Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja SAT+DVB-T


adamus80
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry

 

Chciałbym samodzielnie wykonać instalacje sat+dvb-t. Przeglądając forum natrafiłem na kilka podobnych tematów, ale nie w 100% odpowiedziały na moje pytania.

Stworzyłem sobie schemat instalacji jaką chciałbym wykonać oraz elementy jakie chciałbym wykorzystać.

Proszę o porady czy to będzie działać i czy wybrane elementy spełnią swoją rolę.

 

Dodatkowo chcę poprowadzić przewód internetowy, ale to jest dla mnie jasne.

194233ccddee2b5fm.jpg

 

1. Konwerter

2. Przewód

3. Przełącznik

4. Multiswitch

5. Złącze F

6. Gniazdo

7. Rezystor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To całe przełączanie sygnału UPC/DVB-T spowoduje oczywiście, że na wszystkich gniazdach w mieszkaniu w danej chwili poza sygnałem satelitarnym będzie tylko sygnał DVB-T albo tylko z UPC. Pewnie to wiesz, ale wolę napisać gdybyś myślał, że da się np. na dwóch gniazdach mieć w tym samym czasie UPC a na jednym DVB-T. Zakładam też, że podłączenie sygnału z UPC do tego przełącznika będzie z wyjścia rozgałęźnika/gniazda, które zainstalowało UPC i które ma zablokowany kanał zwrotny. Jeśli jest inaczej i chcesz użyć jakiegoś typowego markowego rozgałęźnika dwudrożnego do rozdzielenia sygnału z UPC na ich modemorouter i na telewizję to konieczne będzie pomiędzy wyjściem rozgałęźnika a wejściem przełącznika dołożenie filtru kanału zwrotnego żebyś nie wprowadził ingresu do sieci tvk bo będą źli ;) Poziom sygnału na każdym wyjściu R/TV powinien być raczej wystarczający chyba, że teraz masz dość niski poziom sygnału dostarczanego przez UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...