Skocz do zawartości
  • 0

Jaki dekoder jednocześnie do nc+ i Cyfrowego Polsatu?


Feniks1983
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

jestem abonentem nc+ i posiadam kartę po Cyfrze+ (chyba nazywa się kameleon, ta z ostatnich jakie dawali przed fuzją). Teraz chciałbym mieć też Cyfrowy Polsat razem z nc+ na jednym dekoderze. Oczywiście, dekoder chciałbym żeby był z dyskiem i żeby można było na Nim jeden program nagrywać a inny oglądać. Rozumiem, że jeśli chcę mieć Cyfrowy Polsat, to musiałbym kupić moduł CI, tak? Czy takie moduły są obecnie jeszcze w sprzedaży w CP? Jeśli tak, to który dekoder/tuner będzie najlepszy, aby obie te telewizje mieć na jednym TV? Co do ceny to nie chciałbym oczywiście jak najlepszy dekoder za jak najmniejsze pieniądze, ale nie znam się na tym w ogóle więc zdaje się na Wasze propozycje również jeśli chodzi o cenę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

Posiadam Fergusona Arivę 210 Combo. Niby współpracuje z Cameleonem i modułem Cyfrowego Polsatu, ale jak już wcześniej się skarżyłem na ten dekoder na niektórych kanałach wyskakuje mi info od modułu CP: "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie" mimo że kanał chodzi pobierając uprawnienia z Cameleona.

Ponoć Ariva 202e radzi sobie dobrze w takiej konfiguracji, z tym że Ariva 210 Combo ma dodatkowo DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytając opinie i recenzje wydaje się, że Ariva 202e będzie dla mnie najlepszym wyborem ([beep]-T przynajmniej na tą chwilę mnie nie interesuje). Aczkolwiek pozostaje jescze kwestia wsparcia technicznego tego modelu, gdyż producent wypuścił już jego następce, bo tak trzeba chyba mówić o Arivie 203 ale tą z kolei w moich oczach dyskwalifikuje gniazdo na moduł z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie,

 

cieszę się, że Mój wątek został odgrzebany, bo mimo upływu czasu (już rok ponad) nadal nie kupiłem sprzętu a chcę wziąść pakiet Rodzinny HD z modułem z Polsatu i znowu poszukuję odpowiedniego dekodera. Jest już zmigrowanym abonentem Cyfry+ do NC+ jednak posiadam dekodery i karty z Cyfry+. Tak więc nowy dekoder musi czytać karty Cyfry+ oraz mieć możliwość odczytu kanałów CP z modułu CI.

 

Przyznam szczerze, że już trochę się zagubiłem w tych propozycjach dlatego proszę o konkretne info, jaki dekoder do Moich wymagań polecacie. Dobrze by było gdyby był to dekoder dwu głowicowy z możliwością nagrywania i oglądania jednocześnie (tak jak teraz w Pace który mam z NC+). Oczywiście dekodery bez możliwości nagrywania, również możecie polecić gdyż zdaje sobie sprawę że są one tańsze.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podłącz ę się pod temat :) Mam NC+ i dekoder Pace ze starą karta cyfry + czy za niewielkie pieniądze kupie tuner w którym tylko włożę kartę i będzie działać? Do tego ważne aby można było samemu ustalić listę kanałów.

Jeśli takowy dekoder istnieje to proszę o nazwę.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Korona z głowy bi ci nie spadła jak byś napisał dzisiaj nazwę dekodera jestem pewien, że użył byś mniej znaków niż pouczajac mnie, czasy się zmieniają, sprzęty wychodzą nowe, wiec często co było dobre rok temu dzisiaj może być średnie.

Skoro wszystko jest napisane to zamknijmy wątki i używajmy Google i wyszukiwarkę :) Szkoda ze z tym pytaniem nie moglem pójść na zagraniczne forum tam nigdy nikt nie pisze poszukaj bo juz był temat poruszany ale POLACTWO to POLACTWO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem i stąd mój off-topic:

Moglibyśmy względem siebie być grzeczniejsi. To nie jest temat rzeka, co by utrudniało w nim odnaleźć to, co poszukujemy.

Z drugiej strony podpowiedź jeszcze raz, o który dekoder chodzi, korony z głowy by nie zwaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tunerów z gniazdami aż na trzy moduły CAM jeszcze w swoim życiu nigdy nie spotkałem. Nawet dwa moduły to już jest rzadkość, spotykana tylko w nielicznych droższych tunerach. Najbardziej mi znane to TechniSat Digit ISIO S, Ferguson Ariva TT, czy bardzo już leciwy (i raczej nigdzie już niedostępny) Ferguson HF8900, ale one wszystkie jednak są bez DVB-T. Kilka lat temu był na rynku całkiem niezły Głobo HD TS1 z dwoma gniazdami na moduły, dwoma czytnikami kart i głowicą DVB-T, ale też już jest raczej nie do zdobycia.

 

Dla korzystania jednocześnie z nc+ i Cyfrowego Polsatu na jednym sprzęcie na dzień dzisiejszy wystarcza w zasadzie dowolny tuner, który ma jeden uniwersalny czytnik kart i jedno gniazdo na moduł. Do gniazda na moduł wkłada się moduł z kartą Cyfrowego Polsatu, a do czytnika kart - nieparowaną kartę dawnej Cyfry+ (niedawno nc+ wróciła do oferowania tych kart także dla nowych abonentów). Ale nikt nie daje gwarancji, że kiedyś nc+ nie zacznie parować tych kart z dedykowanym sprzętem (dekoderem lub własnymi modułami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie, niewiadomo co z tym parowaniem. Dlatego potrzebuję dekodera na przynajmniej dwa moduły CAM. Najlepiej takiego obsługującego polskie platformy NC+/CP i niemiecką np. HD+. Naprawdę nie ma żadnego spełniającego te warunki? DVB-T niekoniecznie musi mieć - w sumie każdy mój TV ma taki tuner. Cena dla mnie bez znaczenia - szrotu dla taniochy na pewno nie kupię. :P Który przez ciebie wymienionych najbardziej polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam serdecznie!

Bardzo ciekawy wątek :)

 

Prosiłbym jednak o doprecyzowanie jednej kwestii:

- kanały polsatu można oglądać poprzed moduł CAM CI+ (aktualnie karta dostępna z najtańszym pakietem),

- a kanały NC+ ? Czy wymagany jest aboanament w NC+ czy w standardowy slot dekodera (np. Ariva Combo) można podpiąć TNK (telewizja na kartę). Na jakiej zasadzie działa karta TNK - czy również trzeba ją wpiąć w moduł CI?

 

Dzięki wielkie za odpowiedz :)

Miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli chodzi o nc+ z modułem to opcji jest kilka:

  1. Moduł do TNK HD lub NNK. Prepaid, gdzieniegdzie jeszcze do kupienia (TNK HD praktycznie już jest niedostępne). Nie ma dostępnu to pełnej oferty, więcej na stronie http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd.
  2. SmartHD+ z modułem. Prepaid, oferta też ograniczona jak w TNK HD/NNK (a nawet bym powiedział, że bardziej). Opis tutaj: http://ncplus.pl/oferta/bez-umowy/smart-hd.
  3. Moduł do NC+MIX. 199zł (w tym przez miesiąc dostęp do pakietu Platinum), potem trzeba podpisać umowę. Więcej tutaj: http://ncplus.pl/oferta/nc-plus-mix.

 

O TNK SD z modułem w ogóle nie wspominam, bo i zaraz umrze i tylko SD.

 

SmartHD+ zadziała w slocie Conax. TNK HD, NNK i NC+MIX - wymagany jest moduł do odbioru pełnej oferty. Część jest dostępna jeśli kartę włoży się do czytnika Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj tomkep - dzięki wielkie za wyjaśnienie.

 

czyli de facto SmartHD+ włożę do zwykłego slotu w dekoderze (conax?) i będzie działać - analogicznie do kart oferty abonamentowej nc+? (też myślę nad zakupem dekodera poza nc+ i ew. abonamentu).

 

Jeżeli chodzi o TNK, NNK i NC Mix to potrzebuję modułu CI+

 

 

Ps. Czy stare dekodery nbox hdtv stb-iti-5800s zadziałają bez problemu ze SmartHD+ oraz abonamentem nc+ czy trzeba je jakoś parować?

Jak wygląda temat parowania, bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi...

 

dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ps. Czy stare dekodery nbox hdtv stb-iti-5800s zadziałają bez problemu ze SmartHD+

Teoretycznie powinny ale nadawca nie odblokowuje tunerów.

Genelranie i tak należy jak najszybciej przerobić na E2 niż męczyć się z durnym softem nki.

Przy okazji przeróbki masz za niewielka dopłatą remoncik/odnowienie - wymianę kondesatorów elektrolitycznych.

Nadawca czyli NC+ przy wypuszczaniu go do zestawów NC+MIX lub na wolny rynek do SmartHD+ tego nie robi.

 

oraz abonamentem nc+ czy trzeba je jakoś parować?

W przypadku abonamentu NC+ z karta conax, abonamentu N, oferty N na kartę NIE - jeśli nie mamy przypisanej do niego aktywnej karty.

Nie ma czegoś takiego jak przypysanie kary do innego tunera niż przy jej pierwszej aktywacji / modułu CAM !!!! Taka sekwencja EMM'ów byłaby mile widziana przez hackerów.

 

W przypadku PRZEROBIENIA tunera na E2 - karta abonamentowa Nagra MA (zwana slangowo Cameleon) zadziała bezproblemowo. Bez przeróbki - no way.

 

Jeśli miałeś zestaw NC+MIX z tunerem BSKA i BSLA i masz nadal aktywną kartę to po przeróbce za minimalny wysiłek bez inwestycji finansowych zostaniesz uwolniony od parowania.

 

Obecnie nie musisz szukać kogoś do np. przejęcia aktywnej karty NC+MIX z odpowiednim tunerem, do NC+ wróciła wreszcie normalność czyli własna karta nieparowana.

 

Komercyjnie rozparowywane są też inne karty NC+ (Conax), N na kartę, N.

 

 

Chyba wsio jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szukam dekodera który posiadałby 2 czytniki CI oraz 2 czytniki kart (mogą być też takie które posiadają 1 czytnik CI i 1 wejście na kartę). Dekoder służyłby głównie do nagrywania i archiwizowania nagrań więc dobrze by było gdyby nagrania z czytnika kart jak i czytnika modułów mogły być dekodowane i odtwarzane na komputerze bez problemów.Interesuje mnie też stabilna praca takiego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od kilku dni moja Ariva 210 Combo powoli załapuje kanały z modułu Cyfrowego Polsatu (Polsat Sport SD, Polsat Sport Extra SD)

Na tyle powoli że chwilę czarny obraz, następnie wyskakuje info że "Zakodowany" i po 1-2 sek. odpala. W sumie nieraz trwa to 5 sek.

Do niedawna trwało to dużo krócej.

W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź, czy przypadkiem w jakiś "cudowny" sposób nie włączyła się kontrola rodzicielska w menu modułu Cyfrowego Polsatu.

U mnie jest podobnie, ale tylko po każdorazowym włączeniu tunera z czuwania. Jak już kanał się zdekoduje to potem przy przełączaniu kanałów dekodowanie kolejnych jest już szybkie i sprawne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli przywróciłeś ustawienia fabryczne modułu Cyfrowego Polsatu to bardzo możliwe, że kontrola rodzicielska w tym module została ponownie włączona i stąd u ciebie ten problem z dłuższym czasem dekodowania się kanałów przy ich przełączaniu.

Sprawdź to i w razie czego ponownie wyłącz kontrolę rodzicielską w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...