialbym kupic jakas polska telewizje cyfrowa ( chyba polsat) i z tego co wiem to zawsze trzeba ustawiac antene na hotbirda.

 

Nie znam sie na tym za bardzo wiec prosze o wyrozumialosc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

do kombit : zależy jakiej wielkości jest ta antena: jeśli ma minimum 80cm można z niej "zezować" i w rezultacie mieć dostęp do sygnału z kilku satelitów z jednej nieruchomej czaszy antenowej.

Prawdopodobnie ta ASTRA o której mówisz to Astra I 19.2E bo to najpopularniejsza Astra w Europie więc zezowanie na HotBird-a jest jak najbardziej możliwe , z tym że oczywiście sygnał satelity hotbird jest niestety słabszy niż ASTRA 1 wobec czego optymalnym rozwiązaniem jest celowanie głównym konwerterem właśnie w tego HotBird-a a zezowanie na satelite Astra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

antena jest na pewno nie mniejsza niz 80cm jutro ja zmierze. Wiem ze astra ma lepszy sygnal od HB ( bo juz to wyczytalem w necie ;) i w zwiazku z tym wszystkie opisy i rysunki ktore znalazlem dotycza anten ustawionych na HB i zezujacych na astre. Ale moj przypadek jest troszke inny poniewaz mieszkam w UK i wlasciciel bloku wstawil nam antene ustawiona na astre i tak musi zostac! Wiec w gre wchodzi tylko dostawienie zeza na HB.

Czy myslicie ze w ten sposob mam szanse na powodzenie?

i jesli tak to jak mam tego zeza ustawiac wzgledem glownego ustawionego na astre, gdyby ktos znalazl jakis rysunek i dal mi kilka konkretnych wskazowek takich jak z ktorej strony zamontowac zeza, w ktora czesc anteny ma patrzec ile stopni ma byc odchylony itd.

 

dodam jeszcze ze gdybym mial dostawic zeza na astre z HB to znalazlem mnustwo info na ten temat ale jak mam sobie to odwrocic i dostawic zeza na HBz astry to pojawia sie mnustwo pytan w mojej glowie i do tego fakt ze antene bede ustawial w UK a nie w polsce.

Prosze o pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

UK? Na bank będzie to Astra 28,2°E. Między Hot Birdem 13°E i Astrą/Eurobirdem 28,2°E jest 15,5°(!) różnicy. Warto spróbować bo szanse są. Mniej więcej 13°-15° to max. jaki można uzyskać przy pomocy zeza na "zwykłej" antenie. Ale nie napalaj się zbytnio, i bądź przygotowany że jednak nic z tego nie będzie. Myślę, że osoba z małym doświadczeniem, w tej sytuacji powinna skorzystać z usługi montera. Niczego nie odwracasz, kolejność konwerterów pozostaje taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś konwerter główny na 28,2E i zezowałem na Hot Birda na antenie 115 cm. Z odbiorem Hot Birda nie było najmniejszych problemów. Są dwa ale: 1. Była to spora antena 115 cm, 2. Było to w Polsce. Teoretycznie nie powinno być problemów ze zrobieniem takiego samego zeza w Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...