SATKurier.pl Forum SATKurier.pl Digi-TV.pl Hollex.pl SAT Krak Instalacje optyczne Karty erotyczne SolarKurier.pl BochniaiSol.pl Prezentacje360.pl

Niekodowane Polskie stacje Radiowe z Hot Birda i Astry

Stacje radiowe dostępne w Polsce, jak i zagranicą. Odbiór, oferta, jakość przekazu

Postprzez ultimoromantico » 20 maja 2010, o 12:24

Świetne uzasadnienie. Kwintesencja stylu pani Wanat(polecam wywiad z nią, w którym Robert Mazurek wręcz wdeptuje ją w ziemię i obnaża jej "kompetencje":
http://www.rp.pl/artykul/385502_Wiem__w ... m_zyc.html
A Janke wyleciał dlatego, że śmiał mieć inne poglądy niz reszta "szacownej" redakcji. Teraz już będą mieli idealny "pluralizm" charakterystyczny dla wszystkich mediów ze stajni Agory.
La Roma non si discute, si ama!
ultimoromantico
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez jarek999 » 20 maja 2010, o 12:49

Ewa Wanat zatrudniając Igora Janke z pewnością wiedziała jakie ma poglądy a jeśli słuchacze Tok FM mają określone sympatie polityczne to całkiem możliwe, że były skargi. Im dłużej czytałem ten wywiad tym moje oczy stawały się coraz większe i to nie tylko przez wypowiedzi Ewy Wanat, które są niekonsekwentne i momentami na poziomie przedszkolaka. Robert Mazurek pojechał po bandzie i to chyba za bardzo. Nie zawsze trzeba aż tak nieuprzejmie przeprowadzać wywiad by ktoś się skompromitował bo można to zrobić w inteligentniejszy sposób. Taki to już jest styl Roberta Mazurka.
Słuchaj Kultury Fizycznej: poniedziałki, Radio7, g. 22:05. Płn. Mazowsze i Działdowszczyzna 90,8 FM. Świat http://www.radio7.pl/player
jarek999
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez crazy33 » 20 maja 2010, o 13:41

Z transpondera cyfrowego polsatu (12284) niekodowane są w tej chwili następujące stacje:
Radio Zet
Radio złote przeboje
Rmf Clasic
Radio pin
Planeta fm
Rmf maxxx

Dodam, że jeszcze niekodowany jest rmf fm z transpondera 12188. Nadawany jest pod nazwą EpgOpen Tv
Ostatnio edytowano 20 maja 2010, o 13:50 przez crazy33, łącznie edytowano 1 raz
crazy33
Czasami wpadam
Czasami wpadam

Postprzez jarek999 » 20 maja 2010, o 13:44

Te stacje zawsze są niekodowane.
Słuchaj Kultury Fizycznej: poniedziałki, Radio7, g. 22:05. Płn. Mazowsze i Działdowszczyzna 90,8 FM. Świat http://www.radio7.pl/player
jarek999
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez satixx » 8 lip 2010, o 20:33

A tak swoja droga, to dla czego nie wlaczy Polskie Radio swojich wszystkich programow regionalnych, chocby na Astrze 19E na transpnderze tvp. Sa tam wszystkie ogolnopolskie programy PR. Nawet Radio Parlament jest! Mieli by i dosyl do stacji nadawczych i mozna bylo by te programy w super jakosci sluchac, tam gdzie nie jest to mozliwe. Wogole, gdyby tvp przeniosla sie na 13E, to dawalo by wtedy naprawde sens, bo wszystkie platformy mogly by je wlaczyc do pakietu. Bo niby nawet jezeli jestem z Wroclawia, to dlaczego nie moge sluchac regionewsow Radia Wroclaw w Warszawie? Niemcy, to wogole zabieraja ze soba swoje regionalne radio nawet na Majorke - Bayern3! :lol2: No ale czy Ci ludzie w tym tvp/pr wogole mysla? :( Jak wylaczli RDC na Astrze, to byla dla mnie tragedia. Na www bardzo czesto serwer jest przeladowany i klapa! Jest takie jedno miejsce gdzie moge sluchac ale nie podam linka. :censored: Fajnie by sie sluchalo Radio Krakow ale tu, to juz wogole w interze nie mozna sie dostac... Tak, tak... Krakow swiatowe miasto! :wink:

P.S. A wogole ktos wie, dlaczego oni Radio Dla Ciebie najpierw na pare latek wlaczli a potem tak o wylaczyli i to na 19E? Dlaczego nie wlaczyli RDC od razu poprostu do C+ albo CP. Mogli nawet zakodowac, nie ma problemu. :locked: Nie mogli sie dogadac? A wiecie moze na jakich zasadach dziala przyjecie radiostacji do platformy? Bo jezeli np. C+ przyjmuje ChilliZet za friko, jako wzbogacenie pakietu, to rozumiem, ze koduja ale jak EuroZet jeszcze placi, to po co kodowac? :crazy:

ChilliZet mialo by wielu fanow, takze za granicami Polski. Nie gadaja duzo a muza jest naprawde swietna. Znam te stacje typu Lounge Radio z internetu bardzo dobrze i uwazam, ze ChilliZet jest jednym z lepszych. Dobre jest jeszcze to wloskie RMC2 - Radio Monte Carlo 2 i jest akurat na HB 13E nawet gdzies stylu na liscie radiowej na dekoderach C+... Fajnie zrobione radio! 8)
A Ty? A jaka Ty masz antene?
satixx
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez jarek999 » 8 lip 2010, o 22:28

Tak czytam Twoje posty i wszystko wydaje Ci się takie proste. To przesuniemy, to wywalimy, to dodamy... O! W końcu jest tak jak trzeba i najważniejsze, że po mojemu. Transponder TVP jest przeładowany. Nadają na nim więcej kanałów niż powinni co powoduje, że jakość jest kiepska. Chcesz tam wwalić jeszcze 17 stacji radiowych!? Regionalne stacje radiowe Polskiego Radia za wiele z Polskim Radiem wspólnego nie mają. Otrzymują oczywiście abonament ale są to wydzielone spółki. Jeśli Polskie Radio korzysta z zasobów, sprzętu, ludzi zatrudnionych w regionach to musi płacić swoim oddziałom i na odwrót. W Polskim Radiu nie jest tak jak w TVP gdzie wszystkie regiony działają jako TVP i już. Decyzja o nadawaniu na satelicie należy do każdego regionu. Najwyraźniej dla żadnego z nich nie jest to rozwiązanie opłacalne. Słuchalność przez satelitę nie jest wysoka i nie generuje dochodu dlatego jest niewielkie zainteresowanie ze strony nadawców. Nawet duzi gracze nie decydują się na emisję satelitarną, choćby Eska. Też chciałbym by wszystkie stacje nadawały na satelicie ale podejrzewam, że koszty są niewspółmierne do zysków.
jarek999
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez satixx » 9 lip 2010, o 01:49

Tak, ja wiem. W Polsce sie nic nie oplaca... To jest wlasnie typowe podejscie! :( Raczyl bym spojrzec chocby na Francuzow, czy Niemcow. Innym przykladem jest BBC na 28°E, ktora wszystkie swoje programy regionalne nadaje na tej pozycji... Dlaczego w Polsce nie mozna? Nadal uwazam, ze PR powinna przekazywac swoje programy regionalne przez sat. Jak juz te stacje miedzy soba sie dogadac nie umieja? :crazy: Kto wie, moze to tylko kwestia czasu i nastepny krok? Dlaczego np. Canalsat moze nadawac wszystkie regionalne programy France 3? 2 cale transpondery daja na te kanaly i to na 19°E! :!: Albo dlaczego chrzescijanskie radio francuskie RCF rozsyla swoje regionalne programy do nadajnikow droga satelitarna poprzez 5°W? Co my placimy na Watykan a Watykan na ich chrzescijanskie radio - http://www.rcf.fr/? :mrgreen: Jest tez wiele mozliwosci technicznych, jak nadawac programy regionalne z TVP Info, nie trzeba przeciez dublowac 16x niepotrzebnie caly kanal. Mozna to zrobic poprostu interaktywnie - +/- w tego slowa znaczeniu. Cyfra Plus miala by taka mozliwosc np. ale na HB nie ma miejsca... Po za tym uwazam, ze PR, jak i TVP powinni inwestowac w jakosc techniczna. Jakosc w Dolby Polskiego Radia na 19°E jest wrecz znakomita i chetnie tam slucham Trojki albo wogole "cos dobrego" byle po Polsku, chocby Chopina na Dwojce, kiedy leci... :roll: Cale MS w RPA ogladam na TVP HD a nie na ARD/ZDF HD albo HD Suisse. Obraz TVP HD na mojim HD S2 jest nawet super!!! No ale jak w Polsce nikt abonamentu nie chce placic, to co sie dziwic, ze jakosc do d... Albo nie stac PR-TVP Regionalnych na to aby nadawac przez sat... :evil:

Pozdrawiam MOD WETERANa! :smile:
A Ty? A jaka Ty masz antene?
satixx
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez HarrisonBergeron » 16 lip 2010, o 09:27

Tylko 1-2% słuchaczy odbiera programy radiowe ze satelity lub kablówki.
O wiele więcej bo około 8-9% osób słucha radia przez internet.
Zdecydowana większość słuchaczy - 90% - korzysta z nadajników naziemnych.
Harrison Bergeron
HarrisonBergeron
SAT Kurier VIP
SAT Kurier VIP

Postprzez jarek999 » 19 lip 2010, o 22:11

Na jakie badania się powołujesz?
jarek999
Na forum jestem 24/7
Na forum jestem 24/7

Postprzez HarrisonBergeron » 20 lip 2010, o 21:18

Poszperałem w Googlach np. tutaj: Gdzie i jak Polacy słuchają radia?, i trochę uśredniłem znalezione wyniki.
Ogólnie wygląda to tak, że starsze osoby i emeryci preferują nadajniki naziemne (radio od zawsze było naziemne i te osoby innego radia nie znają).
Młodzież i osoby młodsze słuchają radia internetowego lub z playerów MP3 i komórek (komórki i MP3 wiadomo naziemnie).
W pracy, czy w samochodach - też korzysta się z nadajników naziemnych.
Osoby słuchające radia ze satelity to najmniejsza grupa. Tak więc obecność programów regionalnego radia na satelicie - możemy zapomnieć.
Harrison Bergeron
HarrisonBergeron
SAT Kurier VIP
SAT Kurier VIP

Postprzez Michal Tybura » 23 lis 2010, o 11:42

Satelita HOT BIRD

ID Radio KASZEBE od 30.07.2010
Częstotliwość 11,320 MHZ
Pol V
SR 27,500
FEC 3/4
SID 17628
PID Audio 1228
BIT Rate 192 kb/s
CA brak

ID CYFRA+PR
Częstotliwość 10,892 MHZ
Pol H
SR 27,500
Fec 3/4
SID 4844
PID Audio
Radio Bis 115
Jedynka 116
Dwójka 117
Trójka 118
PR dla Zagranicy 119
BIT Rate 192 KB/s

ID CYFRA+RADIO
Czestotliwość: 10892 MHz
Polaryzacja: H
Symbol Rate: 27500
FEC: 3/4
Audio PID: TOK FM 121
Radio Jasna Góra 301

ID JASNA GORA
SID 4845
PID Audio 301

ID Test (Tok FM)
SID 4862
PID Audio 121

Częstotliwość 12,188 MHZ
POL V
SR 27,500
FEC 3/4

RMF FM

Częstotliwość 12,284 MHZ
Pol H
SR 27,500
FEC 3/4

RMF Classic ( Zdublowane 2 Razy)
RMF Maxxx (Zdublowane 2 Razy)
Radio Plus (Zdublowane 2 Razy) (Wyłączono 1.09.2008)
Radio Zet (Zdublowane 2 Razy)
Planeta FM (od 1.03.2008) (Zdublowane 2 Razy)
Radio PIN (Zdublowane 2 Razy)
Radio Złote Przeboje 100,1 FM (Zdublowane 2 Razy) Odkodowano 10.08.2009

SATELITA ASTRA 19,2 WSCHÓD

Częstotliwość 10,862 MHZ
Pol H
SR 22000
FEC 8/9

Radio Maryja

Częstotliwość 10,862 MHZ (DVB-S ) AC3
SR 22000
FEC 8/9
NID 1
TID 1059

ID PR Jedynka
SID 7201
PID Audio 631
jakość 160 kb/s
CA brak

ID PR Dwójka
SID 7202
PID Audio 632
jakość 160 kb/s
CA brak

ID PR Trójka
SID 7203
PID Audio 633
jakość 160 kb/s
CA brak

ID PR Czwarty
SID 7204
PID Audio 634
jakość 160 kb/s
CA brak

ID PR Dla Zagranicy
SID 7205
PID Audio 635
jakość 160 kb/s
CA brak

ID PR Parlament
SID 7206
PID Audio 636
jakość 160 kb/s
CA brak

Kopia Częstotliwości z Pierwszego postu z uwzględnieniem Poprawek

Pozdrawiam Michał :)
Stan na 23.11.2010
Michał

Antena 60 CM (SIRIUS, HOT BIRD, ASTRA) Antena 80 CM (AMOS i ATLANTIC BIRD) Diseq 4 na 1, Ferguson Ariva 200 + Moduł TNK HD , Cyfra + Uniwersalny Pre paid

Obrazek
Michal Tybura
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez darolo1 » 23 lis 2010, o 12:31

Ciekaw jestem, dlaczego Cyfra koduje niektóre radia, np. RMF'y albo CYFRA+RADIO (Antyradio, PIN itd.)
darolo1
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez Michal Tybura » 23 lis 2010, o 17:25

Aby tylko miejsce na Satelicie się marnuje na te kopie w CYFRA+PR wszystkie programy Polskiego Radia są FTA więc są wszędzie to nie wiem po jakiego grzyba Emituje je też Polsat w kodowanej wersji, To samo jest z RMF FM z Polsatu FTA a Cyfra to koduje i marnuje miejsce, za miast tych zbędnych kopii mogli by dodać coś innego. A jeśli chodzi o Antyradio i Chilli ZET to nie wiem dlaczego są Kodowane może Eurozet nie wie nawet że tam są w co wątpię ale napisałem do Antyradia dlaczego się kodują zobaczę co odpiszą.
Michał

Antena 60 CM (SIRIUS, HOT BIRD, ASTRA) Antena 80 CM (AMOS i ATLANTIC BIRD) Diseq 4 na 1, Ferguson Ariva 200 + Moduł TNK HD , Cyfra + Uniwersalny Pre paid

Obrazek
Michal Tybura
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez Michal Tybura » 25 lis 2010, o 22:24

HarrisonBergeron napisał(a):Tylko 1-2% słuchaczy odbiera programy radiowe ze satelity lub kablówki.
O wiele więcej bo około 8-9% osób słucha radia przez internet.
Zdecydowana większość słuchaczy - 90% - korzysta z nadajników naziemnych.

Na pewno więcej osób słucha Radia drogą satelitarną nie da się określić ile osób dokładnie słucha po za tym nie tylko jest Polska bo słuchają Polacy mieszkający po za jej granicami.

Kiedy uruchomicie jakiś przekaz Cyfrowy ?? w DVB-S DVB-S2 Bez satelitę
lub w DVB-T Bo na tą chwilę słuchacze pod Łodzią są pozbawieni
dobrego odbioru na 107,6 mam 3 razy 1 czyli 3 różne Radia i nic nie
daje 5 Metrowa antena na Dachu bo Warszawa i tak ma silniejszy nadajnik
na 107,5. Mogli byście dać sygnał na satelitę a dosył do stacji
Uplinkowej to nie jest duży problem bo Radiolinią do Warszawy i z
Warszawy po IP do stacji Uplinkowej z Stamtąd będą wysyłali na
Satelitę. nawet umieścić w Cyfrowym Polsacie to już by było coś.
Pozdrawiam słuchacz ze Zgierza

Witam
Cierpliwości- trwają rozmowy w tym temacie.
Pozdrawiam

Katarzyna Rafalska

W Niedługim czasie pojawi się kolejna stacja mianowicie Radio HIT bo napisałem do nich pytanie czy pojawią się cyfrowo satelitarnie to szefowa mi odpisała
Michał

Obrazek
Michal Tybura
Zaglądam regularnie
Zaglądam regularnie

Postprzez nojszek » 26 lis 2010, o 23:59

Swistak napisał(a):Tak, ja wiem. W Polsce sie nic nie oplaca... Nadal uwazam, ze PR powinna przekazywac swoje programy regionalne przez sat.

Miałem niesamowitą przyjemność rozmawiać z prezesem radia Katowice z p. Filus na moje pytanie czemu radio Katowice nie nadaje poprzez satelitę stwierdził, że kiedyś rzeczywiście były plany, ale teraz nie ma to uzasadnienia finansowego, a niestety w radiu publicznym na wszystko trzeba ogłosić przetarg czyli nawet jeśli ktoś chce i potrafi to nie jest to proste w realizacji wszystkie rozgłośnie prywatne mają w tym dużo łatwiej...
ariva 250 combo FTA Inverto IDLP40 Pionner DVR- 433H Sharp Aquos 37" dvb-t mux 1,2,3.pl mux1,2.cz
nojszek
Jestem tu stałym bywalcem ;)
Jestem tu stałym bywalcem ;)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Radio