Skocz do zawartości
  • 0

Karta telewizyjna do komputera, do zgrywania filmów VHS


Daniel22
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Jestem nowy na forum :). Mam pytanie do szanownych forumowiczów odnośnie wyboru dobrej karty telewizyjnej do zgrywania filmów z VHS i sygnału z kamery. Tuner mnie kompletnie nie interesuje, ponieważ nie oglądam telewizji. W tej chwili posiadam kartę Aver Media TV m135-c i niestety, jakość odbioru na karcie, wyświetlany obraz na "żywo" na monitorze jest rewelacyjny, lecz nagranie - tragiczne. Wygląda jak skompresowany jotpeg, jest przecinane pasami, jak na filmie:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aUwYLF8OJpc

 

Co zatem moglibyście mi polecić z używanych, kilkuletnich kart gwarantujących dobrą jakość zapisu?

Z góry dzięki za odpowiedzi :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tutaj jest coś co może być Ci pomocne

http://forum.videohelp.com/threads/3114 ... ost1940313

Jeśli ktoś tam skopiował jakieś pliki pod Linuksem to być może ten dysk jest sformatowany w jakimś linuksowym formacie stąd Windows nie widzi żadnych plików. Jest jakiś programik który to umożliwia pod Windowsem http://www.cdrinfo.pl/download/2172114719

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@sabcio - ja kasety VHS kopiowałem - nagrywałem na płyty DVD w stacjonarnej nagrywarce Sony RDR-GX3. Magnetowid podpięty do RDR-GX3 po eurozłączu. Moja nagrywarka ma możliwosc zapisu na płycie DVD od 60 do 360 minut w zależnosci od jakosci. Standard to 120 minut. Nie mam dysku w nagrywarce. Cena płyty DVD to 1 zł. Po nagraniu płytę można odtwarzac w każdym stacjonarnym DVD.

Następnie taką płytę DVD wkładam do napędu DVD w komputerze i zgrywam na dysk - plik w formacie vob, avi, mkv do wyboru i po problemie. Kopia na płycie DVD i na dysku zewnętrznym w obudowie usb.

 

DVD5 - DVD9 tu masz opis czego dotyczy http://www.hifi.pl/slownik/dvd591018.php - większosc stacjonarnych nagrywarek DVD nagrywa bez problemu na plycie DVD - 240 minut na jednej stronie płyty. Do nagrywania w takich nagrywarkach polecam korzystac z płyt DVD-R.

 

 

Uruchom dystrybucję linux - ubuntu w wersji Live i zobacz czy dysk zostanie prawidłowo wykryty.

 

Pod windows to total comander z odpowiednią wtyczką widzi partycję linuxowe.

 

Przejsciowki ide-usb czy sata-usb mają czasami problem z wykryciem dyskow z założonymi kilkoma partycjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem raczej przekonany, że system plików HDD to własny wynalazek Philipsa, podobnie sie ma sprawa w przypadku Technisata (mam tu na myśli dyski wbudowane).

Mecze musisz nagrywć w najlepszej jakości z racji ilości danych / sekundę (szybka akcja), nagrywaj je po połowie na DVD-RW i przenoś na PC. Innej możliwości raczej nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A są takie nagrywarki? Bo to że jest gniazdo USB niekoniecznie musi oznaczać że można na nie nagrywać. Może ono służyć tylko do odtwarzania.

 

Przypomniałem sobie że w dawnych czasach, na przełomie wieków, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o nagrywarkach, amatorzy filmowcy do zgrywania kaset VHS używali kamer. Były wtedy kamery, raczej droższe, które posiadały nie tylko wyjścia AV by podłączyć je do TV ale miały też wejścia AV. W niektórych kamerach takie wejścia można było odblokować tajemniczymi kodami :) Podłączało się magnetowid do kamery a kamerę przez Firewire do komputera. Z ciekawości rzuciłem okien na Allegro i są dwie aukcje z takimi kamerami (1, 2). Ot taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A co myślicie o innym patencie. Może nagrywarka ze złączem USB załatwi sprawę. Podpiąć zewnętrzny HDD do tego złącza, włączyć magnetowid i w locie robić zapis na zewnętrzny HDD. Co o tym sądzicie?

 

 

Słuchaj Sabcio , zgrałeś te mecze? bez sensu jest nagrywać na dysk twardy w nagrywarce ,skoro masz możliwośc nagrywania na płytę ....kombinujesz jak słoń pod górke ...Jeśli chcesz zgrać mecz z vhs który trwa 120 min. to się da... w nagrywarce ustawiasz jakośc nagrywania HQ -1 godz na zwykłej plycie dvd , 2 godz na płycie Dual Layer dvd lub SP 2 godz na zwyklej płycie dvd 4 godziny na dual layer...

Płyty Dual Layer są trochę droższe niż te zwykłe o jakieś 2 złote...ja nagrywam i zgrywam na płyty od 10 lat na tych nagrywarkach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale z DVD nie musisz nic konwertować. Kiedyś po prostu wrzuciłem zawartość płyty do kontenera mkv (program MakeMKV). No chyba, że chcesz zmniejszyć rozmiar, wtedy bez rekompresji się nie obędzie.

 

A co do VHS, to chyba najlepiej zgrać to do MPEG2 bez kompresji jeśli dysk pozwoli, a dopiero potem kodować do x264. Niby można od razu, ale oprogramowanie do tych kart ma mało możliwości lub komputer jest za slaby, aby kompresować w czasie rzeczywistym przy zachowaniu dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Niestety nawet nie wiem jak zabrać się za płyty CD - ściągnąłem jakiś program, który konwertuje obraz z DVD do mpeg ale robi max 3 min materiału.

Wypróbuj darmowy DVDx, w czasach gdy mało kto miał stacjonarne DVD do telewizora lub nawet DVD-ROM w komputerze, tym programem ripowałem do Divx. Ale są tam też różne inne kodeki do wyboru, w zależności jakie mamy zainstalowane na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...