Skocz do zawartości
  • 0

Wybór dekodera/tunera z czytnikiem Viaccess i Conax


Piotr N.
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkim.

Mam problem u siebie z instalacją tv sat. Otóż mam obecnie Orange TV, co wiąże się z posiadaniem czarnego dekodera Sagemcom UHD-88 z białą kartą Viaccess (nie wymieniałem karty). Na tv Panasonic korzystam z modułu CAM CI Smit 4.1 Viaccess. Do podziału wykorzystywałem Clone+, ale mam z nim same problemy, co około 3-4 mc przerywał, po czym na Sagemcom ukazywała się informacja albo o braku karty albo że jest źle włożona. Z kolei na Panasie - "kanał zakodowany" albo informacja o braku karty. Serwis wymieniał mi już drugi raz Clona+ i chciałem sprawdzić jak to teraz wygląda. Tyle że teraz na module Cam jest wszystko ok, a po włożeniu karty Clone+ Do Sagemcom diody w ogóle się nie świecą - wygląda na to że Orange dało aktualizację. Na szczęście kończy mi się niedługo umowa więc rozważam przejście na smart hd+.

 

W związku z tym potrzebuję na okres "przejściowy" dekodera, w którym działają splittery (być może Clona wymienię na diviso) oraz który obsługuję karty Viaccess i Conax. Przez 4 mc chciałbym mieć możliwość oglądania orange tv, a póżniej smart hd+ na tym samym sprzęcie. Co polecacie w rozsądnej cenie?

 

Patrzyłem na Cryptobox, Miraclebox, Amiko, vu+. Co do tych ostatnich to cena wysoka, co do Amiko nie mogę znaleźć opinii, Miraclebox są droższe i też czytałem niepochlebne opinie, do Cryptobox'ów zniechęca mnie opinia z forum, że obraz jest nieciekawy i Ali. Z Fergusonami mam złe doświadczenie - serwis oraz moim zdanie tandetne wykonanie - szczególnie jeżeli chodzi o dekodery do dvb-t.

 

Wystarczy dekoder z jedną głowicą dvb-s/s2, z czytnikiem Viaccess i Conax, działający ze splitterami Clone+, diviso. Nie musi mieć funkcji sieciowych, a już na pewno karty wi-fi (mam kabel od sieci i switch przy telewizorze).

 

Prosiłbym o jakieś propozycje i opinie co wybrać.

 

Konwerter mam Megasat Diavolo Quad, a talerz Triax bodajże TD88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skoro nikt nie jest w stanie mi doradzić i pomóc w wyborze, to zapytam się o coś innego. Jakie bebech są w podstawowym Sagemcomie UHD-88 (czarny) - chodzi głównie o procesor i pamięć? Czy jest jakiś podobny sprzęt z uniwersalnym czytnikiem dla Viaccess i Conax?

 

Na tym Sagemcomie obraz wydaję się całkiem ok, a nie chciałbym kupić czegoś gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...