Skocz do zawartości

Cyfrowe Radio - DAB/DAB+


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, że KRRiTV zaleca umieszczanie modułów DAB+ w tabletach i w smarftonach. Czy nasza czwórka operatorów GSM ma w swej ofercie już telefony z DAB+?

Nieco ponad miesiąc temu ustalono dane techniczne takich odbiorników. KRRiT to zalecenie wydała kilka dni temu i już oczekujesz tabletów i telefonów z DAB+? Mogę się założyć że kiedy PR będzie dostępne cyfrowo w całym kraju, DAB+ będzie rozpoznawalne a odbiorniki tanie i powszechne to nagle RMF, ZET, Rydzyk i inny prywatni nadawcy zaczną żądać częstotliwości. Tak samo było z NTC. Po co , na co, jest satelita. A jak przyszło co do czego to z otwartymi ramionami przyjęli po 2 miejsca na MUX-ie i jeszcze dokupili inne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe iż Polskie Radio same chce być operatorem multipleksu na Kujawach chociażby dlatego,że mają tam swoje centrum nadawcze i z pewnością wyjdzie im to dużo taniej niż mieliby to powierzyć [beep]emu emitelowi,który to wykorzystuje swoją pozycję rynkową.A co do miast które miały ruszyć z DAB+ 1 sierpnia a ich termin przesunięto na 1 październik to nie wygląda to dobrze jeśli do końca miesiąca nie ogłoszą przetargu to o terminie październikowym możemy zapomnieć.2placz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze: Ferguson Digital DAB+ 100: http://www.ferguson-digital.eu/pl/radia ... b-100.html ;) Nie wiem jeszcze jaka cena, stówka to może nie, ale myślę że ogólnie będzie raczej przystępna.

 

Mam trochę wątpliwości co do słuchania radia DAB+ w systemie monofonicznym, to potrafi proste radio analogowe szczególnie kiedy słucha się się w biurze czy w kuchni.

Stacjonarny tuner DAB+ podłączony do wzmacniacza stereofonicznego daje pełne jego wykorzystanie pod względem jakości odsłuchu, przenośne radio nie spełni nigdy naszych oczekiwań jakościowych. Poszukać na Google, to znajdziemy sporą ofertę tunerów i radioodbiorników DAB+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1982misiek

Wygląd to kwestia gustu, byłem wczoraj w sieciówce ze sprzętem elektronicznym i wybór mały. Poniżej tej ceny raczej tylko golasy lub mini radyjka na ryby do kupienia. Jak ktoś chce mieć sprzęt do salonu, a nie do kuchni, czy do dziecięcego to kupi sobie prawdziwy wzmacniacz. To raczej w moim miemaniu rozwiązanie dla mniejszych pokoików/kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model M-CR610 ma FM i DAB+ już bez AM.....ale ma też jedno wejście FM/DAB+ i dlatego wybrałem 603 bo ma 2 niezależne wejścia......

W Warszawie stacje FM nadają w polaryzacji V a DAB+ w H więc wynalazek

 

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... imum-fmdab

 

raczej nie te warunki :) a zysk tych antenek i tak "kradnie" tłumienie zwrotnicy.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZPR jak i inni komercyjni są negatywnie nastawieni głównie z powodu braku konkretnego terminu wył. analogu, co wiązałoby się z dość długim okresem symultanicznego nadawania cyfrowego i naalogowego a to koszty - ne są przeciwni idei ale kosztom. Reklamowy rynek radiowy jest mniejszy niż TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko zmienią zdanie jak tylko KRRiT ogłosi konkurs na radiowy muliplex dla stacji komercyjnych i będę się zgłaszać "mali" nadawcy :) Teraz odwlekają sprawę pod byle pretekstem żeby jak najpóźniej zacząć wydawać na to kasę i tyle..... W innych krajach UE też nie były z góry ogłaszane terminy wyłączenia analogu. Zamiast kolejnego Porsche dla prezesika niech dają kasę na DAB+ :) Jak najszybciej ogłosić konkurs dla nadawców komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie ZPR jest jeden, jedyny problem. Chcieliby scalić koncesje Esek i jedną, ogólnopolską. Na to KRRiT się nie zgodzi. Gdyby nie to, już dawno ZPR byłbyby za cyfryzacją radia. Pamietajcie, że prezes myśli przyszłościowo i ma głowę do interesów (czego ZPR nie tknie - odnosi sukces).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...