Skocz do zawartości
  • 0

Moduł CI pod NC+


rwrhwbot
 Udostępnij

Pytanie

Szukam modułu CI pod telewizję NC+. Mam telewizor Panasonic Viera VT60.Myślałem o Aston Crypt 2.26, ale czy on będzie działał prawidłowo z NC+ i odbierał sygnał 1080p/i? Czy to sprzęt godny uwagi? Mam maksymalnie 500zł na sprzęt, choć nie chcę wydać całej kwoty :) Pozdrawiam!

 

PS. Mam starą kartę od Cyfry+, i chciałbym, żeby działała także z kartą od NC+ (jakby mi wymienili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Stara karta po cyfrze powinna działać z tym modułem bez problemu, w tej wersji oprogramowania (2.26) jest on dedykowany do obsługi programów także w HD. Jedyny problem (chociaż rzadki) to brak obsługi modułu Aston przez niektóre telewizory. Moduł Aston natomiast nie obsługuje systemu Conax gdybyś w przyszłości z jakiś powodów chciał kartę zmienić na taką właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hmmm... 600zł to stanowczo za dużo za sprzęt, który za jakiś czas być może będzie się nadawał tylko do kosza. Niedawno przedłużyłem umowę z NC+ i nadal mam Pace i kartę od C+, czy wiadomo coś kiedy będę "zmuszony" oddać sprzęt który posiadam na rzecz kolejnego szajsu z połączoną kartą? Wiadomo coś o modułach CI w NC+? Korzystają z tego, że wiele osób nienawidzi cyfrowego polsatu (jak na przykład ja...). Co byście zrobili w mojej sytuacji? Kupujecie AstonCrypt 2.26 i być może będzie się nadawał tylko do kosza, czy męczycie się z Pacem, który startuje 10 minut i nagrania mogę sobie wsadzić w....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moduł Astona jest niezły, ale np. w moim telewizorze Sony Bravia KDL-55W905 nie da się z niego korzystać z dwóch powodów, po pierwsze jest odrobinę nad wymiarowy i razem z kartą ledwo wchodzi w slot, a po drugie zwyczajnie nie dekoduje wizji.

 

W dekoderach zewnętrznych działa bardzo dobrze, ale myśląc przyszłościowo nie wiadomo co wyduma ITI Neovision, i czy nie zrezygnuje z tego wybryku natury, jakim jest tunelowana Nagra, a Aston nie jest bardzo tani.

 

Lepiej zainwestować w moduł nc+., możesz też poszukać w serwisach aukcyjnych modułu CYFRA+ HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No, a to parowanie? Co się stanie jeśli podłaczę sparowaną kartę od NC+ z uniwersalnym CI? Będę miał jakieś kanały?

 

A jak kupie moduł uniwersalny to potem będę mógł podłączyć kartę od np. Polsatu?

 

 

AstonCrypt umożliwi odbiór kanałów niekodowanych, bez wsadzonej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na parowanej karcie od NC+ włożonej do uniwersalnego modułu, będziesz miał tylko kanały wchodzące w skład oferty Smart HD+ (na tych kanałach nie jest aktywne parowanie). Pełną listę tych kanałów możesz zobaczyć tu: http://ncplus.pl/oferta/bez-umowy/smart-hd

 

Na dzień dzisiejszy moduł Aston bardzo dobrze się nadaje do kart byłej Cyfry+. Ale nikt ci nie da gwarancji, że będzie się nadawał za pół roku, za rok. Kilka lat temu można było śmiało te Astony polecać, dzisiaj ich zakup wiąże się z ryzykiem.

 

Karta Cyfrowego Polsatu jest parowana i nie działa w uniwersalnych modułach. Tylko dedykowany moduł od Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK. Mam stary telewizor w pokoju gdzie znajduje się orbitrek. Teraz dostałem od NC+ darmowy dekoder do multuroom-u . W zasadzie to on jest mi niepotrzebny, ale biegając chciałbym posłuchać muzyki z niekodowanych kanałów. Gdyby (tfu) NC+ zmusiło mnie do zmiany dekoderów to przełożył bym moduł CI do tego telewizora (Sony 55EX500), i teraz pytanie, czy on odbierze kanały niekodowane bez włożonej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kart po byłej Cyfrze+ trochę jest, ostatnio nawet pojawił się nowy dekoder od nc+ współpracujący z tymi kartami więc raczej jeszcze przez dłuższy czas będą używane obydwa systemy kodowania. Ponadto mają one dużą zaletę - nie są parowane co jest dużo zaletą dla sporej grupy abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tylko tzw. moduł uniwersalny (wielosystemowy). Jednak w przypadku abonamentowej oferty nc+ będzie problem, bo tutaj karta Conax jest parowana z dekoderem, z którym została dostarczona i tylko z nim działa.

 

A jeśli jestem abonentem NC+ (posiadam kartę z czasów telewizji N) to korzystając z tego modułu http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/266 ... 26-seca-ci będę odbierał w tv wszystkie kanały wchodzące w skład obecnego abonamentu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CIENIU JEGO! Jego Cień.. mam pytanie.. też mam taki sam TV Bravie W905.. i zamierzałem zakupic modul ASTON.. wszedzie zachwalany a w Bravii nie działa?

Wcześniej miałem do testu modul CAM Cyfry+ i wszystko smigało elegancko poza transponderem 11411. Jak to dokładnie wygląda? Nie odbiera obrazu w ogóle? i do tego jeszcze za gruby do włożenia?:) Fakt że mało miejsca w TV na ten moduł CAM ale że aż tak? Może jakiś kontakt tel. bym dostał bo PW nie mogę jeszcze pisać.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, podjalem ryzyko i kupilem Astona 3.26.,, wszystko pieknie, ladnie dziala nic nie tnie, wszystko smiga lacznie z transponderem 11411.. Jest tylko jedna niedogodnosc.. Modul Astona jest faktycznie bardzo gruby ze wchodzi w gniazdo KDL-55W905 z oporem i tylko sam... Nie ma mozliwosci wlozenia potem karty RFLink100 bo jest za gruba! Masskra.,, ale mialem miekka przedłużkę, ktora jest cienka i wchodzi w modul bezproblemowo a do niej bez problemu mozna wlozyc RFLinka. I całosc pieknie chodzi!!! Wprawdzie testuje 3h dopiero ale mysle ze jesli mialoby sie cos dziac to by sie juz dzialo. Jesli wystapia podwieszenia to odrazu o tym napisze. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie niestety nie działa, nawet gdy siłowo próbowałem nakarmić moją Bravię Astonem z kartą C+.

 

Widać, ciasnota nie służy ani telewizorowi, ani modułowi.

 

W niezależnych dekoderach pracuje idealnie, a w Bravii qpa, może to też być powodem, że moduł mi się zresetował do ustawień fabrycznych, no, ale skoro działa w kilku innych dekoderach, to na logikę powinien i w soniaczu, a skubany nie chce i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie, entuzjazmu nastapil koniec nastepnego dnia.. TV po wlaczeniu wyswietlil info ze program jest kodowany.. Modul siedzi, karta rflink tez i jak to napisal Cien - qpa.. Straszna QPA.. Zwieszka.. Trzeba wycigac modul wsadzac, wyciagac, wkladac i za ktoryms razie zadziala.. Masakra! Po wlozeniu bezposrednio oryginalnej karty jest ok. juz 2 dzien i smiga... Chyba na karty spliterow za malo pradu telewizorka.. No sxkoda nie ma zadnej alternatywy dla drkodera dla nc+ na sony kdl55-w905. Zwracsm honor poprzednikom i przepraszsm za optymistyczne nadzieje.. Sztandarowy TV Sony i tska qpa !!! Prxy czym Cieniu ns 100% da sie wsunac modul z oryginalna karta nc+ (dawna c+)... Smialo.. Zas z rflinkiem to trzebs chyba mlotkiem ja wbijac.. Szok.. Po co tyle tego plastiku w astonie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozbądź się Astona póki jeszcze są na niego kupcy i postaraj się o moduł Cyfry+ "CYFRA+ HD", który idealnie współpracuje z KDL-55W905A.

 

Na serwisach aukcyjnych powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jeszcze napisze zeby byla wieksza jasnosc... Wcisnalem siłą Astona i RFlinka do KDL-55W905A.. za pierwszym razem zadzialalo.. wylaczylem TV odczekalem.. wlaczylem.. dziala.. zas po wylaczeniu na ponad godzine wszystko zdechlo i znow ze zakodowane.. ale jeszcze kilka dni sie z tym pomeczylem i znalazlem sposob.. jako ze TV z calym sprzetem na koniec uzytkowania zawsze wylaczam z pradu pilotem radiowym do gniazdka (taki pilot z gniazdkiem z mozliwoscia wylaczania pilotem calego zasilania w gniazdku).. na drugi dzien jak odpalam prad w gniazdku i wlacze TV to zakodowane.. pozniej wylaczam w gniazdku prad pilotem i znow wlaczam... wlaczam TV i zalapuje i pozniej juz gra do wylaczenia.. masakryczny to sposob ale dziala i karta Rflink funkcjonuje z Astonem.. lepiej już chyba nie bedzie.. chyba ze jakis soft do TV wyjdzie dajacy wiecej pradu w gniazdo CI w co watpię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...